۴ درصد معتادان کشور در کودکی بیش فعال بوده اند

۴ درصد معتادان کشور در کودکی بیش فعال بوده اند اعتیاد

یک پژوهشگر در حوزه اعتیاد با اشاره به بررسی ارتباط میان «ابتلا به بیش فعالی و اعتیاد» اعلام کرد: چهار درصد از معتادان کنونی کشور در کودکی بیش‌فعال بوده‌اند. به گزارش خبرگزاری مهر،‌عاطفه عبدالمنافی در نشست هم‌اندیشی هفتگی «بررسی ارتباط میان اختلال بیش فعالی و گرایش به اعتیاد» ضمن بیان این مطلب، تصریح کرد: طبق […]

یک پژوهشگر در حوزه اعتیاد با اشاره به بررسی ارتباط میان «ابتلا به بیش فعالی و اعتیاد» اعلام کرد: چهار درصد از معتادان کنونی کشور در کودکی بیش‌فعال بوده‌اند.
به گزارش خبرگزاری مهر،‌عاطفه عبدالمنافی در نشست هم‌اندیشی هفتگی «بررسی ارتباط میان اختلال بیش فعالی و گرایش به اعتیاد» ضمن بیان این مطلب، تصریح کرد: طبق ارزیابی انجام شده بر روی یافته‌های این پژوهش، ارتباط مستقیمی میان ابتلا به اختلال بیش فعالی در کودکی و گرایش به اعتیاد در بزرگسالی وجود دارد. وی افزود: بر این اساس، افرادی که مبتلا به بیش فعالی هستند، احتمال گرایش آنها به سوءمصرف مواد مخدر بیش از افراد عادی است.

این پژوهشگر حوزه اعتیاد همچنین اضافه کرد: از سوی دیگر، احتمال گرایش فرزندان والدینی که خود در کودکی دچار بیش فعالی بوده‌اند، به اعتیاد و مصرف مواد مخدر از احتمال گرایش فرزندانی که والدین آن‌ها به این بیماری مبتلاء نبوده‌اند، بیشتر است.

عبدالمنافی در ادامه اظهار کرد: اختلال ADHD (بیش فعالی) یک اختلاف رایج کودکی است که با بسیاری از مشکلات رفتاری در نوجوانی و بزرگسالی در ارتباط است.

وی گفت: هدف از پژوهش حاضر، بررسی میزان ابتلا این بیماری در افراد مبتلاء به سوء مصرف مواد مخدر و افراد عادی است.

این پژوهشگر حوزه اعتیاد ادامه داد: بدین منظور، ۸۵ بیمار مبتلا به سوء مصرف مواد مخدر که به کلینیکهای ترک اعتیاد در شهر تهران مراجعه کرده بودند و ۸۵ نفر از افراد عادی به شیوه تصادفی برای این پژوهش انتخاب شدند و بر روی آنها پژوهشی با پرسشنامه ۱۸ سوالی در مورد سابقه ابتلا به بیش فعالی انجام شد.

وی بیان کرد: نتایج بررسیها نشان داد که میزان شیوع این بیماری در افراد مبتلا به سوء‌مصرف مواد مخدر به طور معناداری بالاتر از افراد عادی است .

عبدالمنافی همچنین عنوان کرد: یافته‌های مربوط به فرضیه‌ها، موید خطر افزایش سوءمصرف مواد در افراد مبتلا به بیش فعالی و زنگ خطری برای والدین نوجوانان ۱۰ تا ۱۹ ساله و جامعه است.

وی در پایان یادآور شد: برای درمان اختلال رفتاری بیش فعالی تنها درمانهای دارویی وجود دارد.

بهترین و سریعترین روش مهاجرت به استرالیا
آگهی استخدام همکار در سایت های نیک صالحی و پرشین وی
تاریخ بروزرسانی : 2009-08-14 / گردآوری :
/
امتیاز : 1 تعداد رای : 1
برچسب ها:
اخبار مرتبط :
یونیک ویزاهم سامتور کیشکفش پاشنه مخفی
دکتر تاجبخشدکتر بتول طاهری
شمار معتادان افیونی در ایران
شمار معتادان افیونی در ایران
احتمال خفگی در نوزادان والدین سیگاری
احتمال خفگی در نوزادان والدین سیگاری
غربالگری دانش‌آموزان در معرض خطر اعتیاد
غربالگری دانش‌آموزان در معرض خطر اعتیاد
روش های ترک وآنچه خانواده ها باید بیا موزند ……
روش های ترک وآنچه خانواده ها باید بیا موزند ……
شخصیت، روانشناسی و اعتیاد
شخصیت، روانشناسی و اعتیاد
آگاه‌سازی جامعه نسبت به مواد مخدر جدید
آگاه‌سازی جامعه نسبت به مواد مخدر جدید
خوشبختی شیشه‌ای
خوشبختی شیشه‌ای
۶ باور رایج غلط و خطرناک درباره اعتیاد
۶ باور رایج غلط و خطرناک درباره اعتیاد