۴۸۰ هزار معتاد درمان می شوند

۴۸۰ هزار معتاد درمان می شوند

دبیر کل ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت:ستاد مبارزه با مواد مخدر در نظر دارد تا پایان سال جاری۴۸۰معتاد را تحت درمان قرار دهد که تا کنون ۳۵۰نفر را تحت پوشش قرار داده است. به گزارش “ایسکانیوز” ، دکتر اسماعیل احمدی مقدم امروز در حاشیه نشست هم‌اندیشی با نخبگان فعال در عرصه مبارزه، درمان و […]

دبیر کل ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت:ستاد مبارزه با مواد مخدر در نظر دارد تا پایان سال جاری۴۸۰معتاد را تحت درمان قرار دهد که تا کنون ۳۵۰نفر را تحت پوشش قرار داده است.
به گزارش “ایسکانیوز” ، دکتر اسماعیل احمدی مقدم امروز در حاشیه نشست هم‌اندیشی با نخبگان فعال در عرصه مبارزه، درمان و پیشگیری موادمخدر در جمع خبرنگاران ابراز داشت:هدف‌گذاری درمان و تحت پوشش قرار دادن ۴۸۰ هزار معتاد تا پایان سال جاری محقق می شودو در شش ماهه اول امسال ۳۵۰ هزار معتاد تحت پوشش قرار گرفتند.
وی عنوان کرد:ستاد مبارزه با مواد مخدر مشکلی در ظرفیت پذیرش و درمان ندارد و مراحل بعدی آن به خود معتادان و خانواده‌های آن‌ها بازمی‌گردد.
احمدی مقدم در پاسخ به سوالی درباره آزادی معتادان دستگیر شده از خیابان‌ها، خاطر نشان کرد: معتادان دستگیر شده در خیابان‌ها در جریان طرح‌های ضربتی، آزاد نمی‌شوند، بلکه پس از طی محکومیت خود از زندان خارج می‌شوند.
وی با بیان این که درصورت بیمار تلقی شدن معتاد باید آن را به مراکز درمانی منتقل کنیم، گفت: در طرح «نجات» هم معتادان رها شده، جمع‌آوری و به اردوگاه‌های اقامت اجباری به منظور مداوا ارجاع شده‌اند که تعداد آن‌ها تاکنون به حدود ۲۰ هزار نفر رسیده است.
احمدی مقدم تاکید کرد: زندان برای معتادانی است که نسبت به درمان تمکین نمی‌کنند.
وی دوره محکومیت معتادان مجرم را کمتر از یک ماه خواند و گفت: اغلب این افراد به دلیل ناتوانی در پرداخت جریمه بعد از دوره محکومیت کوتاهی آزاد می‌شوند.
دبیر کل ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت: اگر پلیس به عنوان نهادی درمان‌گر، افراد را به زندان نفرستد، زندان‌ها از وجود معتادان قطعا خالی می‌شود.
احمدی مقدم با بیان این که هیچ آمار دقیقی از تعداد NGOهای فعال در عرصه‌ مبازره با مواد مخدر نداریم، گفت: شاید تعداد آن ها به صدها هزار NGO نیز برسد، اما برای ساماندهی این NGOها و فعالیت آن‌ها حوزه عملی را مشخص و ضوابطی را تهیه و گستره جغرافیایی و صلاحیت فنی و اخلاقی تشکیل دهندگان آن را بررسی خواهیم کرد.
دبیر کل ستاد مبارزه با مواد مخدر با اشاره به ضرورت استقلال این NGOها از نظر مالی، خاطر نشان کرد: برای غنی سازی اوقات فراغت معتادان و دسترسی آن‌ها به امکاناتی که شایسته آن‌هاست، تجهیزاتی را به مراکز درمانی و NGO ها اختصاص می‌دهیم که برای این مهم در سال جاری، بودجه اندکی اختصاص یافت، اما در سال آینده این بودجه بسیار بیشتر خواهد بود.
احمدی مقدم خاطر نشان کرد: در سال جاری ۲۰۰ میلیارد ریال اعتبار برای تحقق برنامه‌های ستاد مبارزه با مواد مخدر پیش‌بینی شده بود که ۱۰۰ درصد آن محقق شده و به دستگاه‌های مربوطه اختصاص یافته است.
وی اظهار امیدواری کرد: هدف‌گذاری درمان و تحت پوشش قرار دادن ۴۸۰ هزار معتاد تا پایان سال جاری محقق شود.
دبیر کل ستاد مبارزه با مواد مخدر با بیان این که در شش ماهه اول امسال ۳۵۰ هزار معتاد را تحت پوشش قرار داده‌ایم، ‌گفت: ستاد مبارزه با مواد مخدر مشکلی در ظرفیت پذیرش و درمان ندارد و مراحل بعدی آن به خود معتادان و خانواده‌های آن‌ها بازمی‌گردد.
وی در ادامه درباره نگرانی موجود نسبت به اعتیاد دانش‌آموزان و جوانان، گفت: همه جوانان و نوجوانان در معرض ابتلاء به اعتیاد هستند، به خصوص نوجوانان و جوانانی که در خانواده‌های با حداقل یک معتاد زندگی می‌کنند، ولی نمی‌توان آن‌ها را از جامعه جدا کرد.
احمدی مقدم گفت: آنچه ما را نگران می‌کند، مصرف قرص‌ها و مواد روانگردان صنعتی است که متاسفانه اطلاعات درستی در مورد آن‌ها به دانش‌آموزان داده نمی‌شود و دانش‌آموزان بعضا برای افزایش نشاط و کنترل خواب خود در زمان امتحانات و انرژی از این قرص‌ها استفاده می‌کنند.
وی گفت: طبیعتا هر منطقه‌ای از کشور که معضل اعتیاد درآنجا بیشتر است، مدارس آن نیز بیشتر در معرض ابتلاء به اعتیاد قرار دارد.
وی با اعلام این که آمارهایی که از سوی آموزش و پرورش برای جذب بودجه ارائه می‌شود را قبول ندارم، یادآور شد: بزودی نتایج مطالعات و تحقیقات ستاد مبارزه با مواد مخدر در زمینه تعداد معتادان آماده می‌شود و قابل دفاع خواهد بود و در آن سن،‌ الگوی مصرف، نوع شغل و تحصیلات معتادان به تفکیک ارائه می‌شود.
فرمانده ناجا در ادامه در پاسخ به سوالی در مورد برخورد با پیامک‌ها و بلوتوث‌های غیراخلاقی، تصریح کرد: گفته‌های مسوولان نیروی انتظامی دو تا نیست. بارها اعلام کرده‌ایم که برخورد با انتشار بلوتوث‌ها، ام ام اس و پیامک‌های غیراخلاقی، به معنای کنترل موبایل‌ها نیست.
وی همچنین در پاسخ به سوال دیگری در مورد صدور حکم اعدام برای ۳۱ نفر از اراذل و اوباش دستگیر شده، اعلام کرد: ما به آن مسوول نیروی انتظامی که این خبر را اعلام کرده است، اعتراض کرده‌ایم و تاکید داریم که اعلام آمار در این مورد، وظیفه نیروی انتظامی نیست، چرا که مسوولیت نیروی انتظامی تا دیوار دادستانی است و نه بیشتر و از آنجا به بعد نباید در کار قوه قضاییه مداخله‌ای صورت گیرد.
سردار احمدی مقدم تصریح کرد: وظیفه نیروی انتظامی دستگیری، ‌تشکیل پرونده و تحویل مجرم به دادسراست، اما این که بعد از آن چه حکمی صادر می‌شود، به نیروی انتظامی، ارتباطی پیدا نمی‌کند.
وی اظهار کرد: شاید رقم اعلام شده در مورد حکم اعدام اراذل و اوباش درست و شاید هم نادرست باشد، اما بهتر است آمارهای دقیق را از قوه قضاییه بخواهید.

