۹۷‬درصد معتادان، اعتیاد را از سیگار شروع کردند.

۹۷‬درصد معتادان، اعتیاد را از سیگار شروع کردند. اعتیاد

۹۷‬درصد معتادان، اعتیاد را از سیگار شروع کردند.Reviewed by Test on Nov 22Rating: idna.ir : استاد دانشکده بهداشت یزد گفت: در بررسی پرونده ‪ ۱۰۰‬فرد مراجعه‌کننده به مراکز پیشگیری از اعتیاد سازمان بهزیستی‌این شهرستان در سال ‪ ،۱۳۸۳‬مشخص شد که ‪ ۹۷‬درصد آنان اعتیاد را از سیگار شروع کردند. حسین فلاح زاده، روز یکشنبه در […]

۹۷‬درصد معتادان، اعتیاد را از سیگار شروع کردند.Reviewed by Test on Nov 22Rating:

idna.ir : استاد دانشکده بهداشت یزد گفت: در بررسی پرونده ‪ ۱۰۰‬فرد مراجعه‌کننده به مراکز پیشگیری از اعتیاد سازمان بهزیستی‌این شهرستان در سال ‪ ،۱۳۸۳‬مشخص شد که ‪ ۹۷‬درصد آنان اعتیاد را از سیگار شروع کردند. حسین فلاح زاده، روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، گروه سنی این افراد را ‪ ۱۶‬تا ‪ ۳۲‬سال، ذکر کرد.

استاد دانشگاه یزد: ‪ ۹۷‬درصد معتادان، اعتیاد را از سیگار شروع کردند استاد دانشکده بهداشت یزد گفت: در بررسی پرونده ‪ ۱۰۰‬فرد مراجعه‌کننده به مراکز پیشگیری از اعتیاد سازمان بهزیستی‌این شهرستان در سال ‪ ،۱۳۸۳‬مشخص شد که ‪ ۹۷‬درصد آنان اعتیاد را از سیگار شروع کردند. حسین فلاح زاده، روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، گروه سنی این افراد را ‪ ۱۶‬تا ‪ ۳۲‬سال، ذکر کرد. وی اظهار داشت: بر اساس این تحقیق، ‪ ۶۸‬درصد این افراد به انگیزه تفریح، ‪ ۲۱‬درصد به علت مشکلات زندگی و فقر اقتصادی و ‪ ۱۱‬درصد برای تسکین درد روحی به مواد مخدر روی آوردند. او افزود: ‪ ۸۱‬درصد مراجعان، تریاک، ‪ ۱۰‬درصد هرویین و بقیه حشیش را به عنوان نخستین مواد افیونی مصرف کرده‌اند. به گفته فلاح زاده، ‪ ۶۴‬درصد این معتادان به پیشنهاد دوستان، ‪ ۱۵‬درصد با نظر خود و ‪ ۱۳‬درصد با پیشنهاد بستگان به مواد مخدر روی آوردند. وی بیان داشت:باید به‌معتادان بعنوان بیمار نگریسته‌شود و امکانات حمایتی ویژه برای درمان آنها اختصاص یابد. این استاد دانشگاه، افزایش آگاهی افراد به خصوص قشر جوان را در پیشگیری از اعتیاد موثر دانست و اظهار داشت: داشتن آزادی عمل از یک طرف، و تعیین حدود مرزهای کاملا مشخص و روشن از طرف دیگر، در پیشگیری از اعتیاد جوانان نقش کلیدی دارد. فلاح زاده همچنین بر نقش مهم مراکز آموزشی،اقتصادی، دستگاههای زیربنایی و مراکز قضایی و انتظامی در مبارزه با مواد مخدر تاکید کرد.

منبع خبر: یزد، خبرگزاری جمهوری اسلامی ‪۸۴-۰۵-۰۹‬

تاریخ بروزرسانی : 2005-11-22 / گردآوری :
/
برچسب ها:
اخبار مرتبط :
یونیک ویزاهم سامدکتر تاجبخشدکتر بتول طاهری
شمار معتادان افیونی در ایران
شمار معتادان افیونی در ایران
احتمال خفگی در نوزادان والدین سیگاری
احتمال خفگی در نوزادان والدین سیگاری
غربالگری دانش‌آموزان در معرض خطر اعتیاد
غربالگری دانش‌آموزان در معرض خطر اعتیاد
روش های ترک وآنچه خانواده ها باید بیا موزند ……
روش های ترک وآنچه خانواده ها باید بیا موزند ……
شخصیت، روانشناسی و اعتیاد
شخصیت، روانشناسی و اعتیاد
آگاه‌سازی جامعه نسبت به مواد مخدر جدید
آگاه‌سازی جامعه نسبت به مواد مخدر جدید
خوشبختی شیشه‌ای
خوشبختی شیشه‌ای
۶ باور رایج غلط و خطرناک درباره اعتیاد
۶ باور رایج غلط و خطرناک درباره اعتیاد