آشتی مهران مدیری با پیمان و مهراب قاسمخانی!

آشتی مهران مدیری با پیمان و مهراب قاسمخانی! فرهنگی

آخرین همکاری مهران مدیری با پیمان قاسمخانی نویسنده توانای کشورمان مربوط به سریال طنز مرد هزار چهره می باشد . اما این دو باز هم باهم پس از سال ها همکاری خواهند کرد.

اختلافات و حوادثی باعث شده بود مدتی مهران مدیری کارگردان توانا و مشهور کشورمان با برادرن قاسمخانی که در نویسندگی تبحر دارند ، همکاری نکنند . اما در خبری خوش شنیده شده که این هنرمندان با هم دوباره همکاری خواهند کرد. در ادامه بیشتر درباره آشتی مهران مدیری با پیمان قاسمخانی خواهید خواند.

 

آشتی مهران مدیری با پیمان قاسمخانی

 

همکاری مهران مدیری با برادران قاسمخانی از سریال‌ کمدی «پاورچین» آغاز شد و پس از آن با سریال «شب‌های برره»، «باغ مظفر» و «مرد هزارچهره» ادامه پبدا کرد.اما در شرایطی که این همکاری چند سالی بود که متوقف شده بود، انتشار عکسی مشترک از این هنرمندان در فضای مجازی، از رفع اختلاف نظرها و حتی همکاری مشترک حکایت دارد.

آشتی مهران مدیری با پیمان قاسمخانی

پیمان قاسمخانی و مهران مدیری و علی اوجی

این عکس به طور مجزا توسط امیرمهدی ژوله و مهراب قاسم‌خانی منتشر شده که در کنار مهران مدیری، پیمان قاسم‌خانی و سیامک انصاری دیده می‌شوند. صفحه رسمی دورهمی در اینستاگرام نیز با انتشار این عکس از اعلام خبرهای جدید در آینده خبر داده است.

اما مرتضی میرباقری، معاون سیما هم به تازگی خبر ساخت سریال طنز ۹۰ قسمتی مهران مدیری را اعلام کرده است. به گفته‌ی وی این مجموعه در حال نگارش است.

آخرین همکاری پیمان قاسم‌خانی با مهران مدیری به «مرد هزارچهره» برمی‌گردد؛
این سریال پس از «باغ مظفر» و در سال ۸۷ ساخته شد.

آشتی مهران مدیری با پیمان قاسمخانی

مهران مدیری

بهترین دوران کاری قاسمخانی ها

 

قاسم‌خانی بعدها در توضیح این همکاری گفت، «ما دیالوگ‌ها را می‌نوشتیم و خودمان می‌خندیدیم.
بعد مهران دوربین را می‌گذاشت بازیگرها را هدایت می‌کرد و آنها بازی می‌کردند و نتیجه خیلی دیوانه‌وارتر از نوشته از کار درمی‌آمد. مهران مدیری به عنوان کارگردان و بازیگران مجموعه چیزی به کار اضافه می‌کردند که من احساس می‌کردم نتیجه خیلی بهتر شده است. زمان ساخت «پاورچین» و «شب‌های برره» بهترین دوران کاری من بود و سریال‌هایی ساخته شد که پس از آن هیچ وقت تکرار نشد.
ما سر «پاورچین» دستمان خیلی بازتر بود و در «شب‌های برره» دستمان بسته و بسته‌تر شد.

در «پاورچین» خیلی از شوخی‌ها سمبلیک بود، از انواع شوخی‌های سیاسی تا شوخی‌های نیمه جنسی، اما در «شب‌های برره» چهار چشمی مراقبمان بودند و اخطارهای زیادی به ما دادند. برخوردهای ناظران کیفی خیلی خوب و محترمانه بود و ما هم با آنها تعامل می‌کردیم. «شب‌های برره» زیاد دچار سانسور نشد و اگر سانسوری اعمال می‌شد در پخش بود، اما وقتی کمی جلوتر رفتیم ماجرا حساس شد و در «باغ مظفر» علنا از ما خواستند یک کار بی‌خاصیت تحویل بدهیم. ما هم همین کار را کردیم اما باز هم تعابیر غریبی از آن برداشت شد. از ساده‌ترین حرف‌ها برداشت‌هایی می‌شد که مطلقا منظور ما نبود.»

آشتی مهران مدیری با پیمان قاسمخانی

پیمان قاسمخانی و مهران مدیری و علی اوجی

بهترین شوخی های پیمان قاسمخانی

 

پیمان قاسم‌خانی همچنین توضیح داده بود:
بهترین شوخی‌هایی که من نوشته‌ام مهران اجرا و آن را بهتر کرده است. مهران شوخی‌هایی که ما می‌نوشتیم را بیشتر و بهتر می‌کرد و ما هر دو با هم داشتیم رشد می‌کردیم، اما فضای ذهنی فانتزی که او دارد و همیشه یک فاصله‌گذاری که در اکثر کارهایش با تماشاگر وجود دارد، سبکی نیست که من بخواهم دنبال کنم. گاهی اوقات جذاب است مثل «شب‌های برره» و «پاورچین» ولی یک زمان‌هایی من کار رئال‌تر را می‌پسندم. مهران مدیری در فضای خاص خودش با متن خوب بی‌رقیب بود.»

پیمان قاسمخانی

پیمان قاسمخانی

حالا انتشار این عکس در فضای مجازی می‌تواند نویددهنده همکاری مشترک هنرمندانی باشد که زمانی خالق موفق‌ترین مجموعه‌های کمدی تلویزیون بودند؛ تلویزیونی که این روزها به شدت از نبود سریال‌های موفق طنز رنج می‌برد و مورد انتقاد قرار گرفته است.

آشتی مهران مدیری با پیمان قاسمخانی

مهران مدیری کارگردان

مهراب قاسمخانی با انتشار تصویر زیر نوشت :

امروز… همینجورى بدون شرح

آشتی مهران مدیری با پیمان قاسمخانی

امیرمهدی ژوله با انتشار تصویر زیر نوشت :

سی و یکم اردیبهشت
خبر آمد خبری در راه است؟
.
هشتگ وزن عکس

آشتی مهران مدیری با پیمان قاسمخانی

آشتی مهران مدیری با پیمان قاسمخانی

ایسنا – گردآوری گروه فرهنگی نیک صالحی

سانسور عجیب صداوسیما در بازی فوتسال ایران و آمریکا
تست شنوایی : مقابل چه عددی صدا را میشنوید؟
تاریخ بروزرسانی : 2018-05-22 / گردآوری :
/
برچسب ها:
اخبار مرتبط :