پیش بینی برنده های جایزه اسکار در سال ۲۰۱۸

پیش بینی برنده های جایزه اسکار در سال ۲۰۱۸ چه خبر از کجا ؟

در شاخه بهترین فیلم؛ امسال شاهد یکی از سخت‌ترین رقابت‌ها در چند سال اخیر هستیم. شاید فیلمی که می‌تواند شگفتی‌ساز باشد «دانکرک» درام جنگی ساخته «کریستوفر نولان» باشد اما این فیلم در جوایز سینمایی بویژه در لس‌انجلس کمتر از انتظار ظاهر شده است.

این روزها و در زمانی که آرام‌آرام به ساعت‌های آخر فصل جوایز نزدیک می‌شویم، در همه‌ی دنیای هنر هفتم، صحبت درباره‌ی یک مراسم در مکانی به خصوص است. اسکار ۲۰۱۸، به عنوان نودمین دوره‌ی این مراسم سالانه‌ی جوایز آکادمی علوم و هنرهای سینما که ساعت ۰۴:۳۰ بامداد دوشنبه آغاز می‌شود، از مناظر زیادی، لیاقت تماشا شدن دارد. در ادامه می خواهیم به پیش بینی برنده های جایزه اسکار ۲۰۱۸ بپردازیم . با ما همراه باشید .

برنده های جایزه اسکار 2018

مراسم اسکار

برنده های جایزه اسکار ۲۰۱۸

اول از همه می‌شود به حضور دوباره‌ی جیمی کیمل به عنوان مجری امسال اشاره کرد که سال گذشته و پس از اتفاق دیوانه‌واری که هنگام اعلام جایزه‌ی بهترین فیلم از نگاه آکادمی رخ داد و به خاطر آن، بار اول همگان La La Land دیمین شزل را برنده‌ی این جایزه دانستند و پس از چند دقیقه، مشخص شد که جایزه در اصل باید به دستان سازندگان Moonlight برسد، روی استیج ایستاد و با لبخند گفت دیگر به آن‌جا باز نخواهد گشت!

برنده های جایزه اسکار 2018

جیمی کیمل

شخصی که اجرای دوست‌داشتنی و خنده‌آورش را فراموش نمی‌کنیم و انصافا، یکی از برترین مجریانی است که با نگاهی به عملکرد فوق‌العاده‌اش در دنیای تلویزیون، آکادمی می‌توانست برای میزبانی مراسم امسال، انتخاب کند. اما فارغ از خود او، ۲۰۱۸ را می‌توان یکی از هیجان‌انگیزترین سال‌های سینمایی این اواخر دانست. سالی که در آن، پیش‌بینی‌ها درباره‌ی برندگان مراسم‌های جوایز، بارها و بارها غلط از آب درآمده‌اند و خیلی‌ها می‌خواهند بدانند که در انتهای کار، کدامین آثار جایزه‌های اسکار را که شاید برای بسیاری مهم‌ترین مراسم در برابر مابقی باشد به خانه می‌برند.

در فاصله کمتر از یک روز تا برگزاری مراسم اسکار ۲۰۱۸، نشریه ورایتی برندگان مهم‌ترین جایزه سال سینمای جهان را پیش‌بینی کرده است. برندگان نودمین دوره جوایز سینمایی اسکار روز چهارم مارس (بامداد دوشنبه ۱۴ اسفند) در ۲۴ شاخه گوناگون در حالی اعلام می‌شوند که فیلم «شکل آب» به کارگردانی «گیلرمو دل‌تورو» با نامزدی در ۱۳ شاخه پیشتاز است و فیلم «سه بیلبورد خارج از میزوری اِبینگ» ساخته «مارتین مک‌دونا» در ۹ شاخه و درام جنگی «دانکرک» به کارگردانی «کریستوفر نولان» نیز در ۷ شاخه شانس کسب جایزه دارد.

پیش‌بینی ورایتی از برنده های جایزه اسکار ۲۰۱۸

در شاخه بهترین فیلم؛ امسال شاهد یکی از سخت‌ترین رقابت‌ها در چند سال اخیر هستیم. شاید فیلمی که می‌تواند شگفتی‌ساز باشد «دانکرک» درام جنگی ساخته «کریستوفر نولان» باشد اما این فیلم در جوایز سینمایی بویژه در لس‌انجلس کمتر از انتظار ظاهر شده است.

از سوی دیگر «سه بیلورد خارج از میزوری» پس از کسب جوایز از انجمن کارگردانان آمریکا، جوایز بفتا و گلدن گلوب از شانس خوبی برخوردار است اما ماهیت فیلم که مخاطبانش را نیز به دو دسته تقسیم کرده، می‌تواند در رای نهایی اعضای آکادمی نیز موثر باشد.

دو فیلم «برو بیرون» و «لیدی برد» هر دو فیلم‌های دوست‌داشتنی هستند که انتظار می‌رود عملکرد خوبی داشته باشند اما در این میان فیلم «شکل آب» با توجه به قدرتش در شاخه‌های فنی و تحسین انجمن کارگردانان و تهیه‌کنندگان، شانس اصلی این شاخه محسوب می‌شود.

