سعید پیردوست بازیگر سینما و تلویزیون دلیل کم کار شدنش را گفت!

سعید پیردوست بازیگر سینما و تلویزیون دلیل کم کار شدنش را گفت! فرهنگی

سعید پیردوست بازیگر پیشکسوت سینما و تلویزیون از بیکاری هنرمندان پیشکسوت گلایه کرد و گفت با پنجاه سال سابقه بازیگری در این عرصه توقعاتی دارم چرا که هنرمندان پس از بیکاری دچار انزوا و تنهایی می شوند .

سعید پیردوست بازیگری است که پس از بازی در سریال شب های برره به کارگردانی مهران مدیری توانست مشهور شود و خود را به همه بشناساند . اما این روزها کم کار شده است . در ادامه سعید پیردوست بازیگر شب های برره از دلایل کم کاری خودش می گوید .

 

سعید پیردوست بازیگر

 

سعید پیردوست (زاده ۱۶ دی ۱۳۱۹، تهران) بازیگر سینما و تلویزیون ایرانی است. وی در فیلم گوزن‌ها اثر مسعود کیمیایی ایفاگر نقشی کوتاه بود. وی همچنین در سریال‌های متعددی از مهران مدیری بازی کرده است.

سعید پیردوست بازیگر

سعید پیردوست

سعید پیردوست بازیگر تئاتر، سینما و تلویزیون درباره دلایل کم‌کاری خود گفت:
با توجه به شرایط سن و سال و تجربه ای که امثال من در این عرصه دارند نباید دنبال تهیه‌کننده و کارگردان برویم که به ما کار بدهند بلکه آنها با تشخیصشان باید تصمیم بگیرند که برای بازی در یک نقش سعید پیردوست به عنوان بازیگر حضور داشته باشد.

سعید پیردوست بازیگر

سعید پیردوست هنرمند سینما

او در همین راستا افزود:
مدتی بود که کاملا فراموش شده بودم ولی حالا دوباره با سریال ۸۷ متر کیانوش عیاری قسمت شد که بازی کنم. وقتی در سینمایمان پیرمرد، پدر، پسر و همه نوع سن وجود دارد نباید برای نقش‌ها بازیگران جوان را گریم کرده و پیر کنیم یا بالعکس بازیگران سال‌خورده را با گریم جوان کنیم یا مرد را تبدیل به زن و زن را تبدیل به مرد کنیم. این مسائل است که باعث می‌شود افراد با آثار و قصه‌ها ارتباط برقرار نکرده، منزوی می‌شوند و امیدوارم همه چیز در جای خود قرار گیرد.

 

به هنرمدان پیشکسوت اهمیتی داده نمی شود

 

بازیگر «شب‌های برره» درباره وضعیت عرصه بازیگری اظهار کرد:
با ۵۰ سال سابقه بازیگری از این عرصه توقعاتی دارم اما به هنرمدان پیشکسوت اهمیتی داده نمیشود.
پیشکسوتان در تنهایی و انزوا دچار افکار و مشکلات زیادی می‌شوند، نمونه آن خودم هستم، وقتی هر روز سر صحنه فیلمبرداری می‌روم فرد دیگری هستم اما وقتی پیشنهاد و کاری نباشد و در خانه می‌نشینم از خودم بدم ‌می‌آید و از اطرافم متنفر می‌شوم. در واقع کار و دیدن دوستان به انسان انرژی داده، روحیه انسان آماده کار میشود و خستگی نمی پذیرد. باید بگویم که متاسفانه زمانه بدی شده است.

سعید پیردوست بازیگر

سعید پیردوست

پیردوست با اشاره به بده بستان‌های عرصه بازیگری که در تولید فیلم‌ها رواج پیدا کرده است افزود:
در مقطعی بازیگری براساس زیبایی بود.
بهره‌گیری از زیبایی برای بازی گرفتن از افراد اصلا درست نیست.
زیبا بودن دلیلی برای بازی نیست.

سعید پیردوست بازیگر

سعید پیردوست و مهران مدیری در شب های برره

سعید پیردوست بازیگر قاتل اهلی

 

بازیگر «قاتل اهلی» با گلایه از بازی بازیگران امروز که در ذهن مخاطب نمی‌مانند بیان کرد:
با وجود هنرپیشه‌های شناخته شده و معروفی که داریم اما اصلا امکان ندارد مخاطبان پس از اتمام فیلمها و خروج از سینما صحنه‌ای از بازی بازیگر را به یاد داشته باشند. به جز چند جوان فعلی ما در عرصه بازیگری کسی نمی‌تواند به جایگاه بازیگران اسطوره و پیشکسوت ما دست یابد. هنرپیشگان امروز، بازیگری را در پول و قرارداد می‌بینند و هنر و نوع بازیگری در وجودشان جایی ندارد.

سعید پیردوست بازیگر

سعید پیردوست

پیردوست با اشاره به این که تا کنون پیشنهاد خرید نقش به من نشده است خاطرنشان کرد:
هر کسی به شکلی تربیت یافته، بزرگ شده و تربیت خانوادگی دارد.
شرایط اخلاقی و شخصیت من طوری است که فیلمساز جرات نمی‌کرده و نمی کند چنین پیشنهادی مالی را به من بدهد یا از من پول بخواهد.

سعید پیردوست بازیگر

سعید پیردوست و رسول نجفیان

میزان

در ایام قرنطینه در منزل بی نهایت کارتون ببینین
تست شنوایی : مقابل چه عددی صدا را میشنوید؟
تاریخ بروزرسانی : 2018-06-11 / گردآوری :
/
برچسب ها:
اخبار مرتبط :