کریستال یا کراک - اعتیاد

کریستال یا کراک

کریستال یا کراک اعتیاد

کریستال یا کراک همان هروئین است که به شکلی خالص و بلور در آمده و در بازار خرید و فروش می شود. این ماده فوق العاده اعتیاد آور است و قدرت اعتیادآوری آن از هروئین معمولی (که به صورت پودر است) تا چند برابر بیشتر است. از آنجا که کریستال شکل خالص تر هرویین است […]

کریستال یا کراک همان هروئین است که به شکلی خالص و بلور در آمده و در بازار خرید و فروش
می شود. این ماده فوق العاده اعتیاد آور است و قدرت اعتیادآوری آن از هروئین معمولی (که به صورت پودر است) تا چند برابر بیشتر است. از آنجا که کریستال شکل خالص تر هرویین است لذا آثار آن همانند پودر هرویین ولی با شدت بیشتر است. شدت این حالت بستگی دارد که چه مقدار کریستال مصرف شود و با چه سرعتی این ماده به مغز برسد.در واقع یکی از دلایل اعتیادآوری بسیار زیاد هرویین و کریستال در این است که خیلی زود به مغز می رسند.اکثر کسانی که کریستال مصرف می کنند در ابتدا احساس سر خوشی و نشئگی می کنند،همراه با این سرخوشی فرد گرمتر می شود، دهان خشک می گردد و فرد در دستها و پاهای خود احساس سنگینی می کند، در مواقعی نیز فرد مصرف کننده دچار حالت تهوع و استفراغ و بیقراری شدید می شود.بعد از این حالت اولیه ممکن است تا چند ساعت حالت سر گیجه پیش آید. در این وضعیت تمامی اعمال مغز تحت تأثیر این ماده قرار می گیرد و دچار نابسامانی می گردد، حرکات قلب کندشده و تنفس در مواردی آنچنان آهسته می شود که منجر به مرگ می گردد.
آثار بلند مدت مصرف کریستال
اولین اثر مصرف مداوم کریستال اعتیاد و وابستگی به آن است.کریستال درعین حال سبب به وجود آمدن تحمل و وابستگی جسمی بسیار شدیدی می شود که در نتیجه آن فرد به مصرف اجباری و مجدد آن باز می گردد. همانند اعتیاد به هرویین در این حالت فرد زمان و انرژی بیشتری را صرف به دست آوردن این ماده می کند. بدیهی است با بروز اعتیاد، هدف اصلی زندگی فرد مصرف مواد خواهد بود.در واقع کریستال به معنای واقعی کلمه سبب تغییرات بارز در مغز و رفتار می شود. وقتی که وابستگی جسمی به کریستال به وجود می آید، بدن فرد به حضور این ماده در بدن عادت می کند به گونه ای که اگر مصرف آن به یک باره قطع شود علائم محرومیت بروز می کند.این علائم معمولاَ چند ساعت پس از آخرین مصرف نمایان می شوند که شایع ترین آنها عبارتند از:
بی قراری
درد استخوان و عضلات
بی خوابی
اسهال
استفراغ
حرکات غیر ارادی در پاها

کریستال در چند ناحیه مغز آثار خود را اعمال می کند
کریستال باعث کاهش تنفس می شود. این عمل از طریق تغییراتی که در فعالیت سلولی/شیمیایی ساقه مغز به وجود می آید،رخ می دهد. ساقه مغز کنترل اعمال غیر ارادی بدن را به عهده دارد..
کریستال باعث تغییرات سیستم لیمبیک می شود،این سیستم مسئول کنترل عواطف است و تحت تأثیر کریستال احساس لذت را افزایش می دهد.
کریستال باعث می شود که پیام درد از نخاع به مغز انتقال پیدا نکند.

تست شنوایی : مقابل چه عددی صدا را میشنوید؟
سانسور عجیب صداوسیما در بازی فوتسال ایران و آمریکا
تاریخ بروزرسانی : 2009-07-30 / گردآوری :
/
برچسب ها:
اخبار مرتبط :