‌۴٧ درصد معتادان کشور، متاهل

‌۴٧ درصد معتادان کشور، متاهل اعتیاد

مدیر کل امور فرهنگی و پیشگیری ستاد مبارزه با مواد مخدر، با اشاره به آخرین آمار جمع‌آوری شده از شمار معتادان و وضعیت اعتیاد در ایران، ابراز تاسف کرد که علت ۶۰ درصد کل اعتیادهای کشور به ویژه گرایش جوانان به اعتیاد، دوستان ناباب هستند. هومان نارنجیها در گفت‌وگو با خبرنگار «اجتماعی» خبرگزاری دانشجویان ایران […]

مدیر کل امور فرهنگی و پیشگیری ستاد مبارزه با مواد مخدر، با اشاره به آخرین آمار جمع‌آوری شده از شمار معتادان و وضعیت اعتیاد در ایران، ابراز تاسف کرد که علت ۶۰ درصد کل اعتیادهای کشور به ویژه گرایش جوانان به اعتیاد، دوستان ناباب هستند. هومان نارنجیها در گفت‌وگو با خبرنگار «اجتماعی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، ضمن بیان این مطلب، میانگین کنونی سنی اعتیاد در کشورمان را ۷/۳۲ سال خواند. وی همچنین با اشاره به این که بر اساس آخرین آمار، ۴۵ درصد معتادان کشور کمتر از ۳۰ سال سن دارند، بودجه امسال پیشگیری از اعتیاد کشور را ۱۳ میلیارد تومان دانست و یادآور شد: این بودجه نسبت به سال گذشته، با رشد قابل توجه مواجه بوده که به اقدامات و برنامه‌های گسترده‌ای به ویژه اقدامات مورد نیاز با محوریت برنامه‌های فرهنگی در راستای توسعه فرهنگ پیشگیری از اعتیاد اختصاص می‌یابد.

مدیر کل امور فرهنگی و پیشگیری از اعتیاد ستاد مبارزه با مواد مخدر در ادامه، شمار دقیق معتادان ایران را حداکثر یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر برشمرد و بیان کرد: ۴۵ درصد معتادان ایران کمتر از ۳۰ سال سن دارند و این امر بزرگ‌ترین زنگ خطر بوده و مجهز شدن به برنامه‌های گسترده پیشگیری از اعتیاد در کشور را می‌طلبد.

نارنجیها در عین حال پیشگیری از اعتیاد و مصرف مواد مخدر را تحت پوشش ۱۶ اصل کلی و محوری توصیف و اظهار کرد: عوامل فردی، اجتماعی، خانوادگی و اختلالات روانی از مهم‌ترین عواملی هستند که بستر و زمینه را برای گرایش افراد به ویژه جوانان به اعتیاد و مصرف مواد اعتیادآور فراهم می‌کند.

تاریخ بروزرسانی : 2008-07-05 / گردآوری :
/
برچسب ها:
اخبار مرتبط :
هم سامدکتر تاجبخشدکتر بتول طاهریویدئو
ویدئو
array(1) { [0]=> array(13) { ["title"]=> string(46) "هم اکنون دیگران می خوانند" ["show_type"]=> string(17) "mov_box_mor_views" ["show_date"]=> string(9) "month ago" ["color"]=> string(7) "#892c78" ["number"]=> string(2) "15" ["offset"]=> string(1) "0" ["offset_date"]=> string(2) "56" ["number_ads"]=> string(1) "0" ["offset_ads"]=> string(1) "0" ["link_cat"]=> string(0) "" ["cats_type"]=> string(0) "" ["description"]=> string(0) "" ["cats_box"]=> array(1) { [21]=> string(2) "64" } } }
جایگزین بوتاکس آمد