«گیلرمو دل‌تورو» که برای ساخت فیلم «شکل آب» موفق به کسب جایزه بهترین کارگردانی از اغلب انجمن‌های سینمایی، گلدن گلوب و بفتا شده، ظاهرا از پیش جایزه بهترین کارگردانی اسکار را نیز برای خود کنار گذاشته است و اگر یک تهدید غیرمنتظره برای او متصور باشیم «کریستوفر نولان» برای فیلم «دانکرک» خواهد بود، اما آن طور که از تجارب جوایز اسکار در چند سال اخیر می‌توان پیش‌بینی کرد این است که در شاخه کارگردانی تقریبا همه چیز طبق روال معمول پیش می‌رود و امسال نیز از این قاعده مستثنی نخواهد بود.

پیش‌بینی برنده های جایزه اسکار ۲۰۱۸

در شاخه بهترین بازیگر نقش اصلی مرد، «گری اُلدمن» بخت اصلی محسوب می‌شود که برای بازی در نقش «وینستون چرچیل» در فیلم «تاریک‌ترین ساعت» از سایر رقبایش فاصله گرفته است. «تیموثی شالمی» (مرا به نامت صدا کن)، «دنیل دی‌لوئیس« (ماجرای فانتوم)و «دنزل واشنگتن» (رومن جی) دیگر نامزدهای این شاخه هستند.

برنده های جایزه اسکار 2018

گری اُلدمن

در شاخه بهترین بازیگر نقش اصلی زن، همچون چند سال اخیر رقابت بیشتری حاکم است اما «فرانسس مک‌دورماند» برای بازی در فیلم «سه بیلبورد خارج از میزوری» که طرفداران قابل توجهی نیز دارد، راحت‌ترین انتخاب برای رای‌دهندگان است، پس انتظار آن را داشته باشید. «سیرشا رونان» بازیگر فیلم «لیدی برد» دومین شانس این شاخه محسوب می‌شود و «سلی هاوکینز» برای بازی صامت خود می‌تواند شگفتی‌یاز باشد.

برنده های جایزه اسکار 2018

فرانسس مک‌دورماند

در شاخه نقش مکمل مرد نیز «سم راکول» همبازی «مک‌دورماند» به تدریج خود را پیشتاز این شاخه نشان داده اما «ویلم دفو» برای فیلم «پروژه فلوریدا» نیز مورد توجه بسیاری از منتقدین است و رقیب اصلی «راکول» است.

برنده های جایزه اسکار 2018

سم راکول

در شاخه نقش مکمل زن نیز نقش‌آفرینی«الیسون جنی» در فیلم «من، تانیا» با کسب جوایز انتخاب منتقدین، گلدن گلوب، انجمن بازیگران و بفتا، بخت اصلی محسوب می‌شود.

برنده های جایزه اسکار 2018

الیسون جنی

در شاخه بهترین فیلم غیرانگلیسی که رای‌ دادن برای همه اعضای آکادمی اسکار آزاد است، فیلم لبنانی «توهین» به کارگردانی «زیاد دویری» اخیرا توجهات بیشتری را به خود جلب کرده اما هنوز فیلم شیلیایی «یک زن شگفت انگیز» شانس اصلی کسب جایزه است که از مدت‌ها پیش خود را در اندازهای یک مدعی جدی معرفی کرده است.

«در جسم و روح» (مجارستان)، «بی‌عشق» (روسیه) و «میدان» (سوئد) دیگر نامزدهای قدرتمند این شاخه هستند که می‌توانند معادلات رو به هم بریزند.

پیش‌بینی کامل برنده های جایزه اسکار ۲۰۱۸

** بهترین فیلم بلند/ شکل آب

** بهترین کارگردانی /گیلرمو دل‌تورو (شکل آب)

** بهترین بازیگر نقش اول مرد/ گری اُلدمن (تاریک‌ترین ساعت)

** بهترین بازیگر نقش اول زن/ فرانسس مک‌دورماند (سه بیلبورد خارج از میزوری اِبینگ)

** بهترین بازیگر نقش مکمل مرد/ سم راکول (سه بیلبورد خارج از میزوری اِبینگ)

** بازیگر نقش مکمل زن/ الیسون جنی (من تانیا)

** بهترین فیلم غیرانگلیسی/ یک زن شگفت‌انگیز (شیلی)

** بهترین فیلم‌نامه اقتباسی/ مرا به نامت صدا کن

** بهترین فیلم‌نامه اصلی/ سه بیلبورد خارج از میزوری اِبینگ

** بهترین مستند بلند/ ایکاروس

** بهترین انیمیشن بلند/ کوکو

** بهترین تدوین/ دانکرک

** بهترین موسیقی متن/ شکل آب

** بهترین ترانه/ بزرگترین شومن

** بهترین فیلم‌برداری/ بلیدرانر ۲۰۴۹

** بهترین طراحی لباس/ ماجرای فانتوم،

** بهترین مستند کوتاه/ قهرمان زن

** بهترین چهره‌آرایی/ تاریک‌ترین ساعت

** بهترین طراحی تولید/ شکل آب

** بهتری تدوین صدا/ دانکرک

** بهترین صداگذاری/ دانکرک

** جلوه‌های ویژه بصری/ بلیدرانر ۲۰۴۹

** بهترین فیلم کوتاه/ مدرسه ابتدایی دکالب

** بهترین انیمیشن کوتاه/ بسکتبال دوست‌داشتنی

ایسنا – زومجی

در ایام قرنطینه در منزل بی نهایت کارتون ببینین
تست شنوایی : مقابل چه عددی صدا را میشنوید؟
تاریخ بروزرسانی : 2018-03-04 / گردآوری :
/
برچسب ها:
اخبار مرتبط :