گول«درمان اعتیاد ۶ ساعته»را نخورید!

گول«درمان اعتیاد ۶ ساعته»را نخورید!

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تاکید کرد: آگهی‌های «درمان اعتیاد ۶ ساعته» در روزنامه‌ها و نشریات، بی‌معناست، مردم فریب این آگهی‌ها را نخورند. دکتر امام هادی در گفت وگو با خبرنگار بهداشت و درمان خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) با بیان این که درمان ترک اعتیاد (درمان سوء مصرف مواد) به هیچ عنوان به […]

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تاکید کرد: آگهی‌های «درمان اعتیاد ۶ ساعته» در روزنامه‌ها و نشریات، بی‌معناست، مردم فریب این آگهی‌ها را نخورند.
دکتر امام هادی در گفت وگو با خبرنگار بهداشت و درمان خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) با بیان این که درمان ترک اعتیاد (درمان سوء مصرف مواد) به هیچ عنوان به صورت مقطعی (یک روزه، ۶ ساعته و غیره) نداریم و کاملا بی‌معناست، گفت:‌ درمان سوء مصرف مواد مخدر یک پروسه طولانی بوده که شامل سم زدایی و پیشگیری از عود است. اما با این وجود سم زدایی فوق سریع با عنوان UROD که امکان ۸ ساعته و ۱۲ ساعته دارد، درمان قاطع سوء مصرف مواد نیست. بنابراین آگهی‌هایی که در روزنامه‌ها، مجلات و نشریات با عنوان «درمان اعتیاد ۶ ساعته» به چاپ می‌رسد، کاملا فریبنده است.

وی اظهار کرد: با این وجود، انجام درمان UROD (سم زدایی فوق سریع) باید در بیمارستان‌ها صورت گرفته و توسط متخصصان انجام شود.

دکتر امام هادی ادامه داد: چنانچه پزشکی این درمان را با تاکید بر تضمین ۶ ساعته انجام دهد و پس از سم زدایی بیمار را در جامعه رها کند، بسیار خطرناک و نوعی جنایت به حساب می‌آید؛ زیرا این افراد پس از سم زدایی و پاک شدن بدن از مواد مخدر، عطش بیشتری نسبت به مصرف مواد پیدا می‌کنند.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تصریح کرد: تحقیقات نشان داده که درمان UROD (سم زدایی فوق سریع) بدون ادامه روش‌های پیشگیری از عود، هیچ ارزشی در درمان سوء مصرف مواد ندارد.

وی با بیان اینکه هرگونه تبلیغات پزشکی باید با مجوز سازمان نظام پزشکی صورت گیرد، خاطرنشان کرد: در حال حاضر سازمان نظام پزشکی با برپایی جلسات متعدد سعی در نظام‌مند کردن این اقدامات دارد؛ به طوری که چاپ تمامی آگهی‌های پزشکی باید به صورت نظام‌مند با مجوز نظام پزشکی انجام شود.

دکتر امام هادی افزود: تمامی روزنامه‌ها، مجلات و نشریات در صورت اخذ مجوز موظف به چاپ آگهی هستند. علیرغم این که در قانون نظام پزشکی به صراحت اشاره شده و مکاتبات بسیاری از سوی وزارت بهداشت به وزارت ارشاد انجام شده است، امیدواریم در آینده نزدیک، ‌تمامی آگهی‌های پزشکی شماره مجوز انتشار در روزنامه‌ها و مجلات را داشته باشند.

وی با بیان این که آگهی‌هایی مانند لاغری و چاقی و افزایش قد هیچ پایه علمی ندارد، اظهار کرد: با توجه به این که نظارت بر آگهی‌ها یکی از وظایف معاونان درمان دانشگاه‌های سراسر کشور است، به شدت پیگیر این گونه آگهی‌های عوام فریبانه هستیم.

امام هادی با بیان اینکه موارد زیادی از آگهی‌های عوام فریبانه توسط بازرسان معاونت درمان به دادگاه‌های عمومی و تعزیرات معرفی شده‌اند، افزود: اکثر متخلفان بدون هیچ مجوز پزشکی اقدام به انجام امور پزشکی داشته‌اند و پزشکان متخلف نیز در موارد نادر دیده می‌شوند.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تاکید کرد: مردم به محض این که به جنبه تبلیغات سوء یا عوام فریبانه شک کردند، برای اطمینان خاطر با معاونان درمان دانشگاه‌های علوم پزشکی تماس گرفته و از این طریق از صحت و درستی آن آگاهی یابند.

وی ادامه داد: توصیه ما این است که مردم فریب آگهی‌های موجود در نشریات و روزنامه‌ها و یا تراکت‌های تبلیغاتی به ویژه پمفلت‌هایی که در چهارراه‌ها و خیابان‌ها بدون نام و نشانی پخش می‌شود را نخورند.

انتهای

مناسب ترین کفش برای دویدن و پیاده روی + عکس
آگهی استخدام همکار در سایت های نیک صالحی و پرشین وی
2008-01-26
امتیاز بدهید
امتیاز : 4 تعداد رای : 1
برچسب ها:
اخبار مرتبط :
بازار سهسامسونگکفش پاشنه مخفیتور استانبول
دکتر تاجبخشدکتر بتول طاهریمهر پرواز
شمار معتادان افیونی در ایران
شمار معتادان افیونی در ایران
احتمال خفگی در نوزادان والدین سیگاری
احتمال خفگی در نوزادان والدین سیگاری
غربالگری دانش‌آموزان در معرض خطر اعتیاد
غربالگری دانش‌آموزان در معرض خطر اعتیاد
روش های ترک وآنچه خانواده ها باید بیا موزند ……
روش های ترک وآنچه خانواده ها باید بیا موزند ……
شخصیت، روانشناسی و اعتیاد
شخصیت، روانشناسی و اعتیاد
آگاه‌سازی جامعه نسبت به مواد مخدر جدید
آگاه‌سازی جامعه نسبت به مواد مخدر جدید
خوشبختی شیشه‌ای
خوشبختی شیشه‌ای
۶ باور رایج غلط و خطرناک درباره اعتیاد
۶ باور رایج غلط و خطرناک درباره اعتیاد
بازار سهسامسونگکفش پاشنه مخفیتور استانبولدکتر تاجبخشدکتر بتول طاهریمهر پرواز