عادت های عجیب و غریب افراد مشهور برای خوابیدن!

عادت های عجیب و غریب افراد مشهور برای خوابیدن! چه خبر از کجا ؟

هنرمندانی مانند ماریا کری یا تام کروز عادت های عجیبی برای خوابیدن دارند . مثلا تام کروز بخاطر خروپف های بلند اتاقش را با عایق صدا عایق بندی کرده است.

در این مطلب می خواهیم به عادت های عجیب برای خوابیدن البته توسط افراد مشهور مانند ماریا کری خواننده معروف آمریکایی بپردازیم . ماریا کری برای نگهداری از کیفیت صدایش روزی پانزده ساعت می خوابد.

 

عادت های عجیب برای خوابیدن

 

همه ی ما عادت های خاص خود را برای خوابیدن داریم. کتاب می خوانیم، موسیقی گوش می دهیم و حتی گشتی در شبکه های اجتماعی می زنیم (هر چند عادت خوبی نیست!) تا رفته رفته چشم هایمان گرم شود و به خواب برویم. نوابغ و چهره های مشهور جهان هم از این قاعده مستثنی نیستند و حتی گاهی عادت های عجیبی برای خوابیدن دارند.

۱- ماریا کری

ماریا کری، خواننده ی مشهور امریکایی برای حفظ کیفیت صدایش ۱۵ ساعت در روز می خوابد. علاوه بر این، او دوست دارد هوای اتاق خوابش مرطوب باشد.

کری در اینباره می گوید:
« بیست تا دستگاه بخور اطراف تختخوابم دارم. در واقع مثل خوابیدن در حمام بخار میماند.»

عادت های عجیب برای خوابیدن

ماریا کری

۲- کلی کلارکسون

کلی کلارکسون ، خواننده و آهنگساز امریکایی نمی تواند بخوابد مگر آنکه قبل از آن همه ی عصاره ی خلاقیتش را به شکل یک آهنگ روی کاغذ بیاورد. او می گوید اگر زمانی که خواب آلود است ایده ای به ذهنش خطور کند باید در همان لحظه آهنگ آن را بنویسد. کلارکسون در اینباره می گوید: «به همین خاطر است که خواب خوبی ندارم. بیشتر مواقع این ایده ها شب ها به سراغم می آیند.»

عادت های عجیب برای خوابیدن

۳- تام کروز

از قرار معلوم خر و پف های تام کروز تا حدی است که در خانه اش اتاقی برای این منظور ساخته که دیوارهای آن عایق صدا دارند تا صدای خرو پف های شبانه ی کروز از آن بیرون نرود. ساخت این اتاق به پیش از جدایی تام کروز و کیتی هلمز بر می گردد، بنابراین هر دوی آن ها می توانستند خواب راحتی داشته باشند.

عادت های عجیب برای خوابیدن

عادت های عجیب برای خوابیدن

 

۴- امینم

امینم خواننده ی معروف امریکایی، از اختلالات خواب رنج می برد.
تفاوتی ندارد او در کجای دنیا باشد؛ امینم پنجره ی محل خوابش را با فویل آلومینیومی می پوشاند تا جلوی نور خورشید را بگیرد و بتواند به خواب برود. علاوه بر این، او از نویز سفید (صدای برفک تلویزیون) استفاده می کند تا او را به طور کامل به خواب ببرد.

عادت های عجیب برای خوابیدن

۵- لئوناردو داوینچی

الگوی خواب داوینچی تقریبا به اندازه ی خود او حیرت انگیز است،
در واقع داوینچی هر ۴ ساعت به مدت ۲۰ دقیقه چرت می زد. اگرچه این شیوه برای زندگی کردن منطقی به نظر نمی رسد اما این کار به او اجازه می دارد زمان بیشتری را برای خلق و ابداع در اختیار داشته باشد و البته باعث می شود تا فرد نمی تواند به عمیق ترین فاز یک خواب راحت دست یابد.

عادت های عجیب برای خوابیدن

۶- امیلی برونته

امیلی برونته نویسنده ی رمان مشهور «بلندی های بادگیر»، از بی خوابی رنج می برد.
این نویسنده ی بریتانیایی آنقدر در اتاق غذاخوری خانه اش قدم می زد تا بالاخره به خواب برود.
خواهر او شارلوت برونته هم دچار بی خوابی بود و روتین خوابی مشابه امیلی داشت.

عادت های عجیب برای خوابیدن

امیلی برونته

عادت های عجیب برای خوابیدن

 

۷- نیوتون

آیزاک نیوتون تنها ۲ ساعت در شب می خوابید و ۲۲ ساعت بقیه ی روز را مشغول کار بود.
ما بخش مهمی از دانش بشری را مدیون هوش فوق العاده و کار طولانی مدت او هستیم، اما احتمالا اگر این ذهن درخشان استراحت کافی داشت می توانست دستاوردهای بیشتری هم داشته باشد.

عادت های عجیب برای خوابیدن

۸- اپرا وینفری

شکی نیست که اپرا وینفری یکی از موفق ترین زنان دنیا است اما او بدون داشتن استراحت به این درجه از موفقیت نرسیده است. این مجری مشهور می گوید برنامه ی ثابت او برای قبل از خواب حمام کردن است: «شب ها قبل از خواب حمام می کنم. این کار تشریفاتی دارد و سر فرصت حمام می کنم، مثلا از وان ها و نمک ها و روغن های مختلفی برای حمام کردن استفاده می کنم.»

عادت های عجیب برای خوابیدن

روزیاتو

رقص و آواز شاد در بیمارستان میلاد اصفهان
تست شنوایی : مقابل چه عددی صدا را میشنوید؟
تاریخ بروزرسانی : 2018-05-27 / گردآوری :
/
اخبار مرتبط :