حرف های توهین آمیز جویس کرول اوتس نویسنده پرکار آمریکایی به دونالد ترامپ!

حرف های توهین آمیز جویس کرول اوتس نویسنده پرکار آمریکایی به دونالد ترامپ! چه خبر از کجا ؟

جویس کرول اوتس نویسنده مشهور آمریکایی که به هشتاد سالگی رسیده است ، دونالد ترامپ رییس جمهور آمریکا را یک دلقک و حقه باز و بیمار روانی می داند .

جویس کرول اوتس یکی از چهره های معروف خارجی و نویسنده و شاعر مشهور اهل آمریکا که متولد شانزدهم ژوئن سال ۱۹۳۸ می باشد که تا کنون بیش از صد عنوان کتاب منتشر کرده است. جویس کرول اوتس در این مطلب کوچک ترین شخصیت داستانی اش را دونالد ترامپ رییس جمهور فعلی آمریکا می داند و او را مانند یک دلقک می داند .

 

جویس کرول اوتس

 

جویس کرول اوتس ، نویسنده پرکار آمریکایی که جوایز متعددی از جمله جایزه ملی کتاب و جایزه اُهنری دریافت کرده در گفت‌و‌گو با ضمیمه ادبی تایمز از کتاب‌ها و نویسندگان مورد علاقه‌اش گفته است.

کتابی هست که دوست داشتید شما آن را می‌نوشتید؟

یک کتاب؟ خب اگر با کتابی که نامش با A شروع می‌شود بخواهم نام ببرم آثاری هنری آدامز است که با امضای «ناشناس» در جریان جنگ داخلی آمریکا می‌نوشت، و اگر به ترتیب حرف الفبا پیش برویم در حرف Z به آثار امیل زولا می‌رسم. بنابراین دوست داشتم بسیاری از آثار بزرگ جهان ادبیات را من نوشته بودم، یا خوانده باشم، و حالا کاش می‌توانستم از زمان خارج شوم و به عقب بروم و رساله دربارهٔ طبیعت آدمی نوشته دیوید هیوم را من می‌نوشتم (می‌دانم این نظریه اشتباه است، اما به خوبی نوشته شده و اثری مترقی است.)

به نظرتان آثار کدامیک از نویسندگان هم‌عصر شما از حالا تا صد سال دیگر خوانده خواهد شد؟

فردی با هویت جنسیتی نامشخص با نامی چند سیلابی که نامش را هیچکدام‌مان نشنیده‌ایم به تنهایی خوانده خواهد شد. به یاد دارید که زمانی هرمان ملویل درگذشت کسی توجه خاصی به او نکرد و حتا آگهی فوت او در نیویرک تایمز با یک نام اشتباه چاپ شد.

فکر می‌کنید کدام نویسنده یا کتاب به اندازه کافی جدی گرفته نشد؟ چرا؟

همه نویسندگان اعتقاد دارند که هر کدام از آثارشان قدر دانسته نشده است، بعضی کتاب‌ها ظالمانه‌تر از بقیه. اما یک نویسنده ژانر گوتیک جنوبی به نام ویلیام گی که یک دهه گذشته درگذشت، به شکل غیرمنصفانه‌ای جدی گرفته نشد و بجز در بین اندک خوانندگان آثارش، نامش ناشناخته است.

جویس کرول اوتس

کوچک‌ترین شخصیت داستانی محبوب جویس کرول اوتس

 

کوچک‌ترین شخصیت داستانی محبوب شما کدام است؟

رییس‌جمهور فعلی آمریکا.
یک کلیشه بیش از حد غیرقابل باور دلقک ، حراف ، حقه‌باز ، بیمار روانی که به طرز خام دستانه‌ای از نمایشنامه شاه اوبی نوشته آلفرد جری، نمایشنامه‌نویس فرانسوی که سردمدار تاتر ابزورد بود، کش رفته است.

