جواد یساری خواننده مشهور قبل از انقلاب مجوز گرفت!

جواد یساری خواننده مشهور قبل از انقلاب مجوز گرفت! فرهنگی

جواد یساری خواننده معروف قبل از انقلاب است که به تازگی برای فیلم سینمایی دشمن زن مجوز گرفته است شما می توانید صدای جواد یساری را در سینما بشنوید .

جواد یساری خواننده مشهور ایرانی متولد سال ۱۳۲۵ در شهر تهران می باشد . جواد یساری یکی از خواننده های معروف قبل از انقلاب است که بعد از انقلاب اسلامی در ایران مانده است .

جواد یساری خواننده

جواد یساری هم به ماجرای حبیب دچار می‌شود؟ خودش که گفته بود:
«بعد از مرگم مجوز اجرا می‌گیرم!» چون در این سال‌ها فقط به او می‌گفتند «صبر کن» و دلایلی هم برای رد مجوزش مطرح نمی‌شد.

جواد یساری خواننده

جواد یساری

هر چند همه می‌دانند ماجرا به دهه پنجاه برمی‌گردد؛
زمانی که در ‌سال ١٣۵٢ «پول سیاه» را خواند و بازارش سکه شد تا جایی که تا ‌سال ۵۶، پنج آلبوم دیگر هم منتشر کرد که «سپیده دم» آخرین‌شان بود.

یساری اما از آن دسته نبود که در دسته‌جات سیاسی صف بگیرد یا مثل نسل خوانندگان نسل آنجلسی به آن سوی آب‌ها برود. خواننده کوچه بازار بود و به قولی اصلا در باغ نبود. برای همین ماند و از مسئولان خواست بخواند. به قول خودش با همان زبان خاکی کهنه که می‌گفت: «مثل قناری که نذارن بخونه مریض شدم.» اجازه هم صادر شد و جواد یساری در این سال‌ها ماند و خواند؛

جواد یساری خواننده

جواد یساری

این‌بار البته نه به شکل خواننده‌ای با آلبوم‌های رسمی.
مجوز آلبوم را در خواب دید و در بیداری فقط میکروفن به دستش دید که در میهمانی‌ها و مجالس عروسی بخواند؛ آن هم با رعایت ضوابطی که الان مد شده می‌گویند «منشوری»! در این سال‌ها رفت و آمدهایی هم به وزارت ارشاد داشت اما هر بار گفتند «صبر کن».

جواد یساری خواننده

جواد یساری خواننده ایرانی

مجوز گرفتن خواننده ها

یساری اما می‌دید که چطور به نعمت آغاسی گفته بودند صبر کن و این صبر به مرگ پیوسته بود.
اصلا در گفت‌وگویی با مجله «سرزمین پویا» (سال ٩٣) همین را گفته بود:

«باور کنید بعد مردنم مجوز می‌گیرم. آغاسی هنوز زنده بود که ما از انجمن رشت شکایت کردیم به ارشاد و بعد از بررسی‌کردن گفتن نعمت آغاسی بخونه ولی تا مجوز برسه آقانعمت رو کفن و دفن کرده بودن!» منتها تازگی خبر رسیده که گویا قصه او از خوانندگان دیگر سوا شده.
چون قرار است خواننده موسیقی فیلم «دشمن زن» باشد و مجوز هم داده شده.

جواد یساری خواننده

پوستر دشمن زن

درباره فیلم دشمن زن بیشتر بدانید

این فیلم به کارگردانی کریم امینی به‌زودی در گروه سینمایی ماندانا روی پرده می‌رود؛ یک کمدی – رمانتیک تجاری که احتمالا به همان سبک خوانده‌های یساری خوب می‌آید. چون یساری در شعرها و ترانه‌ها و سبک خواندنش دو مولفه داشت؛ یک نوع رنج مردم‌پسند عامی در صدایش بود و آنچه می‌خواند دور از درک و فهم مردم نبود. به‌خصوص گاهی چنان به موازات کف کوچه پیش می‌رفت که تو می‌گفتی یک نفر بین مردم صدایش را بالا برده تا از عشق و عاشقی بخواند. یک نفر که حتی روشنفکرها و صاحب سبک‌های این حوزه بعد از خواندنش، با لبخندی خوشایند یا کنجکاو بر لب به هم می‌گفتند: «این کیه؟»

جواد یساری خواننده

فیلم دشمن زن

فیلم سینمایی «دشمن زن» به کارگردانی کریم امینی به زودی و بعد از فیلم سینمایی «تگزاس» ساخته مسعود اطیابی در گروه سینمایی ماندانا روی پرده می رود.

این فیلم یک کمدی- رمانتیک است که قصد دارد نقدی بر فمینیست های دوآتشه‌ داشته باشد.

جواد یساری خواننده

فیلم سینمایی دشمن زن

در خلاصه داستان «دشمن زن» آمده است:
«چرا هرچی دشمن زنه بعد از یه مدت توزرد از آب در میاد و میشه مدافع سرسخت حقوق زنان؟»

جواد یساری خواننده

گوهر خیراندیش و سام درخشانی در فیلم دشمن زن

بازیگران فیلم دشمن زن

سام درخشانی ، گوهر خیراندیش ، بهاره کیان‌افشار ، بهرنگ علوی ، الناز حبیبی ، مریم سعادت ، مونا شناس ، هاوار قاسمی ، احمد موسوی ، شیرین صفری ، حسین صفاریان ، زهره صالحی ، امیر شروانی ، الهام مصطفایی ، حسین لواسانی ، علی غلامی ، امیرحسین آرمان ، سیروس همتی ، سپیده مرادپور و مانی آخشی از جمله بازیگران این فیلم هستند.

روزنامه شهروند – خبرآنلاین

سانسور عجیب صداوسیما در بازی فوتسال ایران و آمریکا
تست شنوایی : مقابل چه عددی صدا را میشنوید؟
تاریخ بروزرسانی : 2018-05-13 / گردآوری :
/
اخبار مرتبط :