تلاش کردن جورج کلونی برای آشتی دادن برد پیت و جنیفر آنیستون!

تلاش کردن جورج کلونی برای آشتی دادن برد پیت و جنیفر آنیستون! چه خبر از کجا ؟

جنیفر آنیستون و برد پیت که مانند بسیاری دیگر از بازیگران هالیوود زندگی زناشویی خود را عاشقانه و با جشنی باشکوه آغاز کرده بودند، تنها ۵ سال بعد و با ورود آنجلینا جولی به زندگی پیت از یکدیگر جدا شدند.

از زمانی که «جنیفر آنیستون» اعلام کرد که از همسرش «جاستین ترو» جدا شده، بسیاری از هواداران این بازیگر محبوب سینما و تلویزیون آمریکا انتظار می کشند تا او را با همسر سابقش، «برد پیت» ببینند که او نیز از همسرش «آنجلینا جولی» جدا شده است.در این میان، «جورج کلونی» هم سعی می کند با گذاشتن قرار ملاقات بین برد پیت و جنیفر آنیستون ، زمینه آشتی را فراهم کند.

برد پیت و جنیفر آنیستون

آشتی دادن برد پیت و جنیفر آنیستون

یکی از این قرارها، شب پیش از مراسم اسکار بود که «برد پیت» و «جنیفر آنیستون» به همت «جورج کلونی» یکدیگر را دیدند.گفته می شود از زمان جدایی «برد پیت» و «آنجلینا جولی»، «جورج کلونی» در کنار «برد پیت» بوده است و حالا هم سعی می کند او را با همسر سابقش آشتی دهد.شایعات پیرامون بازگشت «جنیفر» و «برد» باعث شده مجله های آمریکا، خاطرات گذشته را مرور کنند تا دل هوادارانشان، هر چه بیشتر آب شود.

برد پیت و جورج کلونی

برخی پا را فراتر گذاشتند و با فتوشاپ کردن عکسهای قدیمی آنها و انتشارش به عنوان عکس جدید، خبر از آشتی آنها دادند.«جنیفر آنیستون» و «برد پیت» در سال ۱۹۹۸ با هم آشنا شدند و پس از دو سال رابطه عاشقانه، در سال ۲۰۰۰ در کالیفرنیا با یکدیگر ازدواج کردند.

این دو، زمانی عنوان «زوج طلایی» هالیوود را داشتند
و قدم روی هر فرش قرمزی که می گذاشتند، توجه ها را به خود جلب می کردند.

تصویری قدیمی از برد پیت و جنیفر آنیستون

تصاویر عاشقانه شان چه روی فرش قرمز و چه در رویدادهای دیگر، هنوز در ذهن و خاطر میلیونها نفر در سراسر دنیا حک شده است و بسیاری منتظرند ببینند آیا تلاشهای «جورج کلونی» برای پیوند دوباره آنها نتیجه می دهد یا خیر.

جورج کلونی و برد پیت

جزئیاتی از تحلیل یک زیستشناس از جدایی برد پیت و جنیفر آنیستون

جنیفر آنیستون و برد پیت که مانند بسیاری دیگر از بازیگران هالیوود زندگی زناشویی خود را عاشقانه و با جشنی باشکوه آغاز کرده بودند، تنها ۵ سال بعد و با ورود آنجلینا جولی به زندگی پیت از یکدیگر جدا شدند. آنها در حالی از یکدیگر طلاق گرفتند که به نظر می‌رسید هنوز به انتهای این رابطه نرسیده‌اند و همین موضوع باعث شد تا مدت‌ها سوژه روزنامه‌ها و مجلات زرد باشند.

اما همان‌طور که Dario Maestripieri در کتابش با نام «بازی‌های نخستیان» می‌نویسد:
«هیچ خبرنگاری به سراغ اقتصاددانان و زیست‌شناسان تکاملی نرفت
تا با آنها در مورد دلایل شکست این رابطه مصاحبه کند».

این روانپزشک و زیست‌شناس تکاملی دانشگاه شیکاگو می‌گوید:
«می‌توانیم رفتارهای انسانی را هم مانند آناتومی بشر با نگاه به زیست‌شناسی او تشریح کنیم.
انتخاب طبیعی تأثیر عمیقی روی رفتارهای اجتماعی ما داشته و احتمالا فشارهایی مشابه آنچه اجداد ما با آن برخورد کرده‌اند،
در حال حاضر نخستیان دیگر را تحت‌تأثیر قرار می‌دهد».

