۸۸۰ میلیارد ریال برای مقابله با اعتیاد

۸۸۰ میلیارد ریال برای مقابله با اعتیاد اعتیاد

جانشین دبیر ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور گفت: امسال ۸۸۰ میلیارد ریال اعتبار برای حمایت از دستگاه های متولی امر مبارزه با اعتیاد و قاچاق مواد مخدر اختصاص یافت. به گزارش خبرنگار مهر در ارومیه، طاها طاهری بعد از ظهر سه شنبه در جریان بازدید از تعدادی از مراکز درمان و ترک اعتیاد آذربایجان […]

جانشین دبیر ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور گفت: امسال ۸۸۰ میلیارد ریال اعتبار برای حمایت از دستگاه های متولی امر مبارزه با اعتیاد و قاچاق مواد مخدر اختصاص یافت.
به گزارش خبرنگار مهر در ارومیه، طاها طاهری بعد از ظهر سه شنبه در جریان بازدید از تعدادی از مراکز درمان و ترک اعتیاد آذربایجان غربی افزود: در سال جاری به دلیل مشکلات توزیع مناسب اعتبارات در سطح ملی اعتبارات مورد نیاز برای شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استانها از حالت متمرکز خارج شده .و براساس نیاز دستگاه های اجرایی این اعتبار اختصاص می یابد.وی با اعلام اینکه هریک از استانها و دستگاه های اجرایی بر اساس برآورد و نیاز خود اعتباراتی را در جهت پیشگیری و مقابله با اعتیاد در سطح کشور هزینه می کنند، خاطرنشان کرد: ۸۸۰ میلیارد ریال اعتبار اختصاص یافته سال جاری به ستاد مبارزه به مواد مخدر کشور نیز بر اساس نیاز استانها هزینه می شود.

طاهری از کشف ۲۴۰ تن مواد مخدر در طول چهار ماهه امسال خبر داد و گفت: میزان کشفیات در مقایسه با سال گذشته ۲۰ درصد رشد نشان می دهد.

جانشین دبیر ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور همچنین با اعلام اینکه هم اکنون ۶۰۰ هزار نفر معتاد تحت پوشش درمانی قرار گرفته اند، بیان داشت: این میزان باید در پایان برنامه چهارم توسعه به ۹۶۰ هزار نفر برسد.

وی توسعه مراکز درمانی، سهل الوصول کردن درمان و ارائه تسهیلات به بیماران پرخطر، توسعه مراکز متادون درمانی را از اولویتها و برنامه ریزی های اساسی ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور برشمرد و گفت: در بخش مقابله با اعتیاد این ستاد تاکنون موفق عمل کرده به گونه ای که ایران در سطح بین المللی یکی از کشورهای مطرح در امر مبارزه با مواد مخدر مطرح است.

وی عدم ایجاد اشتغال پایدار و توانمندسازی افراد معتادی که در مراکز درمان اعتیاد خود را ترک کرده اند را یکی از مشکلات پیش روی ستاد بیان کرد و گفت: اگر بتوانیم برنامه ریزی را انجام دهیم که افراد معتاد پس از ترک با اشتغال و توانمند سازی دوباره به سمت اعتیاد بازنگردند می توان گامهای اساسی را در بحث مبارزه با اعتیاد برداشت.

طاهری با اشاره به بحث مشارکت جدی حوزه های علمیه در بحث پیشگیری از اعتیاد در کشور اظهار داشت: به دلیل تاثیرگذاری بسیار بالای حوزه های علمیه و همچنین گرایش به سمت اعتیاد به دلیل عدم پایبندی به باورهای دینی از سال جاری بحث پیشگیری و فرهنگسازی در این زمینه با همکاری مراکز حوزه علمیه در سطح کشور اجرایی می شود.

بهترین و سریعترین روش مهاجرت به استرالیا
آگهی استخدام همکار در سایت های نیک صالحی و پرشین وی
تاریخ بروزرسانی : 2009-08-18 / گردآوری :
/
برچسب ها:
اخبار مرتبط :
یونیک ویزاهم سامتور کیشکفش پاشنه مخفی
دکتر تاجبخشدکتر بتول طاهری
شمار معتادان افیونی در ایران
شمار معتادان افیونی در ایران
احتمال خفگی در نوزادان والدین سیگاری
احتمال خفگی در نوزادان والدین سیگاری
غربالگری دانش‌آموزان در معرض خطر اعتیاد
غربالگری دانش‌آموزان در معرض خطر اعتیاد
روش های ترک وآنچه خانواده ها باید بیا موزند ……
روش های ترک وآنچه خانواده ها باید بیا موزند ……
شخصیت، روانشناسی و اعتیاد
شخصیت، روانشناسی و اعتیاد
آگاه‌سازی جامعه نسبت به مواد مخدر جدید
آگاه‌سازی جامعه نسبت به مواد مخدر جدید
خوشبختی شیشه‌ای
خوشبختی شیشه‌ای
۶ باور رایج غلط و خطرناک درباره اعتیاد
۶ باور رایج غلط و خطرناک درباره اعتیاد