کمپانی های سیگارزنان را هدف قرارداده

کمپانی های سیگارزنان را هدف قرارداده اعتیاد

کارشناس مسئول کنترل دخانیات وزارت بهداشت از تلاش کمپانی های تولید سیگار برای جذب مشتری از بین گروه زنان و دختران خبر داد. مهندس خدیجه محصلی با اظهار خوشبینی از میزان مصرف مواد دخانی در بین زنان و دختران ایرانی در مقایسه با کشورهای منطقه و دنیا، به خبرنگار مهر گفت: گرچه افزایش مصرف سیگار […]

کارشناس مسئول کنترل دخانیات وزارت بهداشت از تلاش کمپانی های تولید سیگار برای جذب مشتری از بین گروه زنان و دختران خبر داد.
مهندس خدیجه محصلی با اظهار خوشبینی از میزان مصرف مواد دخانی در بین زنان و دختران ایرانی در مقایسه با کشورهای منطقه و دنیا، به خبرنگار مهر گفت: گرچه افزایش مصرف سیگار در بین این گروه از جامعه زیاد نیست ولی این نگرانی هست که جمعیت بیشتری از زنان و دختران به سمت استفاده از مواد دخانی گرایش پیدا کنند.وی با اشاره به اینکه شرکت های تولید کننده سیگار در دنیا، به دنبال این هستند که مشتریان خودشان را از بین گروههای نوجوان و زنان و دختران انتخاب کنند، افزود: این قبیل شرکت ها با استفاده از مسائل جاذبه دار به دنبال جلب مشتری از بین زنان و دختران هستند.

کارشناس مسئول کنترل دخانیات وزارت بهداشت با عنوان این مطلب که وزارت بهداشت برای گروههای نوجوان و زنان و دختران، برنامه دارد، گفت: در سال ۱۳۷۸، ۱۲ درصد جمعیت بالای ۱۵ سال مصرف کننده مواد دخانی بوده اند که سهم مردان، ۹/۲۳ درصد و زنان ۷/۱ درصد بوده است.

محصلی این وضعیت را در سال ۱۳۸۴، ۲/۱۴ درصد اعلام کرد و افزود: سهم مردان ۱/۲۴ درصد و زنان ۳/۴ درصد بوده است.

وی همچنین به بررسی مصرف سیگار در بین نوجوانان ۱۳ تا ۱۵ سال طی سالهای ۸۲ تا ۸۶، اشاره کرد و گفت: در سال ۸۲، دو درصد از نوجوانان ۱۳ تا ۱۵ مصرف کننده سیگار بوده اند که این آمار در سال ۸۶ به ۳ درصد افزایش یافته است.

محصلی سهم پسران در این گروه سنی (۱۳ تا ۱۵ سال) را ۱/۵ درصد و دختران را ۹ دهم درصد اعلام کرد.

تاریخ بروزرسانی : 2008-05-28 / گردآوری :
/
برچسب ها:
اخبار مرتبط :
هم سامدکتر تاجبخشدکتر بتول طاهریویدئو
ویدئو
جایگزین بوتاکس آمد