47 درصد معتادان با سقوط آزاد ترك مي‌كنند - اعتیاد

۴۷ درصد معتادان با سقوط آزاد ترک می‌کنند

۴۷ درصد معتادان با سقوط آزاد ترک می‌کنند اعتیاد

مدیرکل درمان و بازپروری ستاد مبارزه با مواد مخدر اعلام کرد: متاسفانه ۲/۴۷ درصد معتادان با روش سقوط آزاد، اقدام به ترک و درمان اعتیاد می‌کنند که این روش درمانی بدون شک عود اعتیاد را در بر دارد. دکتر سعید صفاتیان در گفت‌وگو با خبرنگار «اجتماعی» ایسنا ضمن اعلام این مطلب اظهار کرد: سقوط آزاد […]

مدیرکل درمان و بازپروری ستاد مبارزه با مواد مخدر اعلام کرد: متاسفانه ۲/۴۷ درصد معتادان با روش سقوط آزاد، اقدام به ترک و درمان اعتیاد می‌کنند که این روش درمانی بدون شک عود اعتیاد را در بر دارد.
دکتر سعید صفاتیان در گفت‌وگو با خبرنگار «اجتماعی» ایسنا ضمن اعلام این مطلب اظهار کرد: سقوط آزاد یا ترک در منزل، به صورت کاملا غیرعلمی و بدون نظارت پزشک یکی از روش‌های بسیار خطرناک درمان و ترک اعتیاد است که عوارض روحی و جسمی شدیدی برای معتاد به همراه دارد.
وی با بیان این که حدود ۷۰ درصد معتادانی که با سقوط آزاد اقدام به ترک می‌کنند، حداکثر شش ماه پاک می‌مانند، خاطرنشان کرد: با توجه به این که در این روش از هیچ دارویی از جمله داروهای نگهدارنده یا مسکن استفاده نمی‌شود، خطر عود اعتیاد بسیار بالاست، به طوری که می‌توان اعلام کرد که این روش، از نظر قطع وابستگی به مواد مخدر اصلا موفق نیست.

مدیرکل درمان و بازپروری ستاد مبارزه با مواد مخدر با اشاره به برخی عوارض جسمی این روش درمانی بیان کرد: قطع دفعه‌ای مصرف مواد مخدر، فعالیت آدرنرژیک دستگاه عصبی مرکزی مغز را به شدت افزایش می‌دهد. در این شرایط مصرف داروی کلوندین برای متعادل کردن فعالیت دستگاه عصبی مغز ضروری است و با توجه به این که معتادانی که در خانه با روش غیر علمی سقوط آزاد ترک می‌کنند، تحت تجویز این دارو قرار نمی‌گیرند، با فشار شدید مغزی، سکته مغزی و حتی مرگ مواجه می‌شوند.

وی در پایان هشدار داد: درصد بالایی از مرگ‌ و میرها در حوزه اعتیاد مربوط به معتادانی است که از طریق سقوط آزاد اقدام به ترک اعتیاد می‌کنند.

انتهای پیام

تست شنوایی : مقابل چه عددی صدا را میشنوید؟
سانسور عجیب صداوسیما در بازی فوتسال ایران و آمریکا
تاریخ بروزرسانی : 2008-02-03 / گردآوری :
/
برچسب ها:
اخبار مرتبط :