(Ketamine) کتامين - اعتیاد

(Ketamine) کتامین

(Ketamine) کتامین اعتیاد

سایت ستاد مبارزه با مواد مخدر: کتامین طبقه بندی : مضعف سیستم اعصاب مرکزی نامهای تجاری: Special k ، Cat valium دوزاژ: استفاده از آن به میزان ۱۰۰ میلی گرم باعث بروز عوارض فیزیکی و روانی می‌گردد. استفاه بالینی : از کتامین بصورت داروی بیهوش کننده جهت حیوانات و انسان استفاده می‌شود. تنها منبع شناخته […]

سایت ستاد مبارزه با مواد مخدر:
کتامین
طبقه بندی :

مضعف سیستم اعصاب مرکزی

نامهای تجاری:

Special k ، Cat valium

دوزاژ:

استفاده از آن به میزان ۱۰۰ میلی گرم باعث بروز عوارض فیزیکی و روانی می‌گردد.

استفاه بالینی :

از کتامین بصورت داروی بیهوش کننده جهت حیوانات و انسان استفاده می‌شود. تنها منبع شناخته آن در بازارهای غیر قانونی انحراف آن از مسیرهای قانونی به این گونه بازارهاست. گزارشات اخیر حکایت از این دارد که تعداد زیادی از کلینیک‌های دامپزشکی اختصاصاً جهت ربودن و یالهای کتامین مورد سرقت واقع شده اند.

وابستگی جسمی‌:

این دارو ممکن است باعث وابستگی جسمی‌گردد.

وابستگی روانی :

این دارو به میزان زیادی باعث وابستگی روانی می‌گردد.

تحمل :

با مصرف این دارو پدیده تحمل ایجاد می‌شود.

مدت اثر:

مدت اثر این دارو از یک تا ۱۲ ساعت متغیراست.

روش استفاده :

محلول کتامین می‌تواند از طریق تزریق، خوراکی (بصورت محلول‌های نوشیدنی) ویاموادقابل‌تدخین(Smokable material) مصرف گردد. فرم پودری آن از طریق تبخیر حلالهای فرم مایع آن حاصل می‌شود که نتیجه آن پودر سفید و یا کمی‌مایل به قهوه ای بوده که در لمس شبیه به کوکائین است. این پودر می‌تواند از طریق نوشیدن و یا تدخین و یاتزریق ( پس از حل کردن درمایع ) مورد سوء مصرف واقع گردد.

اثرات :

اثراتی که براثر مصرف کتامین بوجود می‌آید مشابه اثرات فن سیکلیدین بوده و اثرات بینایی مشابه LSD ایجاد می‌کند. سوء مصرف کنندگان گزارش می‌کنند که سوء استفاده این ماده بهتر از PCPو LSD است زیرا مدت اثراتش یک ساعت یاکمتر است. ایلوزیون،‌توهم و اختلال در درک زمان و فواصل در اثر مصرف این ماده ایجاد می‌گردد.

مصرف بیش از حد (Overdose):

تغییر خلق و تغییر برداشت از وضعیت فیزیکی بدن, دلیریوم آشکار, احساس انفکاک, احساس غوطه‌ورشدن, رویاهای واضع یا خطاهای ادراک و بینائی

ترک (Withdrawal):

علائم ترک این ماده بصورت رفتارهای داروگرایانه بروز می‌کند.(Drug seeking behavior)

درمان:

انجام خدمات مشاوره ای و جلسات شناخت درمانی و رفتار درمانی در کاهش رفتارهای داروگرایانه مفید است. درصورتی که علائم افسردگی در فرد وجود داشته باشد تجویز داروهای ضد افسردگی درکاهش بسیاری از علائم مفید خواهد بود.

در ایام قرنطینه در منزل بی نهایت کارتون ببینین
رقص و آواز شاد در بیمارستان میلاد اصفهان
تاریخ بروزرسانی : 2006-01-26 / گردآوری :
/
برچسب ها:
اخبار مرتبط :