کافه دانتیسم باعث اختلاف رضا رشیدپور و احسان علیخانی شد!

کافه دانتیسم باعث اختلاف رضا رشیدپور و احسان علیخانی شد! فرهنگی

دعوت از بچه های کافه دانتیسم توسط رضا رشیدپور و عدم حضور این بچه ها در تلویزیون توسط تیم برنامه ماه عسل باعث شد رضا رشیدپور خطاب به احسان علیخانی حرف هایی بزند .

رضا رشیدپور مجری برنامه حالا خورشید که قصد داشت کارکنان متفاوت کافه دانتیسم را به برنامه اش دعوت کند اما از سوی تیم برنامه ساز برنامه ماه عسل این اتفاق شکل نگرفت و باعث دلخوری رضا رشیدپور شد .

کافه دانتیسم

در این یکی دو روز اخیر رضا رشیدپور چهره اول رسانه‌های مجازی بوده. مجری محبوبی که در چند ماه اخیر همواره توی بورس بوده و مخاطبان تلویزیون شاید خیلی بیشتر از اعضای خانواده‌شان او را روی صفحه تلویزیون دیده‌اند…

کافه دانتیسم

رضا رشیدپور

رشیدپور در‌ سال گذشته به‌خصوص در نیمه دوم‌ سال تاکنون بی‌خود نیست اگر بگوییم تک‌خال تلویزیون برای مناسبت‌های مختلف بوده. مناسباتی که می‌تواند مصاحبه رئیس‌جمهوری باشد یا اجرای برنامه مهم و مناقشه‌برانگیز هفت. حالا این‌که این مجری در یکی دو روز اخیر در شبکه‌های مجازی هم در صدر اخبار و تیترها قرار گرفته، به ظاهر نمی‌تواند چندان مهم باشد. اما نکته در این است که توی چشم آمدن رشیدپور این‌بار ارتباطی با پرکاری‌های او ندارد.
این‌بار رشیدپور به دلیل دیگری صحبت‌هایش شنیده شد…

کنایه رضا رشیدپور به احسان علیخانی

آنهایی که دیروز سخنان رشیدپور را که در برنامه حالا خورشید بر زبان آمد و در کوتاه زمانی فضای مجازی را درهم‌نوردید، شنیدند؛ شوکه شدند.
این مجری که حداقل در ظاهر می‌کوشد با رقبا، مخالفان و منتقدانش برخوردی مودبانه داشته باشد،
اما در برنامه حالا خورشید به سیم آخر زده بود و مجری و تهیه‌کننده برنامه‌ای دیگر را به تندترین و آشکارترین شکل ممکن زیر سوال می‌برد.

کافه دانتیسم

رضا رشیدپور و احسان علیخانی

با این‌که رشیدپور سعی داشت نامی از چهره مورد انتقادش نیاورد،
اما مخاطبان برنامه در همان لحظه اول فهمیدند خطاب او به کیست.

وقتی رشیدپور سخنانش را خطاب به «مجری برنامه معروف ماه رمضانی» ایراد کرد، چه کسی را می‌شد یافت که نداند و نتواند حدس بزند که روی سخن او با احسان علیخانی است که سرقفلی برنامه ماه رمضان شبکه سه را به نام خود زده و چند ماه مانده به آغاز این مناسبت تقویمی درحال آماده کردن بخش‌ها و آیتم‌های مختلف برنامه‌اش است؟

ماجرای کنایه رضا رشیدپور به احسان علیخانی چه بود؟!

برنامه حالا خورشید گزارشی تهیه کرده بود از بروبچه‌های کافه دانتیسم.
کافه‌ای که آن را شماری از مبتلایان سندروم داون و اوتیسم می‌گردانند و ظاهرا قرار بود با چند نفر از گردانندگان آن کافه هم در استودیوی برنامه مصاحبه داشته باشد. اما گفته می‌شود از این‌رو که قرار بوده یکی از بخش‌های برنامه ماه عسل درباره گردانندگان این کافه که در روزهای اخیر در رسانه‌های چاپی و مجازی هم خیلی سروصدا کرده، باشد؛

کافه دانتیسم

کافه دانتیسم

کافه دانتیسم

 

عوامل ماه عسل به دانتیسمی‌ها زنگ زده‌اند و به این بهانه که سویه برنامه‌شان می‌سوزد،
ازشان خواسته‌اند در برنامه حالا خورشید حاضر نشوند.

این امر بود که صدای رضا رشیدپور را درآورد و او با صدای بلند به احسان علیخانی گفت که :
«آدم‌ها را به‌عنوان سویه برنامه» نبیند و برای آنها احترام و موجودیت انسانی قایل شود.

