۲۰درصد از مبتلایان به سیفلیس معتاد هستند

۲۰درصد از مبتلایان به سیفلیس معتاد هستند

مدیرعامل انجمن مبارزه با آسیب‌های رفتاری اعلام کرد: ۶۱ درصد از موارد ایدز، ۶۶ درصد از موارد هپاتیت ث، ۵۰ درصد از موارد هپاتیت ب و ۲۰ درصد از موارد سیفلیس کشور از طریق اعتیاد تزریقی اشتراکی به وجود آمده است. دکتر بهرام یگانه در گفت‌وگو با خبرنگار «اجتماعی» ایسنا، ضمن بیان این مطلب، تاکید […]

مدیرعامل انجمن مبارزه با آسیب‌های رفتاری اعلام کرد: ۶۱ درصد از موارد ایدز، ۶۶ درصد از موارد هپاتیت ث، ۵۰ درصد از موارد هپاتیت ب و ۲۰ درصد از موارد سیفلیس کشور از طریق اعتیاد تزریقی اشتراکی به وجود آمده است. دکتر بهرام یگانه در گفت‌وگو با خبرنگار «اجتماعی» ایسنا، ضمن بیان این مطلب، تاکید کرد: اگر تزریق مواد مخدر همراه با کاربرد پنبه الکلی یا آغشته به بتادین نباشد و تزریق نیز در محل تمیزی صورت نگیرد، خطر انتقال عفونت و سپتی سمی وجود دارد.

وی همچنین با بیان این که تزریق مواد مخدر در دوز بالا یعنی بیش از تحمل فرد و تزریق مواد زاید همراه با مواد مورد تزریق به دلیل ایجاد حساسیت‌های سریع، مرگ فوری را موجب می‌شود، عنوان کرد: در سال ۱۳۸۲ حدود دو هزار و در سال ۸۳ حدود چهار هزار معتاد به علت بی احتیاطی‌ در تزریق سالم مواد مخدر جان خود را از دست دادند.
این پژوهشگر هپاتیت ث‌ را اولین بیماری ویروسی انتقالی از اعتیاد تزریقی در کشور دانست و تصریح کرد: به علت نبود واکسن و سیر ۸۰ درصدی مزمن شدن، این بیماری خطر انتقال و مرگ و میر بالایی به خصوص در معتادان تزریقی اشتراکی دارد.

مدیرعامل انجمن مبارزه با آسیب‌های رفتاری با تاکید بر این که معتادانی که قصد ترک ندارند، حداقل باید نوع مصرف خود را از تزریقی به انواع دیگر مصرف تبدیل کنند، به بیماری‌های انتقالی از خون ناشی از اعتیاد تزریقی اشتراکی اشاره و اظهار کرد: ایدز که آمار افراد آلوده به آن در داخل کشور حدود ۷۰ هزار نفر است، در حال حاضر دومین بیماری انتقالی از اعتیاد تزریقی است که دفاع بدن را مختل می‌کند و خطر مهم آلودگی به آن این است که ۱۰ تا ۱۵ سال بدون علامت باقی می‌ماند و حتی بین سه تا ۱۶ ماه پس از ورود ویروس،‌ آزمایشگاه نیز قادر به تشخیص وجود ویروس آن در بدن نیست.

وی هپاتیت ب را سومین بیماری ویروسی انتقالی از طریق اعتیاد تزریقی خواند و با یادآوری این که این بیماری توسط بزاق افراد آلوده نیز منتقل می‌شود، بیان کرد: هم اکنون در ایران حدود دو میلیون ناقل سالم هپاتیت ب وجود دارد که سالانه حدود پنج هزار نفر مبتلا به نوع حاد آن می‌شوند و در ۱۰ درصد این افراد نیز سیر مزمن و به شدت خطرناک بیماری ظاهر می‌شود.

یگانه، سیفلیس را چهارمین بیماری میکروبی (اسپیروکتی) انتقالی از اعتیاد تزریقی و آمیزش با معتادان آلوده برشمرد و اعلام کرد: هم اکنون در استان خراسان عوامل ویروسی خاص و نادری که از اعتیاد تزریقی ناشی و موجب سرطان خون و مرگ می‌شود، نیز کشف شده است که متاسفانه هنوز پژوهش‌های لازم در مورد علت پیدایش این بیماری‌های خاص به طور خاص در استان خراسان و نوع دقیق این ویروس‌ها صورت نگرفته است.

مناسب ترین کفش برای دویدن و پیاده روی + عکس
آگهی استخدام همکار در سایت های نیک صالحی و پرشین وی
2008-02-08
امتیاز بدهید
امتیاز : 4 تعداد رای : 1
برچسب ها:
اخبار مرتبط :
بازار سهسامسونگکفش پاشنه مخفیتور استانبول
دکتر تاجبخشدکتر بتول طاهریمهر پرواز
شمار معتادان افیونی در ایران
شمار معتادان افیونی در ایران
احتمال خفگی در نوزادان والدین سیگاری
احتمال خفگی در نوزادان والدین سیگاری
غربالگری دانش‌آموزان در معرض خطر اعتیاد
غربالگری دانش‌آموزان در معرض خطر اعتیاد
روش های ترک وآنچه خانواده ها باید بیا موزند ……
روش های ترک وآنچه خانواده ها باید بیا موزند ……
شخصیت، روانشناسی و اعتیاد
شخصیت، روانشناسی و اعتیاد
آگاه‌سازی جامعه نسبت به مواد مخدر جدید
آگاه‌سازی جامعه نسبت به مواد مخدر جدید
خوشبختی شیشه‌ای
خوشبختی شیشه‌ای
۶ باور رایج غلط و خطرناک درباره اعتیاد
۶ باور رایج غلط و خطرناک درباره اعتیاد
بازار سهسامسونگکفش پاشنه مخفیتور استانبولدکتر تاجبخشدکتر بتول طاهریمهر پرواز