مناسب ترین کفش برای دویدن و پیاده روی + عکس
آگهی استخدام همکار در سایت های نیک صالحی و پرشین وی
2007-11-23
امتیاز بدهید
امتیاز : 4 تعداد رای : 5
برچسب ها:
اخبار مرتبط :
بازار سهسامسونگکفش پاشنه مخفیتور استانبول
دکتر تاجبخشدکتر بتول طاهریمهر پرواز
شمار معتادان افیونی در ایران
شمار معتادان افیونی در ایران
احتمال خفگی در نوزادان والدین سیگاری
احتمال خفگی در نوزادان والدین سیگاری
غربالگری دانش‌آموزان در معرض خطر اعتیاد
غربالگری دانش‌آموزان در معرض خطر اعتیاد
روش های ترک وآنچه خانواده ها باید بیا موزند ……
روش های ترک وآنچه خانواده ها باید بیا موزند ……
شخصیت، روانشناسی و اعتیاد
شخصیت، روانشناسی و اعتیاد
آگاه‌سازی جامعه نسبت به مواد مخدر جدید
آگاه‌سازی جامعه نسبت به مواد مخدر جدید
خوشبختی شیشه‌ای
خوشبختی شیشه‌ای
۶ باور رایج غلط و خطرناک درباره اعتیاد
۶ باور رایج غلط و خطرناک درباره اعتیاد
بازار سهسامسونگکفش پاشنه مخفیتور استانبولدکتر تاجبخشدکتر بتول طاهریمهر پرواز