علیرضا قربانی از خوانندگی برای جام جهانی انصراف داد!

علیرضا قربانی از خوانندگی برای جام جهانی انصراف داد! فرهنگی

علیرضا قربانی خواننده معروف کشورمان از منصرف شدن خودش برای خواندن سرود تیم ملی برای جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه خبر داد . در ادامه می توانید متن نامه ایشان را بخوانید .

پیش از این قرار بود که علیرضا قربانی و سالار عقیلی سرود تیم ملی فوتبال کشورمان را برای جام جهانی امسال که در کشور روسیه برگزار می شود را بخوانند و اکنون متوجه شدیم که گویی علیرضا قربانی از انجام این کار انصراف داده است .

انصراف علیرضا قربانی از خواندن سرود تیم ملی فوتبال

علیرضا قربانی که قرار بود به‌ عنوان خواننده ، ارکستر سمفونیک تهران را در پروژه جام جهانی فوتبال در روسیه همراهی کند،
امروز طی نامه‌ای انصراف خود را از این پروژه اعلام کرد.

علیرضا قربانی

علیرضا قربانی خواننده

قربانی در این نامه، رسالتش را تولید آثاری همسو با هویت و اصالت هنری دل‌خواه خود عنوان کرده و تاکید کرده که ممکن است حضورش در این اثر؛ با نتیجه و خروجی که سفارش‌دهندگان اثر از آن توقع دارند، ناهمگون و ناهماهنگ باشد لذا تصمیم گرفته است که کناره‌گیری خود را از این پروژه اعلام کند.

متن کامل نامه علیرضا قربانی به شرح زیر است:

به نام ایزد مهرآفرین

در روزهای اخیر، خبری مبنی بر تولید و حضور اینجانب به‌عنوان خواننده قطعه‌ای با همراهی ارکستر سمفونیک تهران و به رهبری جناب شهرداد روحانی برای حضور تیم ملی فوتبال ایران در جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه در رسانه‌ها منتشر شد که ضمن سپاس از همه هم‌میهنان عزیزم لازم می‌دانم توضیحاتی را در این زمینه خدمتتان ارائه کنم.

بزرگترین سعادت و افتخار برای هر هنرمند، انجام فعالیتی برای میهن خویش و تولید اثری در سطح ملی و فراملی است و اولین شرط ماندگاری و پذیرش یک اثر هنری، راستی و صداقت در بطن و متن آن اثر است.

به عبارتی دیگر یک اثر هنری باید از دل و جان هنرمند برخاسته باشد تا بتواند بر دل‌ها بنشیند.

علیرضا قربانی

علیرضا قربانی

کار هنری سمت و سویی بیگانه با اصل معنای آن پیدا کرده

البته لازم به تکرار نیست که متاسفانه در این سال ها کار هنری سمت و سویی بیگانه با اصل معنا و خاستگاه بی‌بدیل آن پیدا کرده و غالبا چون ابزاری برای امرار معاش به کار می‌آید. شاید هم باتوجه به شرایط اجتماعی نتوان چندان ایرادی به خالقان این نوع آثار و حتی مخاطبانشان گرفت اما وقتی صحبت از کاری در شأن مردم بزرگ ایران و تولید اثری ملی به میان می‌آید، هنرمندان باید با دقت نظری ژرف به آن نگاه کنند تا دچار لغزش و خطایی تاریخی نشوند.

اساسا رسالت و جهان‌بینی هنرمندان و دیدگاه‌های آنها در بزنگاه‌هایی چنین است که محک می‌خورد و اگر با چشمی باز و دلی آگاه به توانایی، خاستگاه و اهداف خویش ننگرند، ممکن است دست به کاری بزنند که در افق و تار و پود وجودشان که در پس سالیان عمر ممارست،
تجربه و اندیشه تعریف شده، نگنجد و قطعا ارتکاب و سر نهادن با هر انگیزه‌ای برای ورود به آن عرصه،
بی‌صداقتی محض با خویش و سپس خیانت به مخاطبان و مردمی است
که همواره و در سخت‌ترین شرایط همراه و همدوش با هنرمندان راستین‌شان بوده و هستند.

