یک میلیارد نفر قربانیان دخانیات در جهان

یک میلیارد نفر قربانیان دخانیات در جهان اعتیاد

بررسی ها نشان می دهد قربانیان دخانیات نسبت به قرن گذشته ۱۰ برابر شده اند و به یک میلیارد نفر می رسند. به گزارش مهر سی.بی.اس نیوز اعلام کرد: مصرف دخانیات منجر به ایجاد ۵ نوع سرطان می شود که همین مسئله سالیانه جان ۱،۴ میلیون نفر را در سراسر جهان می گیرد. طبق آمار […]

بررسی ها نشان می دهد قربانیان دخانیات نسبت به قرن گذشته ۱۰ برابر شده اند و به یک میلیارد نفر می رسند.
به گزارش مهر سی.بی.اس نیوز اعلام کرد: مصرف دخانیات منجر به ایجاد ۵ نوع سرطان می شود که همین مسئله سالیانه جان ۱،۴ میلیون نفر را در سراسر جهان می گیرد.
طبق آمار در حال حاضر ۱،۲۵ میلیون نفر مرد و زن در سراسر جهان سیگار می کشند. در کانادا ۳۰ درصد از مرگ و میر افراد ناشی از کشیدن سیگار است. و ۷۰۴۰۰ نفر نیز بر اثر استعمال سیگار به انواع سرطان مبتلا شده و جان خود را از دست داده اند.

متخصصان معتقدند افرادی که سیگار نمی کشند علاوه بر اینکه سالم ترند تغذیه بهتری داشته و میزان ابتلا به سرطان در آنها به میزان قابل توجهی کاهش می یابد.

سازمان بهداشت جهانی نیز در این مورد هشدار داده که چنانچه اقدامات پیشگیرنده در این زمینه انجام شود می توان تا سال ۲۰۲۰جان ۲ میلیون نفر و تا سال ۲۰۴۰ جان ۵/۶ میلیون نفر را نجات داد.

متاسفانه در حال حاضر در بسیاری از کشور های به اصطلاح پیشرفته بیش از ۲۰ درصد از نوجوانان بالای ۱۲ سال سیگار می‌کشند.

کارشناسان در این مورد توصیه می کنند که والدین صمیمیت و نظارت بیشتری بر فرزندانشان به ویژه در سنین نوجوانی داشته باشند تا آنها تمایل کمتری به استفاده از این گونه مواد داشته باشند.

تاریخ بروزرسانی : 2008-06-01 / گردآوری :
/
برچسب ها:
اخبار مرتبط :
هم سامدکتر تاجبخشدکتر بتول طاهریویدئو
ویدئو
جایگزین بوتاکس آمد