۱۱ هزار نفر از معتادان تزریقی …

۱۱ هزار نفر از معتادان تزریقی …

ایسکانیوز: معاون فرهنگی سلامت و ستاد تربیت سابق زندان ها اعلام کرد: در حال حاضر ۱۱ هزار نفر از معتادان تزریقی تحت پوشش MMT که در راستای سوء مصرف مواد مخدر است، قرار دارند. به گزارش روز چهارشنبه خبرنگار گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران دانشجویی ایران”ایسکانیوز”، افشار در گردهمایی پژوهشی و هم اندیشی پژوهشگران ستاد مبارزه […]

ایسکانیوز: معاون فرهنگی سلامت و ستاد تربیت سابق زندان ها اعلام کرد: در حال حاضر ۱۱ هزار نفر از معتادان تزریقی تحت پوشش MMT که در راستای سوء مصرف مواد مخدر است، قرار دارند.
به گزارش روز چهارشنبه خبرنگار گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران دانشجویی ایران”ایسکانیوز”، افشار در گردهمایی پژوهشی و هم اندیشی پژوهشگران ستاد مبارزه با مواد مخدر در مرکز فرهنگی شقایق اظهار داشت: از سه سال گذشته اقدامات بهداشتی و درمانی معتادان توسط MMT با تزریق واکسن هپاتیت B ، درمان های کمیتی شامل HIV ، سم زدایی و درمان های نگهدارنده شروع شده است.
وی افزود: در حال حاضر توسط MMT در زندان های سراسر کشور، پزشکان عمومی و روانشناسان بالینی حضور دارند که ۷۰ درصد اختلالات روانی زندانیان را درمان می کنند.
افشار اعلام داشت: هم اکنون در خراسان، کرمانشاه، اصفهان و کرمان و برخی زندان های استان های دیگر سم زدایی معتادان صورت گرفته و سپس در بندهای جداگانه در طول یکسال به صورت فشرده تحت درمان های مشاهده، آموزش و تغییر رفتار قرار می گیرند که این مدل خاص زندان های ایران است و توسط آن درصد بازگشت زندانیان به مواد مخدر از ۳۹ درصد به کمتر از ۵ درصد رسیده است.
معاون فرهنگی سلامت و اصلاح تربیت سابق زندان ها گفت: در حال حاضر ۲۴ کانون اصلاح و تربیت در استان های کشور احداث شده که ۲۰ کانون فعال و ۴ کانون در حال انجام است.
وی با بیان این مطلب که یک زندان حداقل در طول یک سال ۱۰ تا ۱۵ فعالیت فرهنگی دارد، عنوان کرد: فعالیت های آموزشی و سوادآموزی در مقاطع ابتدایی، راهنمایی و دبیرستان در زندان ها به وجود آمده و طی امضای تفاهم نامه ای با دانشگاه های آزاد، پیام نور و علمی کاربردی زندانیان در مقاطع فوق دیپلم و لیسانس به تحصیل می پردازند.
وی تصریح کرد: در حال حاضر دو هزار و ۲۰۰ نفر در مقاطع تحصیلی دانشگاه ها به تحصیل می پردازند و توسط برقراری ارتباط مطلوب با انجمن خیریه مدرسه ساز زندان های مرکزی استان ها عمدتا دبیرستان مستقل دارند.
وی با بیان این مطلب که به غیر از ورزش صبحگاهی زندانیان ورزش های تخصصی و کلاس های آموزشی زیر نظر سازمان فنی و حرفه ای برگزار می شود، عنوان کرد: کلاس های مذهب درمانی، حفظ قرآن و کارگاه های اشتغال زندانیان ایجاد شده است./۰۶/۱۲۰

آگهی استخدام همکار در سایت های نیک صالحی و پرشین وی
مناسب ترین کفش برای دویدن و پیاده روی + عکس
2007-11-23
امتیاز بدهید
امتیاز : 4 تعداد رای : 1
برچسب ها:
اخبار مرتبط :
بازار سهسامسونگکفش پاشنه مخفیتور استانبول
دکتر تاجبخشدکتر بتول طاهریمهر پرواز
شمار معتادان افیونی در ایران
شمار معتادان افیونی در ایران
احتمال خفگی در نوزادان والدین سیگاری
احتمال خفگی در نوزادان والدین سیگاری
غربالگری دانش‌آموزان در معرض خطر اعتیاد
غربالگری دانش‌آموزان در معرض خطر اعتیاد
روش های ترک وآنچه خانواده ها باید بیا موزند ……
روش های ترک وآنچه خانواده ها باید بیا موزند ……
شخصیت، روانشناسی و اعتیاد
شخصیت، روانشناسی و اعتیاد
آگاه‌سازی جامعه نسبت به مواد مخدر جدید
آگاه‌سازی جامعه نسبت به مواد مخدر جدید
خوشبختی شیشه‌ای
خوشبختی شیشه‌ای
۶ باور رایج غلط و خطرناک درباره اعتیاد
۶ باور رایج غلط و خطرناک درباره اعتیاد
بازار سهسامسونگکفش پاشنه مخفیتور استانبولدکتر تاجبخشدکتر بتول طاهریمهر پرواز