350 هزار معتاد عضو انجمن معتادان گمنام ايران - اعتیاد

۳۵۰ هزار معتاد عضو انجمن معتادان گمنام ایران

۳۵۰ هزار معتاد عضو انجمن معتادان گمنام ایران اعتیاد

عضو انجمن معتادان گمنام ایران گفت: بیش از ۳۵۰ هزار معتاد در ایران در قالب ۳ هزار و ۳۰۳ گروه و به منظور رهایی از اعتیاد، عضو این انجمن هستند که بیش از ۵ هزار نفر آنها را زنان تشکیل می‌دهند. به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری فارس مهرشاد. در مراسم نشست اصحاب رسانه با انجمن […]

عضو انجمن معتادان گمنام ایران گفت: بیش از ۳۵۰ هزار معتاد در ایران در قالب ۳ هزار و ۳۰۳ گروه و به منظور رهایی از اعتیاد، عضو این انجمن هستند که بیش از ۵ هزار نفر آنها را زنان تشکیل می‌دهند.
به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری فارس مهرشاد. در مراسم نشست اصحاب رسانه با انجمن معتادان گمنام ایران اظهار داشت: هدف این انجمن رساندن پیام رهایی ار اعتیاد فعال به همه معتادان است .در قالب قدم‌های دوازده‌گانه از جمله اقرار به عاجزبودن در برابر اعتیاد و تصمیم به بهبود به کمک دیگر افراد معتاد و همچنین در قالب سنت‌های دوازده‌گانه که مهمترین آن به عنوان لازمه عضویت در این انجمن تمایل به قطع مصرف است، فعالیت می‌کنند.
وی افزود: هر کس بخواهد مصرف مواد مخدر را ترک کند، می‌تواند عضوی از اعضای این انجمن باشد و هر معتاد بدون درنظرگرفتن نوع ماده مخدر مصرفی، نژاد، سن و جنسیت می‌تواند عضو این انجمن باشد.
مهرشاد تصریح کرد: گمنامی در این انجمن یک اصل بسیار مهم تلقی می‌شود و این امر باعث می‌شود تا معتادان بدون ترس از ممانعت‌های اجتماعی و قانونی در جلسات شرکت کنند و گمنامی فضای یکسان و مساوی را در جلسات ایجاد می‌کند.
وی اضافه کرد: نحوه فعالیت بدین‌گونه است که معتادان به یکدیگر برای بهبودی گرد هم می‌آیند و درباره تجربیات خویش در بهبودی صحبت می‌کنند و اعضای با تجربه بیشتر که به راهنما معروفند به طور فردی تجربه خود را در اختیار اعضای جدیدتر قرار می‌دهند.
مهرشاد با اشاره به اینکه این انجمن هفته پیش موفق به کسب مجوز قانونی فعالیت از وزارت کشور شد، خاطرنشان کرد: بر اساس تازه‌ترین آمار موجود در خرداد ۸۸ اعضای این انجمن در طول هفته ۱۶هزار و ۹۳ جلسه در سراسر کشور برای بهبودی اعضای خود برگزار می‌کند.
انتهای پیام/ش

رقص و آواز شاد در بیمارستان میلاد اصفهان
در ایام قرنطینه در منزل بی نهایت کارتون ببینین
تاریخ بروزرسانی : 2009-06-21 / گردآوری :
/
برچسب ها:
اخبار مرتبط :