کشیدن یک نخ سیگار ماری جوآنا .. - اعتیاد

کشیدن یک نخ سیگار ماری جوآنا ..

کشیدن یک نخ سیگار ماری جوآنا .. اعتیاد

ایسکانیوز: یک کارشناس و محقق در زمینه مسائل مربوط به مواد مخدر گفت: کشیدن یک نخ سیگار ماری جوآنا برابر است با مصرف ۱۵ نخ سیگار تنباکو که به همان نسبت آسیب های ناشی از آن افزایش می یابد. دکتر سید صالح میروند، کارشناس و محقق در زمینه مواد مخدر روز شنبه در گفت ‌و […]

ایسکانیوز: یک کارشناس و محقق در زمینه مسائل مربوط به مواد مخدر گفت: کشیدن یک نخ سیگار ماری جوآنا برابر است با مصرف ۱۵ نخ سیگار تنباکو که به همان نسبت آسیب های ناشی از آن افزایش می یابد. دکتر سید صالح میروند، کارشناس و محقق در زمینه مواد مخدر روز شنبه در گفت ‌و گو با خبرنگار اجتماعی باشگاه خبرنگاران دانشجویی ایران”ایسکانیوز”، با بیان اینکه بر اساس بر آوردهای به عمل آمده با استعمال یک نخ سیگار ماری جوآنا تراکم کربوکسی هموگلوبین ۵ برابر، ورود جرم توتون به شش ها ۳ برابر افزایش می یابد. اظهارداشت: با افزایش کربوکسی هموگلوبین در خون علائم خفگی با درجات مختلف در شخص مصرف کننده پدیدار می شود.
وی با اشاره به اینکه ماری جوآنا در حال حاضر پر مصرف ترین ماده مخدر در جهان محسوب می شود، گفت: معمولا ماری جوآنا به شکل سیگار یا از داخل پیپ تدخین می شود که اثر آن تا ۴-۳ ساعت باقی می ماند.
این کارشناس عوارض کوتاه مدت مصرف ماری جوآنا را شامل اختلال در حافظه کوتاه مدت، عدم تمرکز ناهماهنگی و بی تعادلی، تپش قلب، قرمزی چشم ها، خشکی دهان و پر اشتهایی دانست و افزود: اضطراب، هراس، اختلال در حافظه بلند مدت از جمله عوارض دراز مدت این ماده مخدر محسوب می شود.
دکتر میروند خاطر نشان کرد: بیماری های ناشی از مصرف ماری جوآنا عبارتند از: افزایش خطر سرفه های مزمن، برونشیت و آمفیزوم، افزایش ابتلا به سرطان های سر، گردن و ریه، کاهش میزان تسوسترون و تعداد اسپرم در مردان و افزایش میزان توسترون در زنان که با افزایش خطر ناباروری همراه است.
وی همچنین اظهار داشت: در بررسی های به عمل آمده مشخص شده است که نیمی از زندانیان فدرال آمریکا مصرف ماری جوآنا یکی از اتهامات آنها بوده است.
این کارشناس ادامه داد: کشفیات ماری جوآنا در جنگل های ملی کالیفرنیا با ۱۵ برابر افزایش طی ۱۲ سال گذشته از ۰۵۴/۴۵ بوته به ۰۰۰/۴۹۵ بوته در سال ۲۰۰۶رسیده است که این خود عاملی مهم در افزایش میزان مصرف کنندگان این ماده مخدر است./۰۲/۱۲۰

در ایام قرنطینه در منزل بی نهایت کارتون ببینین
سانسور عجیب صداوسیما در بازی فوتسال ایران و آمریکا
تاریخ بروزرسانی : 2007-09-16 / گردآوری :
/
برچسب ها:
اخبار مرتبط :