۱۶۰۰ معتاد جمع‌آوری و ۸۸ نفر برای…

۱۶۰۰ معتاد جمع‌آوری و ۸۸ نفر برای…

با گذشت ۷ روز از آغاز دومین مرحله جمع‌آوری معتادان تزریقی و پرخطر تهران، مرکز درمان و بازپروری «شفق» با حضور جمعی از خبرنگاران، امروز مورد بازدید مسؤولانی از ستاد مبارزه با مواد مخدر و بهزیستی قرار گرفت. به گزارش خبرنگار «اجتماعی» ایسنا در طی این بازدید، دکتر سعید صفاتیان، مدیرکل درمان و بازپروری ستاد […]

با گذشت ۷ روز از آغاز دومین مرحله جمع‌آوری معتادان تزریقی و پرخطر تهران، مرکز درمان و بازپروری «شفق» با حضور جمعی از خبرنگاران، امروز مورد بازدید مسؤولانی از ستاد مبارزه با مواد مخدر و بهزیستی قرار گرفت. به گزارش خبرنگار «اجتماعی» ایسنا در طی این بازدید، دکتر سعید صفاتیان، مدیرکل درمان و بازپروری ستاد مبارزه با مواد مخدر در جمع خبرنگاران با اشاره به این که از آغاز طرح نجات یا جمع‌آوری معتادان تزریقی و پر خطر، یکهزار و ۶۰۰ نفر جمع‌آوری و ۸۸ نفر به مرکز شفق منتقل شده‌اند. گفت: از تفاوت های اصلی طرح امسال نجات با مرحله اول آن که از اسفند ماه ۱۳۸۴ آغاز شد و تا نیمه اول ۸۵ ادامه یافت، افزایش بودجه، ارتقاء همکاری و هماهنگی بین سازمانهای مرتبط در امر جمع‌آوری، درمان و بازپروری معتادان از جمله ستاد مبارزه با مواد مخدر، وزارت بهداشت و سازمان بهزیستی و همچنین رفع مشکلات مراقبت بعد از خروج معتادان از اردوگاه های درمان و بازپروری را می‌توان نام برد.

وی در ادامه به گسترش فعالیت‌های مراکز درگیر در امر جمع آوری معتادان پر خطر اشاره کرد و افزود: امسال علاوه بر مراکز دولتی از جمله ستاد مبارزه با مواد مخدر، وزارت بهداشت و سازمان بهزیستی، مراکز خصوصی هم در این زمینه مشارکت کردند.

صفاتیان با اشاره به پیش رونده و مزمن بودن اعتیاد، حداقل مدت زمان درمان آن را ۳ ماه و حداکثر آن را در بسیاری موارد نامحدود خواند و افزود: پس از گذراندن یک دوره درمانی در مرکز شفق معتادان می‌توانند درمان خود را در مراکز DIC سرپایی و یا MMT ادامه دهند.

به گزارش ایسنا در طی این بازدید، همچنین مرتضی متولی خامنه، مسؤول امور بهداشت و درمان تیم شفق، سیاست کلی درمان در مرکز شفق را جلوگیری از تزریق و کاهش آسیب برشمرد و گفت: در صدد هستیم معتادان را در این مرکز در حد ممکن، حتی یک قدم، به سمت سلامت برگردانیم.

وی با اشاره به این که مرکز درمان و بازپروری «شفق» به صورت یک محیط مختلط نظامی و درمانی اداره می‌شود، ادامه داد: مسوولیت درمان این مرحله از طرح بر عهده وزارت بهداشت، مسؤولیت کل اجرای آن بر عهده ستاد مبارزه با مواد مخدر ، حفاظت فیزیکی آن بر عهده بخش نظامی و تحویل ساختمان مرکز نیز از سوی سازمان بهزیستی بوده است.

خامنه همچنین در خصوص سابقه مرگ و میر معتادان در مرحله اول طرح نجات و در مرکز شفق یادآور شد: سابقه مرگ و میر معتادان در مرحله اول طرح تنها به یک نفر می‌رسد که البته مرگ این معتاد نیز پیش از انتقال به اردوگاه رخ داده بود.

گزارش تکمیلی این بازدید متعاقبا ارسال می‌شود

مناسب ترین کفش برای دویدن و پیاده روی + عکس
آگهی استخدام همکار در سایت های نیک صالحی و پرشین وی
2007-06-02
امتیاز بدهید
امتیاز : 4 تعداد رای : 1
برچسب ها:
اخبار مرتبط :
بازار سهسامسونگکفش پاشنه مخفیتور استانبول
دکتر تاجبخشدکتر بتول طاهریمهر پرواز
شمار معتادان افیونی در ایران
شمار معتادان افیونی در ایران
احتمال خفگی در نوزادان والدین سیگاری
احتمال خفگی در نوزادان والدین سیگاری
غربالگری دانش‌آموزان در معرض خطر اعتیاد
غربالگری دانش‌آموزان در معرض خطر اعتیاد
روش های ترک وآنچه خانواده ها باید بیا موزند ……
روش های ترک وآنچه خانواده ها باید بیا موزند ……
شخصیت، روانشناسی و اعتیاد
شخصیت، روانشناسی و اعتیاد
آگاه‌سازی جامعه نسبت به مواد مخدر جدید
آگاه‌سازی جامعه نسبت به مواد مخدر جدید
خوشبختی شیشه‌ای
خوشبختی شیشه‌ای
۶ باور رایج غلط و خطرناک درباره اعتیاد
۶ باور رایج غلط و خطرناک درباره اعتیاد
بازار سهسامسونگکفش پاشنه مخفیتور استانبولدکتر تاجبخشدکتر بتول طاهریمهر پرواز