دونالد ترامپ

آیا استعدادهای نهفته‌ای دارید؟

هنوز دارم تلاش می‌کنم جایی برای استعدادهای عینی/واقعی‌ام بیایم.

همچنین بخوانید :  عجیب ترین شرط خوانندگان مشهور برای اجرای کنسرت از ظروف الماس تا شیرینی کدو حلوایی +تصاویر

سوالات کوتاه:

جورج الیوت یا تی‌.اس. الیوت؟

جورج الیوت، داستان‌نویس خوب آمریکایی در دده ۱۹۵۰ بود، اما حالا متاسفانه بسیاری از آثارش فراموش شده‌اند.
اما عده کمی از ما با نوستالژی او را به یاد می‌آوریم.

مدرنیسم یا پست مدرنیسم؟

آگوستان

جین آستن یا شارلوت برونته؟

امیلی برونته

کامو یا سارتر؟

کیرکگارد

پروست یا جویس؟

کافکا

کناسگور یا النا فرانته؟

کناسگور- جدیدترین نویسنده پرفروش جهان با ‌تندخویی غیرقابل تحمل‌، قدرت پرچین شده که اگرچه خیلی خوب نیست اما در فضای مجازی هواخواهان زیادی پیدا کرده.

ژاک دریدا یا جودیت باتلر؟

بارت-فوکو

هملت یا رویای شب نیمه تابستان؟

مکبث: سطر به سطر، سنگین وزن اسکاتلندی‌ها قهرمان است.

نظر جویس کرول اوتس درباره آدم ها

 

اوتس درباره آدم ها می گوید:
هر کدام از ما شخصیت خاص خودمان را داریم.
اغلب فکر کرده ام که آدم عادى اى هستم و تقریباً هیچ شخصیتى ندارم.
به همین دلیل هم به طرف نویسندگى کشیده شدم؛ چون عاشق این هستم که چیزى مرا از نظر احساسى تکان دهد و وادار کند تا آن را به زبانى بنویسم که شخصیت‌های داستانی اوتس کاملا ملموس و عادی‌ هستند و هیچ ویژگی خاصی که ناشی از وابستگی به فرهنگ و جغرافیای خاص امریکا باشد در آنها دیده‌ نمی‌شود

باعث بروز همان احساسات در خواننده شود.
به همین دلیل هم شخصیت‌های داستانی اوتس کاملا ملموس و عادی‌‌اند و هیچ ویژگی خاصی که ناشی از وابستگی به فرهنگ و جغرافیای خاص امریکا باشد در آنها دیده ‌نمی‌شود. خود او از اینکه می تواند با همسرش براى دویدن برود خوشحال می شود و از بودن در طبیعت احساس آرامش مى کند.

 

درباره چگونگی نویسنده شدن جویس کرول اوتس بیشتر بدانید

 

حضور یک مادربزرگ مهربان مثل مادربزرگ خودش که در ۱۴ سالگی اولین ماشین تحریر را برای او خرید و او را به صورت غیر مستقیم وارد حیطه نوشتن کرد، زنی که در تلاش است تا شوهرش را بهتر بشناسد، بچه های دوقلویی که در حال کشف جهان اطراف خود هستند و … در آثار جویس نشان دهنده ارتباط و شناخت ساده و در عین حال عمیق او از آدم های اطراف است. احساسات اوتس آن قدر نسبت به این افراد عمیق است که در اغلب آثار داستانی او نوستالژی نسبت به زمان و مکان کودکی جایگاهی خاص می یابد.

اوتس معمولا آنقدر به قهرمان‌های داستان‌هایش نزدیک می شود تا بتواند به کنه احساسات و روانشان پی ببرد و به همین دلیل هم معمولا از سیاهی لشکر در آثار او نمی توان نشان چندانی جست.

ایران آرت – ایبنا

تاریخ بروزرسانی : 2018-06-13 / گردآوری :
/
برچسب ها:
گزارش خطا در خبر
اخبار مرتبط :
logo-samandehi