کودکان عادت سیگار کشیدن والدین را تقلید می‌کنند. - اعتیاد

کودکان عادت سیگار کشیدن والدین را تقلید می‌کنند.

کودکان عادت سیگار کشیدن والدین را تقلید می‌کنند. اعتیاد

idna.ir : کودکان مثل ماشین‌های کوچک یادگیری هستند که هر چه را ببینند از آن تقلید می‌کنند. پژوهشگران سال‌هاست دریافته‌اند کودکان کم سن و سال از آگهی‌های تبلیغاتی سیگار آگاهی دارند. تحقیقی که در سال‌١٩٩١ انجام شد نشان داد، ‌٩١درصد کودکان شش ساله در یک بازی ماشینی یک شخصیت کارتونی را به ‌درستی در کنار […]

idna.ir : کودکان مثل ماشین‌های کوچک یادگیری هستند که هر چه را ببینند از آن تقلید می‌کنند. پژوهشگران سال‌هاست دریافته‌اند کودکان کم سن و سال از آگهی‌های تبلیغاتی سیگار آگاهی دارند. تحقیقی که در سال‌١٩٩١ انجام شد نشان داد، ‌٩١درصد کودکان شش ساله در یک بازی ماشینی یک شخصیت کارتونی را به ‌درستی در کنار سیگار قرار دادند.

کودکان عادت سیگار کشیدن والدین را تقلید می‌کنند تحقیقات جدید نشان می‌دهد، سیگار کشیدن والدین در انتقال این عادت به کودکان نقش به سزایی دارد. به گزارش خبرنگار سرویس «نگاهی به وبلاگ‌ها»ی ایسنا بلاگر http://jobin.blogfa.com/ به نقل از پایگاه اینترنتی آسوشیتدپرس نوشته است: این تحقیق هم‌چنین نشان می‌دهد والدین باید در مورد فیلم‌هایی که کودکانشان تماشا می‌کنند، دقت کنند. کودکان مثل ماشین‌های کوچک یادگیری هستند که هر چه را ببینند از آن تقلید می‌کنند. پژوهشگران سال‌هاست دریافته‌اند کودکان کم سن و سال از آگهی‌های تبلیغاتی سیگار آگاهی دارند. تحقیقی که در سال‌١٩٩١ انجام شد نشان داد، ‌٩١درصد کودکان شش ساله در یک بازی ماشینی یک شخصیت کارتونی را به ‌درستی در کنار سیگار قرار دادند. تحقیق جدید بر اهمیت رفتار والدین تاکید می‌کند. دکتر جوزف دیفرانزا از دانشکده پزشکی دانشگاه ماساچوست می‌گوید: اگر پدر و مادرها نمی‌خواهند فرزندانشان سیگاری شوند، اول از همه خود آن‌ها باید الگوی خوبی باشند.

منبع خبر: خبرگزاری دانشجویان ایران – تهران ۱۸-۶-۸۴

در ایام قرنطینه در منزل بی نهایت کارتون ببینین
رقص و آواز شاد در بیمارستان میلاد اصفهان
تاریخ بروزرسانی : 2005-11-22 / گردآوری :
/
برچسب ها:
اخبار مرتبط :