‌‌٣ هزار معتاد در مراکز درمانی

‌‌٣ هزار معتاد در مراکز درمانی

جانشین دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت: ۷/۹۳ درصد عملیات کشف مواد مخدر دنیا توسط ایران انجام می‌شود و این در حالیست که سهم اروپا ۸/۱ درصد است. به گزارش خبرنگار سرویس «اجتماعی» ایسنا، جهانی روز پنجشنبه در نخستین همایش تجلیل از نخبگان جوان فعال در عرصه مبارزه با مواد مخدر با بیان این […]

جانشین دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت: ۷/۹۳ درصد عملیات کشف مواد مخدر دنیا توسط ایران انجام می‌شود و این در حالیست که سهم اروپا ۸/۱ درصد است. به گزارش خبرنگار سرویس «اجتماعی» ایسنا، جهانی روز پنجشنبه در نخستین همایش تجلیل از نخبگان جوان فعال در عرصه مبارزه با مواد مخدر با بیان این که ایران کشوری است که در عرصه مواد مخدر بزرگ‌ترین و بیشترین فعالیت‌ها را داشته است، گفت: ۶۰ درصد اقتصاد افغانستان به کشت مواد مخدر بستگی دارد و این مساله به دلیل فقدان امنیت حکومت مقتدر در این کشور است. وی با اشاره به افزایش مزارع کشت مواد مخدر در افغانستان تا یک‌هزار و ۱۶۵ هکتار، افزود: طبق گزارش‌های دفتر سازمان ملل ۷/۹۳ درصد مبارزه با مواد مخدر و کشف آن توسط ایران و تنها ۸/۱ درصد آن توسط اروپا صورت می گیرد و این در حالیست که هفت دهم درصد از جمعیت فعال اروپا در سال ۲۰۰۶ حداقل یکبار مواد مخدر را تجربه کرده‌اند که این میزان در دنیا چهار دهم درصد است و اروپا از میانگین کل دنیا سه دهم درصد مصرف بیشتر دارد.

جهانی خاطرنشان کرد: کشورهای اروپایی سالانه شش میلیون دلار کمک خود را به ۱۰ کشور فعال در عرصه مواد مخدر ارائه می دهند در حالی که ایران سالانه ۶۰۰ میلیون دلار در این حوزه هزینه می‌کند.

وی با اشاره به سفر اخیر سردار احمدی مقدم به وین، گفت: وی به مقامات اروپایی اعلام کرده است که ایران منتظر کمک‌ها و مشارکت‌های شما نمی‌ماند، چرا که بسیار محدود و بی‌نظم است. وی همچنین در ملاقات با نمایندگان اتحادیه اروپا اعلام کرد که عملکرد اتحادیه اروپا در مقابله با مواد مخدر را در عمل ارزیابی می‌کنیم و توجهی به ادعاهای آن‌ها نخواهیم داشت.

جانشین دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر با تاکید بر این که اقدامات پیشگیرانه صرف جوابگو نیست، توضیح داد: کشورها و مناطقی که اقدامات پیشگیرانه را در پیش گرفته‌اند، پس از مدتی با انواع دیگری از آسیب‌های مواد مخدر روبرو بوده‌اند، چرا که مواد مخدر را نمی توان به طور کلی از اجتماع حذف کرد.

جهانی با تاکید بر این که ما نمی‌توانیم مرزهای کشور را باز بگذاریم، افزود: در حال حاضر ۳۵۰ کیلومتر کانال با عمق چهار متر و عرض پنج متر در مرزها کشیده شده که امکان عبور و انتقال‌های دسته جمعی و کامیونی را حذف می‌کند و در برخی مناطق نیز از ده‌ها کیلومتر دیوارهای بتنی و خاکریز استفاده کرده‌ایم.

وی بر این بارو است که تئوری مبارزه با تقاضا در حال حاضر بهترین استراتژی است و افزود: رساندن تقاضای داخلی به کمترین رقم و حتی صفر می‌تواند، ارتباط مصرف‌کننده و قاچاقچی را حذف کند و کاهش و مصرف مواد مخدر را به همراه داشته باشد.

جهانی با اشاره به شروع طرح ملی نجات معتادان گفت: ادامه اجرای این طرح می‌تواند روحیه نشاط و امیدواری را در بین خانواده‌ها ترویج کند و به مرور تردیدهای مردم را در اعتماد آن به پلیس برای تحویل فرزندان و عزیزان معتاد خود از بین خواهد برد.

وی افزود: انجام این اقدامات نیاز به کمک به حمایت مردم و سازمان‌های مردم نهاد دارد و دولت به تنهایی از عهده این امر بر نمی‌آید.

جانشین دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر همچنین درباره اقدامات پیشگیرانه ستاد، گفت: جامعه هدف ۳۰۰ هزار نفری را برای سال ۸۶ در نظر گرفته‌ایم که شامل هروئین‌های تزریقی می‌شود و چنانچه همه این جامعه هدف را تحت پوشش قرار دهیم اقدام بسیار مفیدی انجام خواهد شد.

وی با اعلام این که در حال حاضر حدود سه هزار معتاد در مراکز درمانی کشور حاضر و در حال درمان هستند، گفت: جامعه هدف ما در امر پیشگیری به وسعت کل جمعیت فعال کشور است که جمعیتی بالغ بر ۴۵ میلیون نفر را تشکیل می‌دهد.

مناسب ترین کفش برای دویدن و پیاده روی + عکس
آگهی استخدام همکار در سایت های نیک صالحی و پرشین وی
2007-06-29
امتیاز بدهید
امتیاز : 4 تعداد رای : 1
برچسب ها:
اخبار مرتبط :
بازار سهسامسونگکفش پاشنه مخفیتور استانبول
دکتر تاجبخشدکتر بتول طاهریمهر پرواز
شمار معتادان افیونی در ایران
شمار معتادان افیونی در ایران
احتمال خفگی در نوزادان والدین سیگاری
احتمال خفگی در نوزادان والدین سیگاری
غربالگری دانش‌آموزان در معرض خطر اعتیاد
غربالگری دانش‌آموزان در معرض خطر اعتیاد
روش های ترک وآنچه خانواده ها باید بیا موزند ……
روش های ترک وآنچه خانواده ها باید بیا موزند ……
شخصیت، روانشناسی و اعتیاد
شخصیت، روانشناسی و اعتیاد
آگاه‌سازی جامعه نسبت به مواد مخدر جدید
آگاه‌سازی جامعه نسبت به مواد مخدر جدید
خوشبختی شیشه‌ای
خوشبختی شیشه‌ای
۶ باور رایج غلط و خطرناک درباره اعتیاد
۶ باور رایج غلط و خطرناک درباره اعتیاد
بازار سهسامسونگکفش پاشنه مخفیتور استانبولدکتر تاجبخشدکتر بتول طاهریمهر پرواز