‌اولین سمینارپیشگیری و درمان اعتیاد

‌اولین سمینارپیشگیری و درمان اعتیاد اعتیاد

‌اولین سمینارپیشگیری و درمان اعتیادReviewed by Afshari on May 12Rating: داروها و مواد جدیدی که در سالهای اخیر با عنوان اکستازی، کراک، آمفتامین‌ها و غیره وارد کشور شده‌اند، تهدیدی جدی برای جوانان و نوجوانان و بطور کلی جامعه می‌باشد. به گزارش سرویس بهداشت و درمان خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، دکتر حسین هویدا رییس انجمن پزشکان […]

‌اولين سمينارپيشگيري و درمان اعتيادReviewed by Afshari on May 12Rating:

داروها و مواد جدیدی که در سالهای اخیر با عنوان اکستازی، کراک، آمفتامین‌ها و غیره وارد کشور شده‌اند، تهدیدی جدی برای جوانان و نوجوانان و بطور کلی جامعه می‌باشد.
به گزارش سرویس بهداشت و درمان خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، دکتر حسین هویدا رییس انجمن پزشکان عمومی ایران خاطرنشان کرد: رفتارهای پرخطر و بزه کاریهای مختلف از جمله عواقب و تهدیداتی است که بدنبال استفاده و اعتیاد به این مواد در گروه‌های مختلف سنی به ویژه نوجوانان و جوانان در جامعه پدید می‌آید. رییس اولین سمینار سراسری پیشگیری و درمان اعتیاد با اشاره به نقش و جایگاه پزشکان عمومی در جامعه که خط اول ارائه خدمات بهداشتی درمانی را به عهده دارند، گفت: با توجه به درخواست‌های مکرر پزشکان و در ادامه کارگاه‌های آموزشی مدون و همچنین نظر به ضرورت و نیاز ارائه پروتکل‌های درمانی جدید و تکمیلی برای درمان و سم زدایی معتادان و نیز آموزش روشهای موثر و مطمئن جهت درمانهای نگهدارنده جامعه به پزشکان، ‌اولین سمینار سراسری پیشگیری و درمان اعتیاد طی ۳ روز از تاریخ ۲ لغایت ۴ خرداد ماه سال جاری در محل تالار غرضی بیمارستان میلاد با حضور تقریبی بیش از یکهزار نفر از پزشکان عمومی و با همکاری اساتید دانشگاه‌های علوم پزشکی کشوربرگزار می‌شود.

وی یادآور شد: در این سمینار که مراکز حقیقی و حقوقی و اساتید صاحب نام و مجرب دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور همکاری دارند، موضوعاتی از قبیل: رویکرد سیستمی به اعتیاد و کلیات درمان اعتیاد به کراک، آمفتامین‌ها، کوکائین،‌اکستازی، اپیوئیدها، داروهای توهم زا و محرک‌ها (LSD) و غیره همراه با آخرین پروتکل‌های درمانی، اعتیاد به داروها و مواد جدید و نیز سم زدایی و درمانهای نگهدارنده مختلف و غیره مورد آموزش قرار می‌گیرد.

دکتر هویدا تاکید کرد: به کلیه همکاران شرکت کننده در سمینار علاوه بر امتیاز آموزش مداوم، گواهی کاربردی در زمینه درمان اعتیاد در روز آخر سمینار ارائه می‌شود.

همچنین افراد حاضر در سمینار در اولویت ثبت نام کارگاه‌های مدون انجمن پزشکان عمومی که ماهانه به طور مرتب برگزار می‌شود می‌باشند.

گفتنی است، تمامی پزشکان عمومی می‌توانند جهت ثبت نام و کسب اطلاعات بیشتر به نشانی دبیرخانه این سمینار واقع در ساختمان شماره ۲ سازمان نظام پزشکی طبقه سوم مراجعه و یا با شماره‌ تلفن‌های ۸۸۹۶۹۷۴۰ و ۸-۸۸۹۷۸۲۷۱ داخلی ۲۹۰ تماس حاصل نمایند.

انتهای پیام

تاریخ بروزرسانی : 2007-05-12 / گردآوری :
/
برچسب ها:
اخبار مرتبط :
یونیک ویزاهم سامدکتر تاجبخشدکتر بتول طاهری
شمار معتادان افیونی در ایران
شمار معتادان افیونی در ایران
احتمال خفگی در نوزادان والدین سیگاری
احتمال خفگی در نوزادان والدین سیگاری
غربالگری دانش‌آموزان در معرض خطر اعتیاد
غربالگری دانش‌آموزان در معرض خطر اعتیاد
روش های ترک وآنچه خانواده ها باید بیا موزند ……
روش های ترک وآنچه خانواده ها باید بیا موزند ……
شخصیت، روانشناسی و اعتیاد
شخصیت، روانشناسی و اعتیاد
آگاه‌سازی جامعه نسبت به مواد مخدر جدید
آگاه‌سازی جامعه نسبت به مواد مخدر جدید
خوشبختی شیشه‌ای
خوشبختی شیشه‌ای
۶ باور رایج غلط و خطرناک درباره اعتیاد
۶ باور رایج غلط و خطرناک درباره اعتیاد