دست ندادن مریلا زارعی در جشنواره فجر با مرد چینی و سوژه ای برای عکاسان!

  • دسته بندی ها: فرهنگی

دیروز اول اردیبهشت ماه سال 1397 سومین روز از سی و ششمین جشنواره جهانی فیلم فجر برگزار شد که یک اتفاق جالب با حضور مریلا زارعی در جشنواره فجر خنده های عکاسان را درآورد . فیلم ساز چینی که قصد دست دادن به مریلا زارعی بازیگر توانای سینما را داشت ولی مریلا زارعی با واکنشی جالب از دست دادن به وی خودداری کرد .

مریلا زارعی در جشنواره فجر

مریلا زارعی که به عنوان داور سی‌و‌ششمین جشنواره جهانی فیلم فجر، لحظاتی در کاخ جشنواره حضور داشت وقتی در مواجهه با اعضای هیات فیلم سازی چین که به اشتباه قصد دست دادن با او را داشتند خودش را عقب کشید، سوژه عکاسان شد.

مریلا زارعی در جشنواره جهانی فجر

سومین روز (اول اردیبهشت) از سی و ششمین جشنواره جهانی فیلم فجر از حاشیه خالی نبود؛ حاشیه های بعضاً بامزه ای که برخی سوژه عکاسان می‌شد و بعضی هم گوش ها را تیز می‌کرد.

مریلا زارعی در سی و ششمین جشنواره جهانی فجر

دیروز حوالی ظهر بود که زارعی بالاخره در جشنواره آفتابی شد؛ او که امسال به عنوان داور بخش سینمای سعادت در جشنواره حضور دارد وقتی در کاخ جشنواره به هیات فیلم سازان چین رسید یکی از فیلمسازان مرد چینی قصد دست دادن به او را داشت که زارعی خود را با حالت جالبی به عقب کشید و بعد از آن چیزی که بیش از همه شنیده شد، صدای فلاش دوربین ها بود و همراه با خندهای گاه و بی گاه عکاسان که برای هم قاب می گرفتند.

دست ندادن مریلا زارعی به مرد چینی

البته با توضیح به موقع و سریع یکی از خانم های همراه هیات چینی، همه چیز خیلی زود به خیر و خوشی تمام شد و این لحظه ثبت شد تا تیتر ما هم بشود.

مریلا زارعی در جشنواره فجر

هم چنین در ادامه می توانید تصاویری از مریلا زارعی در روز اول جشنواره ببینید :

حضور مریلا زارعی در جشنواره فجر

مریلا زارعی در روز اول جشنواره جهانی فیلم فجر

مریلا زارعی در روز اول سی و ششمین جشنواره جهانی فیلم فجر

درباره جشنواره جهانی فیلم فجر بیشتر بدانید

برگزاری اولین دوره جشنواره جهانی فیلم فجر به سال ۱۳۶۱ باز می گردد. جشنواره فجر، به عنوان بزرگترین جشنواره فیلم ایران، هر ساله در تهران برگزار می شود. این رویداد عرصه ای مناسب برای تبادلات فرهنگی ، نمایش دستاوردهای خلاقانه سینماگران مطرح و نیز تقدیر از فیلم های ملی و بین المللی است. این جشنواره از زمان تاسیس تا کنون نقش مهمی در پیشرفت سینمای ایران ایفا نموده و هر ساله کارگردانان پیشکسوت و فیلم سازان جدید آثار خود را در آن به نمایش گذاشته اند.

پوستر سی و ششمین جشنواره جهانی فیلم فجر

آیین نکوداشت شخصیت های مهم سینمای جهان

در سال هایی که از طول عمر این جشنواره می گذرد، آیین نکوداشت شخصیت های مهم سینمای جهان برگزار شده است. از شخصیت هایی که در مقام داور نیز با جشنواره فیلم فجر همکاری داشته اند، می توان به عنوان نمونه به:

فولکر شلوندورف، کریشتف زانوسی، رابرت چارتف، سمیح کاپلان اوغلو، بروس برسفورد،
پرسی ادلون، پل کاکس، شیام بنگال، بلا تار، یان تروئل، هلما سندرس برامس، الیا سلیمان،
آنییژکا هولاند، آندری زویاجینتسف، رستم ابراهیم بکف و ….. اشاره کرد.

از آثار اولیه به یاد ماندنی و تاثیر گذار فیلم سازان مطرح که در این جشنواره از آن ها تقدیر شده و جوایزی نیز به آنان اهدا شده است می توان به مابوروزی ساخته هیروکازو کره ادا، قول ساخته برادران داردن، ابرهای بهاری ساخته نوری بیلگه جیلان، ۲۳ ساخته هانس کریستین اشمید، منابع انسانی ساخته
لوران کانته، ناپولا ساخته دنیس گانسل، بازگشت ساخته آندری زویاجینتسف،
زندگی دیگران ساخته فلوریان هنکل فون دونرسمارک و ….. اشاره کرد.

در دوره های مختلف جشنواره فجر سینماگران صاحب سبک و نخبه ای از جمله :
کوستا گاوراس، فرانچسکو رزی، تئو آنگلوپولوس، ماریو مونیچلی، مصطفی عقاد، داریوش خنجی و …
در جشنواره فجر حضور داشته اند و جایزه یک عمر فعالیت سینمایی را از آن خود کرده اند.

سی و ششمین دوره جشنواره، به دبیری رضا میرکریمی از بیست و نهم فروردین ماه تا هفتم اردیبهشت ماه ۱۳۹۷ در شهر تهران برگزار خواهد شد.

ایرنا – نیک صالحی – جشنواره جهانی فیلم فجر