علیرضا قربانی

علیرضا قربانی خواننده مشهور

جنس موسیقی من ممکن است با اثر سفارش دهنده ناهماهنگ باشد

طی این روزها و با تعمق و‌ دقت بیشتر به این نتیجه نزدیک‌تر شدم که جنس و محتوای موسیقی که من در طی حدود ۲۲ سال فعالیت و تلاش حرفه‌ای در آن رشد و پرورش یافته‌ام و هویت و اصالت هنری مهمترین رکن آن است، ممکن است با نتیجه و خروجی که عزیزان دست‌اندرکار و سفارش‌دهنده اثر از آن توقع دارند و به حق هم بایستی حاصل شود، ناهمگون و ناهماهنگ باشد و از این رو نتوانم خواسته خیل عظیم مخاطبان و علاقه‌مندان گرانقدر این رویداد مهم ورزشی و بین‌المللی را مرتفع سازم.

علیرضا قربانی

علیرضا قربانی خواننده

اینجانب برخود فرض می‌دانم که از همه عزیزان و و دوستانم ازجمله استاد شهرداد روحانی، مسئولان وزارت ورزش و جوانان، وزارت فرهنگ و ارشاد، جناب ساعد باقری، بنیاد رودکی و مدیرعامل محترم آن بنیاد که صمیمانه و با مهر مرا لایق و شایسته اجرای اثری به مناسبت حضور تیم ملی فوتبال ایران در جام جهانی دانسته و خالصانه تمامی شرایط و امکانات لازم برای حضور اینجانب را مهیا نمودند، کمال سپاسگزاری را دارم و علی‌رغم میل و خواسته‌ام که برداشتن گامی هرچند کوتاه در این مسیر بوده و هست، صادقانه باید اعلام نمایم که متاسفانه از همکاری و مشارکت در این رویداد معذورم.

در پایان برای همه دست اندرکاران و هنرمندان ارزشمندی که افتخار حضور و مشارکت در تولید این رویداد مهم را دارند و همچنین برای تیم ملی فوتبال ایران عزیزمان آرزوی موفقیت و کامیابی دارم.

علیرضا قربانی

علیرضا قربانی

درباره خوانندگی علیرضا قربانی و سالار عقیلی برای جام جهانی بیشتر بدانید

در چند روز گذشته خبر خوانندگی علیرضا قربانی و سالار عقیلی بدین شکل آمده بود:

فدراسیون فوتبال سرانجام تفاهم نامه ای را با بنیاد رودکی به امضا رساند تا این نهاد عهده دار ساخت سرود جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه برای تیم ملی فوتبال ایران باشد.

علیرضا قربانی

سالار عقیلی

نشست خبری امضا تفاهم نامه میان فدراسیون فوتبال ایران و بنیاد رودکی درباره ساخت سرود جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه،
ساعت ۱۵ امروز (دوشنبه ۲۷ فروردین) در سالن اجتماعات روابط عمومی فدراسیون فوتبال برگزار شد.

علیرضا قربانی

سالار عقیلی و همسرش

بعد از این نشست خواننده سرود تیم ملی فوتبال ایران در جام جهانی روسیه مشخص شد.

سالار عقیلی و علیرضا قربانی دو قطعه در روسیه اجرا خواهند کرد.
همچنین یک قطعه دیگر هم اجرا می شود که خواننده آن هنوز مشخص نیست.

علیرضا قربانی

سالار عقیلی و خانواده اش

ایلنا – طرفداری

سانسور عجیب صداوسیما در بازی فوتسال ایران و آمریکا
تست شنوایی : مقابل چه عددی صدا را میشنوید؟
تاریخ بروزرسانی : 2018-04-26 / گردآوری :
/
برچسب ها:
اخبار مرتبط :