برد پیت و همسر سابقش جنیفر آنیستون

مایستریپیری تلاش کرده با تلفیق زیست‌شناسی تکاملی و اقتصاد نشان دهد چرا انسان‌ها یک رابطه را آغاز می‌کنند و بعد از چند سال آن را به انتها می‌رسانند.

همچنین بخوانید :  نیکلاس کیج بازیگر مطرح سینمای هالیوود ۵۳ ساله شد!+تصاویر

او می‌گوید:
«فرزندان ما که به خاطر مغز بزرگ از هوش بالایی بهره می‌برند،
حداقل ۴ تا ۷ سال پس از تولد به حمایت و مراقبت همیشگی ۲ والد بالغ نیاز دارند که در کنار یکدیگر زندگی می‌کنند. به همین دلیل عشق تکامل پیدا کرده تا این رابطه را برای زمان مشخصی که می‌بینید ابدی نیست، حفظ کند».
(این نکته حتی زمانی که فرزندی وجود ندارد صادق است)

دیدگاه اقتصادی به یک رابطه عاطفی

«اما اگر از دیدگاه اقتصادی به یک رابطه عاطفی نگاه کنیم، ما انسان‌ها تا جایی پایبند این ارتباط باقی می‌مانیم که منفعت ناشی از آن از هزینه بیشتر باشد. اگر هزینه بالا برود یا منفعت ناشی از رابطه پایین بیاید، به عنوان مثال شانس داشتن فرزندان بیشتر یا ایجاد ارتباط عاطفی با فرد دیگری را از دست بدهیم،
این موازنه به هم می‌خورد و یکی از زوج‌ها رابطه را ترک خواهد کرد».

مایستریپیری معتقد است رابطه عاشقانه باید شاخه‌ای از رابطه حیاتی دیگری باشد که بسیار قدیمی‌تر است:
مکانیسم عاطفی و روانشناختی که نوزاد و مادر را در جانداران گوناگون به یکدیگر پیوند می‌دهد.

او می‌گوید:
«برای اینکه چنین رابطه‌ای به رابطه عاشقانه تبدیل شود به تغییرات تکاملی متعددی نیاز داریم که از میان آنها می‌توان به افزایش وفاداری فرد و کاهش سطح تستوسترون در میان مردان نسبت به دیگر همنوعان آنها در گونه‌های مختلف نخستیان اشاره کرد».

عکس قدیمی از برد پیت و جنیفر آنیستون

او در این کتاب به نکات تازه‌ای اشاره کرده اما کاستی‌ها هم وجود دارد.
می‌دانیم که شامپانزه‌ها که از نزدیک‌ترین خویشاوندان زیست‌شناختی ما هستند،
رابطه عاطفی خوبی با یکدیگر دارند و باور اینکه علت آن موازنه هزینه – منفعت است، چندان ساده نیست.

از سوی دیگر به عنوان انسان تفاوت‌های بسیاری با یکدیگر و دیگر نخستیان داریم و نمی‌توانیم آغاز یا پایان یک رابطه را با قیاس با دیگر جانداران حدس بزنیم. جامعه انسانی مجموعه بزرگی از تفاوت‌ها است، در حقیقت ما به دلیل مغز بزرگی که داریم بیشتر از آنکه تحت‌تأثیر انتخاب طبیعی باشیم، از فرهنگ و محیطی که در آن زندگی می‌کنیم، تأثیر می‌پذیریم.

پژوهش مایستریپیری درباره جدایی برد پیت و جنیفر آنیستون

با این حال هنوز هم پژوهش مایستریپیری خواندنی و پر از نکات جالب‌توجه است.
در میان نوشته‌های او خاطرات گوناگونی به چشم می‌خورد که یکی از آنها که در بخش «ما همگی اهل زدوبند هستیم» به صحبت‌های او با باراک اوباما پیش از اینکه وارد کاخ سفید شود، برمی‌گردد.

فرزندان این دو در شیکاگو به مدرسه مشابهی می‌رفتند و مایستریپیری با دیدن اوباما تلاش می‌کند برای او توضیح دهد که چقدر سیاست در جامعه انسانی شبیه به رفتارهای بوزینه‌های دم‌کوتاه است! او برای اوباما می‌گوید که این گونه از میمون‌ها هم حامی خویشاوندانش خودش است، سلسله مراتبی رفتار می‌کند و تلاش می‌کند با ایجاد ارتباطات تازه موقعیت‌های جدیدی را به دست بیاورد.
فکر می‌کنید اوباما چه پاسخی به مایستریپیری داده باشد؟

مووی مگ – خبر آنلاین

تاریخ بروزرسانی : 2018-04-03 / گردآوری :
/
برچسب ها:
گزارش خطا در خبر
اخبار مرتبط :
logo-samandehi