آشنایی با سلبریتی های وگان از مایلی سایرس تا لیام همسورث

آشنایی با سلبریتی های وگان از مایلی سایرس تا لیام همسورث چه خبر از کجا ؟

برخی از چهرهه ای مطرح هالیوود رژیم غذایی وگان را به‌ عنوان سبک زندگی برای خود انتخاب کرده اند که از آن جمله می توان به لیام همسورث و پیتر دینکلیج اشاره کرد.

یکی از محبوب ترین رژیم های غذایی در میان چهره های مشهور خارجی رژیم وگان است که این نوع سبک زندگی که گیاهخواری می باشد حتی از خوردن تخم مرغ و لبنیات نیز پرهیز می کنند. در ادامه این مطلب سلبریتی های وگان در نیک صالحی آنشا می شوید با ما همراه شوید.

آشنایی با سلبریتی های وگان

در تعریف وگانیسم آمده: «روشی از زندگی که در صدد است تا حد ممکن مانع از هر نوع بهره کشی از حیوانات و ظلم به آن ها برای تأمین غذا و پوشاک و هر منظور دیگری شود.»

در واقع وگانیسم با وجترینیسم یا همان گیاهخواری متفاوت است. چون وگان ها محصولات حیوانی را نه مصرف و نه خریداری می کنند، اما در رژیم گیاهخواری چیزی که مستقیماً با کشتار حیوانات ارتباط دارد، مصرف یا خریداری نمی‌ شود. گوشت و تمام محصولات جانبی حاصل از کشتار حیوانات هم از این دسته هستند.

ممکن است فرد به دلایل مختلف از جمله اهداف انسان دوستانه، حفظ سلامتی و یا صرف انتخاب یک رژیم غذایی، به گیاهخواری روی آورد. در رژیم گیاهخواری نیت، یک احساس شخصی است که از فردی به فردی دیگر می تواند متفاوت باشد. با این حال وگانیسم یک اصل است که فرد را از بهره برداری از موجودات برای اهداف خود منع می سازد.

خرید یک تخم مرغ شاید به طور مستقیم یک حیوان را از بین نبرد، اما در ذات رقابتی صنعت حیوانات ضروری است که جوجه های نر را بلافاصله بعد از تولد از بین ببرند. بیش از ۳ میلیون جوجه ی نر هر ساله به این دلیل تلف می شوند.

معرفی سلبریتی های وگان

وگان ها بهره‌ برداری از حیوانات را از هر نظر به حداقل می ‌رسانند، در حالی که رژیم گیاه‌ خواری فقط کشتار مستقیم را به حداقل می ‌رساند.

این امر باعث ایجاد انزجاری هم بین جامعه ی گیاه‌خواری و جامعه ی وگانیسم شده، چرا که وگان ها معتقدند گیاهخواران چشم خود را به روی این رنج آشکار بسته اند. در واقع وگان ها اعتقاد دارند که گیاهخواری کافی نیست.

همه ی سلبریتی های فهرست پیش رو وگان هستند.

پیتر دینکلیج

سلبریتی های وگان

پیتر دینکلیج

پیتر دینکلیج از سال ۲۰۱۴ وگان شده و پیش از آن هم به مدت ۱۵ سال گیاهخوار بوده.

او در اینباره گفته: «شما با خرید گوشت، تخم مرغ و محصولات لبنی بابت ظلم پول پرداخت می کنید.»

آریانا گرانده

سلبریتی های وگان

آریانا گرانده

آریانا گرانده از سال ۲۰۱۳ وگان است.

او در اینباره گفته: «به دور از شوخی، من حیوانات را از اکثر آدم ها بیشتر دوست دارم. به شدت معتقدم که داشتن یک رژیم غذایی کاملاً گیاهی از مواد غذایی کامل می تواند عمر شما را طولانی کند و از شما انسانی از هر جهت شادتر می سازد.»

بیلی آیلیش

سلبریتی های وگان

بیلی آیلیش

بیلی آیلیش از سال ۲۰۱۴ به وگانیسم روی آورده، گرچه او از کودکی وجترین بوده.

او در سال ۲۰۱۸ در اینباره گفته بود: «من چهار سال قبل وگان شدم و دلایل زیادی برای این کار داشتم. من عاشق حیوانات هستم و فکر می کنم تولید کردن چیزی از یک حیوان وقتی آن حیوان هنوز زنده است کار احمقانه ای است. حیوانات را راحت بگذارید.»

سلبریتی های وگان و فعالیت های ان ها در این باره

مایلی سایرس

سلبریتی های وگان

مایلی سایرس

مایلی سایرس از سال ۲۰۱۴ وگان است.

