۴۵ درصد معتادان زیر ۳۰ سال هستند

۴۵ درصد معتادان زیر ۳۰ سال هستند

جام جم آنلاین: مدیر کل فرهنگی ‌و پیشگیری ستاد مبارزه ‌با مواد مخدر گفت: در مجموع سن ۴۵ درصد معتادان کشور زیر ۳۰ سال است. هومن نارنجیها در گفتگو با فارس در رابطه با بحث پیشگیری از مواد مخدر گفت: ورود به مواد مخدر با سن کم می تواند درمان را سخت‌تر کند و کاهش […]

جام جم آنلاین: مدیر کل فرهنگی ‌و پیشگیری ستاد مبارزه ‌با مواد مخدر گفت: در مجموع سن ۴۵ درصد معتادان کشور زیر ۳۰ سال است.
هومن نارنجیها در گفتگو با فارس در رابطه با بحث پیشگیری از مواد مخدر گفت: ورود به مواد مخدر با سن کم می تواند درمان را سخت‌تر کند و کاهش سن و درمان سخت، با یکدیگر در ارتباط هستند.

به گفته او افرادی که جوان هستند و مواد مخدر مصرف می‌کنند پاسخ عوارض این مواد دیرتر در آنها ظاهر می‌شود و افرادی که جوان هستند بر این باورند که مصرف مواد مخدر به واسطه جوان بودن آنها اثر سوء نخواهد داشت.
نارنجیها ادامه داد :این درحالیست که سلولهای جوان و در حال رشد آسیب‌های جدی‌تری بر اثر استفاده مواد مخدر خواهند دید.

مدیر کل فرهنگی و پیشگیری ستاد مبارزه با مواد مخدر تأکید کرد: هر اندازه که سن شروع اعتیاد پایین‌تر باشد عوارض و عواقب اعتیاد شدیدتر است.

به گفته او ۶۰ تا ۷۰ درصد از معتادان زیر سن ۱۹ سالگی کشیدن سیگار و الکل را شروع می‌کنند و این زنگ خطری برای خانواده‌ها است.

به اعتقاد نارنجیها از جمله مهارتهای زندگی،آموزش نه گفتن به جوانان در برابر پیشنهاد مصرف مواد مخدر از سوی دوستان است.

مدیرکل فرهنگی و پیشگیری ستاد مبارزه با مواد مخدر افزود: تنها ۱۰۰ مدرسه از بین ۷۰۰۰ مدرسه در تهران ، طرح آموزش مهارتهای زندگی را اجرا می‌کنند و این رقم خیلی کمی است و باید بتوانیم در سال ۸۷ این طرح را به طور قابل ملاحظه‌ای گسترش دهیم.

نارنجیها تصریح کرد: در آغاز سال ۸۷ با تهیه ‌CD آموزشی به صورت طنز و موسیقی با همکاری گروه جمعه ایرانی در رابطه با آموزش مقابله با مواد مخدر توانستیم باب جدید با یک زبان جدید را باز کنیم همچنین این روش کمک می کند تا از معلم محوری و تک بعدی و استفاده از کتابهای خشک دوری کنیم.

مدیرکل فرهنگی ‌و پیشگیری ستاد مبارزه ‌با مواد مخدر بیان کرد: ۱۵‌درصد معتادان بین سن ۲۰تا ۲۴سال قرار دارند و ۳/۳ درصد زیر ۲۰ سال ‌، ۲۵ درصد نیز بین ۲۵ تا ۲۹ سال قرار دارند. همچنین میانگین سنی معتادان در کشور ۳۲/۷ سال است.

او گفت :با توجه به اینکه دیگر کشورها، سیاستی را در پیش گرفتند مبنی ‌بر اینکه سن شروع اعتیاد را افزایش دهند ، این سیاست باعث می شود تا فرد در سنین بالاتری مصرف مواد مخدر را شروع کند و در واقع این روش به نوعی کمک می‌کند تا عمر مفید فرد بیشتر شود و سموم ناشی از این مصرف مواد دیرتر وارد بدن شود.

نارنجیها در رابطه با جوانانی که بعد از مراجعه به مراکز ترک اعتیاد در شرایط پاک و مناسب باقی می‌مانند گفت: ۱۵ تا ۲۰‌ درصد معتادان در شرایط مناسب باقی می‌مانند.

او با اشاره به اهمیت خانواده در زندگی جوانان افزود: مطالعات انجام شده نشان می‌دهد ۱۴درصد از والدین افرادی که معتاد شد‌ه‌اند خودشان آلوده به مصرف مواد مخدر هستند و بدین معنی است که گروهی از جوانان ما از طریق خانواده‌هایشان معتاد می‌شوند.

مناسب ترین کفش برای دویدن و پیاده روی + عکس
آگهی استخدام همکار در سایت های نیک صالحی و پرشین وی
2008-04-19
امتیاز بدهید
امتیاز : 4 تعداد رای : 1
برچسب ها:
اخبار مرتبط :
بازار سهسامسونگکفش پاشنه مخفیتور استانبول
دکتر تاجبخشدکتر بتول طاهریمهر پرواز
شمار معتادان افیونی در ایران
شمار معتادان افیونی در ایران
احتمال خفگی در نوزادان والدین سیگاری
احتمال خفگی در نوزادان والدین سیگاری
غربالگری دانش‌آموزان در معرض خطر اعتیاد
غربالگری دانش‌آموزان در معرض خطر اعتیاد
روش های ترک وآنچه خانواده ها باید بیا موزند ……
روش های ترک وآنچه خانواده ها باید بیا موزند ……
شخصیت، روانشناسی و اعتیاد
شخصیت، روانشناسی و اعتیاد
آگاه‌سازی جامعه نسبت به مواد مخدر جدید
آگاه‌سازی جامعه نسبت به مواد مخدر جدید
خوشبختی شیشه‌ای
خوشبختی شیشه‌ای
۶ باور رایج غلط و خطرناک درباره اعتیاد
۶ باور رایج غلط و خطرناک درباره اعتیاد
بازار سهسامسونگکفش پاشنه مخفیتور استانبولدکتر تاجبخشدکتر بتول طاهریمهر پرواز