گران شدن سیگار به ترک آن کمک می‌کند

گران شدن سیگار به ترک آن کمک می‌کند اعتیاد

ایرنا-بررسی‌های پژوهشگران ژاپنی وابسته به دانشگاه کیوتو نشان می‌دهد که گران شدن قیمت سیگار به ترک آن کمک خواهد کرد. به گزارش روز سه‌شنبه روزنامه سانکی، نتیجه این بررسی پژوهشگران نشان می دهد که اگر نرخ سیگار بیش از دو برابر افزایش یابد،حدود ‪ ۳۰‬درصد از کسانی که وابستگی زیادی به سیگار دارند، به فکر […]

ایرنا-بررسی‌های پژوهشگران ژاپنی وابسته به دانشگاه کیوتو نشان می‌دهد که گران شدن قیمت سیگار به ترک آن کمک خواهد کرد.
به گزارش روز سه‌شنبه روزنامه سانکی، نتیجه این بررسی پژوهشگران نشان می دهد که اگر نرخ سیگار بیش از دو برابر افزایش یابد،حدود ‪ ۳۰‬درصد از کسانی که وابستگی زیادی به سیگار دارند، به فکر ترک آن می‌افتند. به گفته پژوهشگران، برای تشویق به ترک سیگار ، افزایش قیمت سیگار بیشتر از اطلاع رسانی درباره مضرات سیگار برای تندرستی، کارآیی خواهد داشت.
نتیجه این بررسی نشان‌دهنده آن است که تنها پند و اندرز پیرامون مضرات سیگار برای تندرستی، نمی‌تواند راهی برای تشویق افراد به ترک سیگار باشد.
از این رو آنها، بهترین راه برای کاستن شمار افراد سیگاری در این کشور را افزایش زیاد قیمت سیگار دانسته‌اند.
پژوهشگران ژاپنی پس از بررسی وضعیت ‪ ۶۰۰‬نفر فرد سیگاری به این نتیجه رسیدند.

تازه‌ترین بررسی‌های وزارت بهداشت، رفاه و کار ژاپن نشان می‌دهد که شمار مردان و زنان سیگاری در این کشور کاهش یافته است.

آمار وزارت بهداشت ژاپن نشان می‌دهد، جمعیت افراد سیگاری این کشور برابر با ‪ ۲۴/۲‬درصد از کل جمعیت این کشور می‌باشد که از سه سال گذشته ‪ ۳/۵‬درصد کمتر شده است.

در ژاپن کشیدن سیگار در قطار، خودروهای عمومی و بسیاری از اماکن عمومی کاملا ممنوع است و فقطدر برخی از مکان‌های معین شده و محدود ، امکان سیگار کشیدن وجود دارد.

شرکت‌های تولیدکننده سیگار در ژاپن نیزموظف هستند که بر روی پاکت سیگار درباره مضرات سیگار و زیان‌های آن بر تندرستی افراد توضیحات لازم را ارایه کنند.

تاریخ بروزرسانی : 2007-05-22 / گردآوری :
/
برچسب ها:
اخبار مرتبط :
هم سامدکتر تاجبخشدکتر بتول طاهریویدئو