به گفته ی سایرس، او وقتی وگان شد که به هوش ماهی و خوک خانگی اش پی برد. او در اینستاگرام خود فعالیت زیادی در رابطه با وگانیسم و حقوق حیوانات دارد.

خواکین فینیکس

سلبریتی های وگان

خواکین فینیکس

خواکین فینیکس از ۳ سالگی وگان است.

او وقتی ۳ سال داشت، به همراه پدر و ۳ خواهر و برادرش به ماهیگیری رفت. خواکین و خواهر و برادرهایش بعد از دیدن تقلاهای ماهی ای که گرفته بودند، استفاده از محصولات حیوانی را بی درنگ کنار گذاشتند. فینیکس گفته: «ما گفتیم چرا به ما نگفته بودید که گوشت از کجا می آید و مادرم نمی دانست چه بگوید. فکر می کنم یادم می آید که دیدم او گریه می کند.»

مایک تایسون

سلبریتی های وگان

مایک تایسون

مایک تایسون از سال ۲۰۱۲ به وگانیسم روی آورده.

او در اینباره گفته: «وگان شدن فرصت دوباره ای به من داد تا زندگی سالمی داشته باشم. وضعیت خیلی بدی داشتم. آنقدر مواد مخدر و کوکایین مصرف کرده بودم که به سختی می توانستم نفس بکشم، فشار خونم بالا بود و چیزی نمانده بود بمیرم. وقتی وگان شدم همه ی این مشکلات از بین رفت.»

لیام همسورث

سلبریتی های وگان

لیام همسورث

لیام همسورث از سال ۲۰۱۵ وگان شده.

او در اینباره گفته: «به خاطر سلامتی خودم و بعد از اطلاعاتی که درباره ی بدرفتاری هایی که با حیوانات می شود جمع آوری کردم، دیگر نمی توانستم به خوردن گوشت ادامه دهم. هر چه بیشتر آگاه می شدم، این کار سخت تر و سخت تر می شد. حالا اما احساس مثبتی دارم، هم روحی و هم فیزیکی. این شرایط را دوست دارم. به علاوه حس می کنم تأثیر دومینو واری هم روی بقیه ی زندگی ام دارد.»

جینا دوان

سلبریتی های وگان

جینا دوان

جینا دوان از سال ۲۰۱۳ به وگانیسم روی آورده اما قبل از آن هم ۲۲ سال گیاهخوار بوده.

او در اینباره گفته: «بعد از وگان شدن حال خیلی بهتری پیدا کردم. پوستم صاف شد،
انرژی خیلی بیشتری پیدا کردم و ذهن شفاف تری هم پیدا کردم.»

توبی مگوایر

سلبریتی های وگان

توبی مگوایر

توبی مگوایر از سال ۲۰۱۰ وگان است و قبل از آن هم به مدت ۱۸ سال گیاهخوار بوده.

آشنایی با برخی از سلبریتی های وگان

مگوایر وگانیسم را بسیار جدی می گیرد. او هنگام بازی در فیلم «گتسبی بزرگ»
(The Great Gatsby) از شرکت فیلمسازی بازمارک فیلمز خواست مرسدس بنزی
که به او قرض داده بودند را برگردانند و چرم صندلی هایش را عوض کرده و به جای
آن از وینیل که یک ماده ی مصنوعی است، استفاده کنند.

جسیکا چستین

سلبریتی های وگان

جسیکا چستین

چستین از سال ۲۰۰۶ وگان شده، گرچه پیش از آن هم ۱۵ سال پسکاترین بوده (پسکاترین ها یا نیمه گیاهخواران مصرف گوشت خود را به ماهی و غذاهای دریایی محدود می کنند).

او در اینباره گفته: «حالم چندان خوب نبود و دکترها به من پیشنهاد کردند یک پاکسازی
دو هفته ای با خوردن غذاهای وگان انجام دهم. من این کار را اصلاً به قصد وگان شدن
انجام ندادم ولی احساس خیلی فوق العاده و انرژی زیادی پیدا کردم.»

بعد از این پاکسازی او دوباره مصرف ماهی را از سر گرفت و در نهایت باز هم بدحال شد.

او گفته: «فهمیدم که باید متوجه بشم بدنم به من چه می گوید و اینکه آیا با نخوردن بعضی مواد غذایی مشخص بدنم حال بهتری پیدا می کند یا نه.»

روزیاتو

سانسور عجیب صداوسیما در بازی فوتسال ایران و آمریکا
تست شنوایی : مقابل چه عددی صدا را میشنوید؟
تاریخ بروزرسانی : 2020-01-26 / گردآوری :
/
اخبار مرتبط :