کودک آزاریها توسط پدران معتاد رخ می دهد

کودک آزاریها توسط پدران معتاد رخ می دهد

یک متخصص علوم رفتاری و آسیب شناسی اجتماعی اعلام کرد: براساس تحقیقات انجام شده ۶۰ الی ۷۰ درصد آزارهای عاطفی ، جسمی و روحی کودکان از سوی پدران معتاد انجام می شود. دکتر مجید ابهری در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: از نظر آسیب شناختی همه نوع آزار کودک مانند محرومیت از تحصیل ، تنبیه […]

یک متخصص علوم رفتاری و آسیب شناسی اجتماعی اعلام کرد: براساس تحقیقات انجام شده ۶۰ الی ۷۰ درصد آزارهای عاطفی ، جسمی و روحی کودکان از سوی پدران معتاد انجام می شود.
دکتر مجید ابهری در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: از نظر آسیب شناختی همه نوع آزار کودک مانند محرومیت از تحصیل ، تنبیه بدنی و جسمی ، فحاشی و … کودک آزاری محسوب می شود و حتی محرومیت عاطفی از محبت پدر و مادر نیز جزء اصلی این آزارها است.وی خاطر نشان کرد: اغلب کودک آزاریها از سوی پدران انجام می شود و در پاره از موارد مادران و یا نامادری ها نیز اقدام به این اعمال غیر انسانی می کنند ، امروزه کودک آزاری بصورت یک آزار روحی ، جسمی و روانی در مورد کودکان جامعه مطرح است.

وی گفت: اعتیاد بویژه به مواد روان گردان شیمیایی، بیکاری، انتقام جویی از کودک به جای مادر و یا آزار دادن مادر بوسیله آزار کودکان، از جمله دلایلی است که باعث آزار کودک توسط پدر می شود .

این متخصص علوم رفتاری و آسیب شناسی اجتماعی تاکید کرد: از آنجا که والدین صاحبان اصلی کودکان در جامعه شناخته می شوند متاسفانه امروز روش موثری برای جلوگیری از این ناهنجاریها پیش بینی نشده است و به همین علت است که در پاره ای موارد این آزارها به مرگ کودک منجر می شود.

ابهری گفت: صلب صلاحیت از اینگونه والدین ، گرفتن فرزند از آنها و سپردن کودکان به دولت و یا نهادهای غیردولتی و یا خانواده های داوطلب ،اصلی ترین روش مقابله با این اعمال است زیرا که فرزندان فقط به والدین تعلق ندارند بلکه جزء سرمایه های ملی و اجتماعی محسوب می شوند.

وی ادامه داد: مجازات والدینی که از سر انتقام جویی دست به کودک آزاری می زنند و همچنین درمان والدین بیمار از روشهای کوتاه مدت برای مقابله با این حرکت ضد انسانی است.

یک متخصص علوم رفتاری و آسیب شناسی اجتماعی اظهار داشت: همچنین تدوین قوانین بازدارنده و پیش بینی مجازات برای پدر و مادرانی که بیکاری ، بی پولی و یا روابط نادرست خود با دیگران را با آزار کودکان تخلیه می کنند ، نیز می تواند به عنوان اهرمهای بازدارنده بکار رود.

ابهری تصریح کرد: براساس تحقیقات انجام شده ۶۰ الی ۷۰ درصد آزارهای عاطفی ، جسمی و روحی کودکان از سوی پدران معتاد انجام می شود به همین دلیل باید با ارائه برنامه های پیشگیرانه ، اشتغالزایی برای معتادان بهبود یافته و … مقدمات مقابله با این ناهنجاری را فراهم کرد.

مناسب ترین کفش برای دویدن و پیاده روی + عکس
آگهی استخدام همکار در سایت های نیک صالحی و پرشین وی
2007-12-14
امتیاز بدهید
امتیاز : 4 تعداد رای : 1
برچسب ها:
اخبار مرتبط :
بازار سهسامسونگکفش پاشنه مخفیتور استانبول
دکتر تاجبخشدکتر بتول طاهریمهر پرواز
شمار معتادان افیونی در ایران
شمار معتادان افیونی در ایران
احتمال خفگی در نوزادان والدین سیگاری
احتمال خفگی در نوزادان والدین سیگاری
غربالگری دانش‌آموزان در معرض خطر اعتیاد
غربالگری دانش‌آموزان در معرض خطر اعتیاد
روش های ترک وآنچه خانواده ها باید بیا موزند ……
روش های ترک وآنچه خانواده ها باید بیا موزند ……
شخصیت، روانشناسی و اعتیاد
شخصیت، روانشناسی و اعتیاد
آگاه‌سازی جامعه نسبت به مواد مخدر جدید
آگاه‌سازی جامعه نسبت به مواد مخدر جدید
خوشبختی شیشه‌ای
خوشبختی شیشه‌ای
۶ باور رایج غلط و خطرناک درباره اعتیاد
۶ باور رایج غلط و خطرناک درباره اعتیاد
بازار سهسامسونگکفش پاشنه مخفیتور استانبولدکتر تاجبخشدکتر بتول طاهریمهر پرواز