۱۲هزار پیامک با موضوع …

۱۲هزار پیامک با موضوع … اعتیاد

رئیس کمیته برگزاری هفته مبارزه با موادمخدر، از امحای ۲۴ تن موادمخدر به صورت همزمان در ۱۳ استان کشور خبر داد. به گزارش خبرگزاری مهر، محمدرضا اکبر حلوایی امروز در نشست خبری به تشریح برنامه‌ های هفته مبارزه با مواد مخدر پرداخت و گفت: در طول این هفته، ۳۰۰ فایل صوتی و تصویری از طریق […]

رئیس کمیته برگزاری هفته مبارزه با موادمخدر، از امحای ۲۴ تن موادمخدر به صورت همزمان در ۱۳ استان کشور خبر داد.
به گزارش خبرگزاری مهر، محمدرضا اکبر حلوایی امروز در نشست خبری به تشریح برنامه‌ های هفته مبارزه با مواد مخدر پرداخت و گفت: در طول این هفته، ۳۰۰ فایل صوتی و تصویری از طریق بلوتوث و روزانه ۱۲ هزار پیامک برای مردم با موضوع “پیشگیری از اعتیاد” ارسال خواهد شد. وی با بیان اینکه برنامه‌ های این هفته در سال جاری، با اولویت پیشگیری تنظیم شده است، به عناوین روزهای هفته اشاره و عنوان کرد: سه‌ شنبه، ششم تیر ماه با عنوان “مبارزه، ‌ایثار و شهادت”، جمعه، هفتم تیر با عنوان “معنویت و ورزش در کنترل مواد مخدر”، شنبه، هشتم تیر با عنوان “درمان، ‌بازتوانی و کاهش آسیب اعتیاد”، یکشنبه، نهم تیر ماه با عنوان “مشارکتهای مردمی”، دوشنبه ۱۰ تیر ماه با عنوان “تقویت نظام خانواده و پیشگیری از اعتیاد”، سه شنبه ۱۱ تیر ماه با عنوان “حمایت از خانواده‌های معتادان” و چهارشنبه ۱۲ تیر ماه با عنوان “هنر، رسانه و پژوهش در حوزه اعتیاد” نامگذاری شده‌ است.

حلوایی، امحای ۲۴ تن مواد مخدر به صورت همزمان در ۱۳ استان کشور را عمده برنامه روز نخست هفته مبارزه با مواد مخدر اعلام کرد و گفت: در این روز در قالب یک همایش گسترده که در سالن‌ همایش‌ صدا و سیما برگزار می‌شود، از ۱۲ فعال عرصه مبارزه با مواد مخدر تجلیل خواهد شد.

وی گفت: یک جلد از قرآن کریم که توسط ۶۰۰ معتاد بهبود یافته در حال کتابت است، در نخستین روز از هفته مبارزه با موادمخدر به آستان قدس رضوی تقدیم خواهد شد.

رئیس کمیته برگزاری هفته مبارزه با مواد مخدر، از آغاز برگزاری جشنواره ورزشی ۵۴۱ با عنوان “اعتیاد نه” همزمان با هفته مبارزه با مواد مخدر در سراسر کشور خبر داد و افزود: بیش از ۵۰۰ میلیون تومان اعتبار متناسب با برنامه‌ ها، برای برگزاری برنامه ‌های هفته مبارزه با موادمخدر پیش ‌بینی شده و حدود ۱۵۰ هزار نفر به صورت مستقیم در برنامه ‌های امسال هفته مبارزه با مواد مخدر شرکت خواهند کرد.

رئیس کمیته برگزاری هفته مبارزه با مواد مخدر، برگزاری المپیاد ورزشی “اعتیاد نه” در به بخش بهبودیافتگان، ورزش جامعه سالم و ورزش بومی را عمده برنامه دومین روز هفته مبارزه با مواد مخدر کشور عنوان کرد و با بیان اینکه ۱۴۵۰ مدال در این المپیاد توزیع خواهد شد، یادآورشد: پیاده‌ روی خانوادگی در تهران و سه شهر دیگر کشور به سمت محل برگزاری نماز جمعه از دیگر برنامه‌های این روز است.

رئیس کمیته برگزاری هفته مبارزه با مواد مخدر، با بیان اینکه در طول هفته مبارزه با مواد مخدر از خانواده‌های ۱۹۰ شهید و مجروح سال‌های ۸۵ و ۸۶ عرصه مبارزه با مواد مخدر نیز تجلیل خواهد شد، اعلام کرد: یکی از برنامه‌های نوآورانه این هفته گسترش تبلیغات مبارزه با مواد مخدر از طریق راه‌های حمل و نقل، اعم از هواپیماها، قطارهای مسافربری شهری و بین شهری و اتوبوس‌های شرکت واحد است.

وی در ادامه از اعلام فراخوان بین ‌المللی اعتراض بر افزایش کشت خشخاش در افغانستان نیز خبر داد و بیان کرد: متقاضیان می‌توانند، برای بیان اعتراض خود نسبت به این امر به آدرس الکترونیکی WWW.C61.IR مراجعه کنند.

حلوایی، سامانه تلفن همراه “۱۰۰۰۵۴۱” را نیز به عنوان پل ارتباطی مردم با ستاد مبارزه با مواد مخدر عنوان کرد و با اشاره به گسترش امحای مواد مخدر در کشور نیز اظهار کرد: در سه ماه گذشته در استان‌های فارس، خراسان و کرمان بیش از ۳۰ تن مواد مخدر امحا شده است.

تاریخ بروزرسانی : 2008-06-15 / گردآوری :
/
برچسب ها:
اخبار مرتبط :
هم سامدکتر تاجبخشدکتر بتول طاهریویدئو