 

کافه دانتیسم

سوژه‌ کافه دانتیسم

برخورد برنامه حالا خورشید با ماه عسل سر چیزی رخ داد که از آن در رسانه‌ها به سوختن یا سوزاندن سوژه تعبیر می‌شود. این یعنی این که رسانه‌ای یک سوژه خاص را پیش از دیگر رسانه‌های رقیب پرداخت کرده و کاری کند که از اعتبار نخستین بودن آن سوژه کاسته شود. چنین چیزی را چند ماه پیش در مورد گفت‌وگوی ناصر ملک مطیعی هم شاهد بودیم که در جریان آن رقابت مهران مدیری با آرش ظلی‌پور برای کسب اعتبار نخستین بار کشاندن ناصرخان ملک مطیعی به تلویزیون به جایی رسید که درنهایت نه این به هدفش رسید و نه آن!

کافه دانتیسم

 

در این‌که نباید انسان‌ها را به‌عنوان سوژه دید؛
به جای خود. در درستی این ادعا تردیدی نیست.
اما نکته‌ای که در این بین آزارنده به نظر می‌رسد طرز تلقی دو نفر از عوامل اصلی دو برنامه پرطرفدار این مرز و بوم درباره سوژه و تازگی آن است. اصلا شاید به این دلیل باشد که تلویزیون عریض و طویل ما در رقابت با کانال‌های ٣٠-٢٠ نفره هم قافیه را می‌بازد و بینندگان را به آنها واگذار می‌کند.

 

کافه دانتیسم

می‌بینیم که رشیدپور و علیخانی سر سوژه‌ای به هم می‌پرند و رقابت می‌کنند که نه‌تنها چند هفته‌ای است در فضای مجازی مطرح شده بلکه حتی رسانه‌های رسمی و چاپی چون روزنامه شهروند و شرق هم گزارش‌های مفصلی درباره آن نوشته‌اند.
آیا نباید سازندگان برنامه‌های سوژه‌محور درباره سیاست‌های سوژه‌یابی خود کمی بیشتر فکر کنند؟

کافه دانتیسم

عکس از کافه دانتیسم

رقابت بر سر دعوت ناصر ملک‌ مطیعی

درباره رقابت دو برنامه مهران مدیری و آرش ظلی‌پور برای کشاندن پای ناصر ملک‌مطیعی به برنامه‌شان گفتیم.
موضوعی که در زمان خود بسیار پرسروصدا شد و موجب شد گفت‌وگوی هر دو برنامه با ناصرخان در لحظه آخر روی آنتن نرود. آن مورد البته تنها موردی نبود که شبکه‌های تلویزیون بر سر سوژه‌هایی به هم پریدند. اگر یادتان باشد این اتفاق در برنامه شب یلدای سالی که احسان کرمی مجری آن بود نیز رخ داد و درنهایت گلزار هم از روی آنتن پایین کشیده شد. درباره بنیامین هم این ماجرا پیش آمد و این را حتم بدانید که بعد از این نیز بارها و بارها این اتفاق رخ خواهد داد.نکته مهم در این مورد اما بهانه‌های برنامه‌سازان است.

برنامه‌سازانی که وقتی بهانه‌ها‌ی‌شان برای زیرآب‌زنی از برنامه‌های رقیب پیش سلبریتی‌ها به بار نمی‌نشیند و آن چهره‌ها سر برنامه رقیب می‌نشینند بهانه‌سازی‌هاشان گل می‌کند و پای عواملی چون پرداخت‌های بیشتر برنامه‌های رقیب را وسط می‌کشند، غافل از این‌که این چیزها ربطی به این مسائل ندارد و همان‌گونه که در مواردی آنها گوی سبقت را از رقبا برده‌اند،
رقبا نیز در مواردی این حق را دارند که به اصطلاح سوژه‌های آنها را بسوزانند!!!

کافه «دانتیسم» از ترکیب دو کلمه «داون» و «اوتیسم» ساخته شده  است .
که توسط نوجوانان توان یاب مبتلا به اختلال اوتیسم و سندروم داون به مشتریان سرویس دهی میکند.
این کافی شاپ برای اولین بار در کشور و با حمایت سازمان بهزیستی تهران، راه‌اندازی شده است.

کافه دانتیسم

عکس کافه دانتیسم

کافه دانتیسم

روزنامه شهروند – ایرنا

تست شنوایی : مقابل چه عددی صدا را میشنوید؟
در ایام قرنطینه در منزل بی نهایت کارتون ببینین
تاریخ بروزرسانی : 2018-05-08 / گردآوری :
/
برچسب ها:
اخبار مرتبط :