نمایش موزیکال الیور توئیست و جدیدترین تصاویر!

  • دسته بندی ها: فرهنگی

نمایش موزیکال الیور توئیست به کارگردانی حسین پارسایی و بازی هوتن شکیبا، نوید محمدزاده، مهناز افشار و آتیلا پسیانی در تالار وحدت تا اواخر دیماه به اجرا درآمد. و همچنان این نمایش بر روی صحنه اجرا می شود .

در این نمایش سهیل دانش اشراقی، مدیر هنری و طراحی صحنه را بر عهده داشته و سارا اسکندری (طراح چهره پردازی)، شیما میرحمیدی (طراح لباس و آکسسوار)، علی براتی (طراح حرکت)، مرتضی نجفی (طراح نور) و بردیا کیارس (رهبر ارکستر) از دیگر عوامل اجرایی هستند.

عکسهایی از نمایش موزیکال الیور توئیست

ستاره پسیانی با انتشار تصاویر زیر نوشت :

دو نانسي در يك قاب با مهناز جان
اليور توئيست هم تموم شد.مرسي از همه اليوري هاي عزيز.خيلي كيف كردم كنارتون.
اينم آخرين كار من با آقا شكيبا
درسال ٩٦ تا ارديبهشت با نمايش…..
عکس:حسین حاجی بابایی

تصاویر نمایش موزیکال الیور توئیست

ستاره پسیانی و هوتن شکیبا

ستاره پسیانی و پدرش

ستاره پسیانی و پدرش و نوید محمدزاده

ستاره پسیانی و مهناز افشار

ستاره پسیانی بازیگر نمایش موزیکال الیور توئیست

ستاره پسیانی بازیگر نمایش الیور توئیست

پشت صحنه نمایش موزیکال الیور توئیست

نمایش موزیکال الیور توئیست

درباره الیور توئیست بیشتر بدانید

الیور توئیست (Oliver Twist) نام دومین رمان مشهور چارلز دیکنز، نویسنده مشهور انگلیسی است که ابتدا در سال‌های ۱۸۳۷ تا ۱۸۳۹ میلادی به صورت پاورقی در یک ماه‌نامه انگلیسی به نام Bentley’s Miscellany منتشر می‌شد. رمان اجتماعی الیور توئیست برای اولین بار در سال ۱۸۳۸ میلادی به صورت کتاب در انگلیس منتشر شد.

لیونل بارت، نویسنده، شاعر و آهنگساز مطرح انگلیسی در سال ۱۹۶۰ یعنی ۱۲۲ سال پس از نگارش «الیور توییست» توسط چارلز دیکنز، تصمیم گرفت این اثر برجسته و خاطره انگیز را در قالب نمایشی موزیکال روی صحنه ببرد.او به همین خاطر دست به اقتباس از رمان اصلی زد، بخش های فراوانی را به نظم در آورد و در نهایت با خلق و اضافه کردن بخش های موزیکال و آوازین، توانست یکی از بزرگترین نمایش های موزیکال جهان تا آن زمان را در تئاتر «وست اند» لندن روی صحنه ببرد.

در سال ۱۹۶۸ کارول رید کارگردان سینمای انگلستان فیلم موزیکال «الیور» را با اقتباسی از رمان «الیور توییست» اثر چارلز دیکنز را کارگردانی کرد که این فیلم سینمایی توانست در ۱۱ بخش کاندیدای دریافت جایزه اسکار شود و در نهایت برنده ۵ جایزه اسکار از جمله اسکار بهترین فیلمنامه شد.این تئاتر موزیکال که محصولی از مؤسسه «حریر هنر شرق» است، با حضور بیش از ۱۵۰ بازیگر و گروه اجرایی در تالار وحدت روی صحنه میرود.

حسین پارسایی نمایش موزیکال «الیور توییست» را با اقتباسی از فیلم «الیور» کارگردانی میکند و این نمایش موزیکال به نوعی ادای دینی است به سینمای موزیکال جهان.حسین پارسایی کارگردان نمایش هایی چون «هذیان»، «قصیده بلند باران»، «یلدا»، «بانوی آب و آینه»، «سردار مهر و ماه»، «این فصل را با من بخوان» و «آرسنیک و تور کهنه» ، تئاتر موزیکال «الیور توییست» را در تالار وحدت به صحنه برده است.

ایسنا – گردآوری گروه فرهنگی نیک صالحی – بلیت رسان