کاهش سن گرایش به مصرف

کاهش سن گرایش به مصرف اعتیاد

متاسفانه در سال های اخیر سن گرایش به مصرف داروهای غیرقانونی مختلف مانند داروهای محرک، اکستازی، آمفتامین ها و مواد توهم زا مانند حشیش حدود ۱۴ سال کاهش یافته است. دکتر «پرویز دباغی» روانشناس بالینی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) واحد علوم پزشکی ایران،اظهار داشت: همچنین بر طبق آمارهای مراکز ترک اعتیاد، […]

متاسفانه در سال های اخیر سن گرایش به مصرف داروهای غیرقانونی مختلف مانند داروهای محرک، اکستازی، آمفتامین ها و مواد توهم زا مانند حشیش حدود ۱۴ سال کاهش یافته است.
دکتر «پرویز دباغی» روانشناس بالینی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) واحد علوم پزشکی ایران،اظهار داشت: همچنین بر طبق آمارهای مراکز ترک اعتیاد، سن وابستگی و شیوع مصرف سیگار نسبت به گذشته بسیار کاهش یافته و در بین نوجوانان نیز شایع شده است.
وی مصرف سیگار، قلیان، مشروبات الکلی و مواد محرک مانند اکستازی و مواد توهم زا مانند حشیش و مواد افیونی و آمفتامین ها را از جمله مهم ترین مواد مصرفی در بین نوجوانان دانست و اظهارکرد: تحقیقات نشان داده است، علاوه بر اعتمادبه نفس ضعیف و نقش خانواده و دوستان، تعدادی از نوجوانان تحت تاثیر تبلیغات و فیلم های رسانه هایی که مصرف الکل، سیگار وسایر مواد را نشانه تشخص، جذابیت یا فریبنده جلوه می دهند به مصرف این مواد روی می آورند.
وی افزود: به این ترتیب بدیهی است که تبلیغات غرب که لذت طلبی بی حدو حصر را از هر طریق ممکن را تنها هدف زندگی ترویج می دهند در این گرایش موثر باشد.
دکتر دباغی در پایان کنترل صحیح و نه فشارهای نا به جا نسبت به نوجوانان را در کاهش شیوع مصرف مواد غیر قانونی بسیار موثر دانست.

تاریخ بروزرسانی : 2006-12-31 / گردآوری :
/
برچسب ها:
اخبار مرتبط :
هم سامدکتر تاجبخشدکتر بتول طاهریویدئو