صداوسیما آزاده صمدی مجری برنامه «زابیواکا» را حذف کرد!

قرار بود به مناسبت جام جهانی 2018 روسیه آزاده صمدی مجری برنامه زابیواکا شود که به پخش آیتم های ورزشی و تحلیلی راجع به مسابقات و حواشی جام و خبرهای داغ بپردازد . اما متاسفانه آزاده صمدی از اجرای این برنامه حذف شد .

 

آزاده صمدی مجری برنامه زابیواکا

 

در حالیکه قرار بود ویژه برنامه جام جهانی شبکه اینترنتی آیو با نام «زابیواکا» با اجرای آزاده صمدی پخش شود ناظران سازمان ⁧صداوسيما ⁩بعد از چند برنامه جلوی اجرای آزاده صمدی در این برنامه را گرفتند و بهرنگ علوی به عنوان جایگزین او اجرای این برنامه را بر عهده گرفت.

 

آزاده صمدی

 

بر اساس اعلام عوامل نزدیک به این برنامه در حالیکه قرار بود آزاده صمدی مجری این برنامه باشد از طرف صدا و سیما گفته شده این استفاده ابزاری از زن هاست و دلیلی ندارد که یک زن اجرای برنامه ورزشی مردانه را بر عهده داشته باشد! و در نتیجه تصمیم به تغییر او گرفته شد.

 

آزاده صمدی بازیگر سینما

 

لازم به ذکر است مدتی است صدا و سیما نظارت بر برنامه های شبکه های اینترنتی را انجام می دهد.

 

آزاده صمدی

درباره معنی زابیواکا بیشتر بدانید

 

زابیواکا (zabivaka) نام یک گرگ است که به عنوان نماد بیست و یکمین دوره جام جهانی فوتبال یا همان جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه انتخاب شد.

فدراسيون فوتبال روسيه سه نماد را براي انتخاب به عنوان نماد اصلي جام جهانی روسیه معرفي كرده بود
كه به نوعي نشان دهنده آداب، رسوم و فرهنگ اين كشور بودند.

زابیواکا

ببر سيبري، گربه و گرگ سه نمادي بودند كه با راي مردم روسيه در يك نظرسنجي به عنوان سه نامزد انتخابي نماد جام جهاني معرفي شدند كه در نهايت نماد گرگ به نام زابيواكا به عنوان نماد رسمي جام جهاني فوتبال انتخاب شد.

گفته می‌شود گرگ زابيواكا نماد شگون و خوش شانسي است.

گردآوری گروه فرهنگی نیک صالحی – همشهری آنلاین