۳۰ هزار نفر از معتادان کشور مبتلا به…

۳۰ هزار نفر از معتادان کشور مبتلا به… اعتیاد

۳۰ هزار نفر از معتادان کشور مبتلا به…Reviewed by Afshari on Aug 18Rating: جانشین دبیر ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور گفت: در حال ۳۰ هزار نفر از معتادان کشور مبتلا به بیماری ایدز یا هپاتیت هستند. طاها طاهری در گفتگو با خبرنگار مهر در ارومیه با بیان اینکه تمام این افراد تحت درمان قرار […]

30 هزار نفر از معتادان کشور مبتلا به...Reviewed by Afshari on Aug 18Rating:

جانشین دبیر ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور گفت: در حال ۳۰ هزار نفر از معتادان کشور مبتلا به بیماری ایدز یا هپاتیت هستند.
طاها طاهری در گفتگو با خبرنگار مهر در ارومیه با بیان اینکه تمام این افراد تحت درمان قرار گرفته اند، افزود: ۶۸ درصد از ایدزی های کشور نیز قبلا معتاد بودند.وی با اشاره به اینکه بر اساس آمارهای غیررسمی هم اکنون یک میلیون و ۲۰۰ هزار معتاد حرفه ای در سطح کشور وجود دارد، ادامه داد: در حال حاضر ۶۰۰ هزار نفر از معتادان کشور تحت پوشش و در چرخه درمان قرار گرفته اند.

طاهری خاطرنشان کرد: بر اساس برنامه ریزی های به عمل آمده در نظر داریم تا پایان برنامه پنجم توسعه از بازگشت مجدد ۲۵ تا ۳۰ درصد از معتادانی که تحت درمان قرار گرفته اند، جلوگیری شود.

وی میزان مصرف سالانه مواد مخدر در کشور را ۸۰۰ تن عنوان کرد و گفت: این آمار متعلق به مواد افیونی از جمله تریاک است.

طاهری همچنین با اعلام اینکه سالانه ۹ هزار تن مواد مخدر که ۹۲ درصد از مواد مخدر دنیا را تامین می کند در کشور افغانستان تولید می شود، گفت: از این میزان سه هزار تن وارد کشور ایران می شود.

وی با بیان اینکه سالانه یک سوم از میزان مواد مخدر ورودی به کشور توسط عوامل انتظامی کشف می شود، اضافه کرد: از این میزان نیز هزار و ۵۰ تن سال گذشته توسط ماموران انتظامی کشور کشف و ضبط شده است.

تاریخ بروزرسانی : 2009-08-18 / گردآوری :
/
برچسب ها:
اخبار مرتبط :
هم سامدکتر تاجبخشدکتر بتول طاهریویدئو