چه افرادي از سيگار كشيدن لذت مي‌برند؟ - اعتیاد

چه افرادی از سیگار کشیدن لذت می‌برند؟

چه افرادی از سیگار کشیدن لذت می‌برند؟ اعتیاد

آمارها نشان می‌دهد که تنها نیمی از افراد سیگاری برای لذت، سیگار می‌کشند. به گزارش باشگاه خبری فارس «توانا» به نقل از روزنامه ایندیپندنت، بر اساس مطالعات مرکز تحقیقات سرطان انگلیس، ۵۰ درصد از آزمودنی‌ها از سیگار کشیدن لذت می‌برند در حالی که ۴۷ درصد دیگر تنها برای غلبه بر استرس به سیگار کشیدن روی […]

آمارها نشان می‌دهد که تنها نیمی از افراد سیگاری برای لذت، سیگار می‌کشند.
به گزارش باشگاه خبری فارس «توانا» به نقل از روزنامه ایندیپندنت، بر اساس مطالعات مرکز تحقیقات سرطان انگلیس، ۵۰ درصد از آزمودنی‌ها از سیگار کشیدن لذت می‌برند در حالی که ۴۷ درصد دیگر تنها برای غلبه بر استرس به سیگار کشیدن روی می‌آورند؛ کاهش وزن، باور به تأثیر سیگار در بهبود زندگی اجتماعی و کاهش درد از دلایل دیگر ذکر شده در این آمار است.
این آمار همزمان با تحقیق اداره آمارهای ملی انگلیس منتشر شد که نشان می‌داد تعداد افرادی که موافق ممنوعیت سیگار کشیدن در مکان‌های عمومی هستند از کسانی‌که موافق با ممنوعیت سیگار کشیدن در رستوران‌ها هستند، کمتر است؛ ۷۵ درصد از افراد جامعه با ممنوعیت سیگار کشیدن در مکان‌های عمومی و ۹۳ درصد با ممنوعیت آن در رستوران‌ها موافق هستند.
این تحقیق نشان می‌دهد که تقریباً یک سوم افراد سیگاری مورد تحقیق خواهان ترک سیگار هستند اما تمایل به ترک سیگار در آنها به دلیل مضرات سیگار برای سلامتی نیست بلکه دلیل آنها برای این‌کار عدم توانایی مالی برای خرید سیگار یا عقیده به هدر دادن پول برای خرید آن است.
بر اساس این تحقیق همچنین مشخص شده است که مردم همان‌قدر که به تصادف در جاده‌ها به عنوان دلیل اصلی کشته شدن افراد انگلیسی کمتر از ۶۵ سال اعتقاد دارند، مخالف سیگار کشیدن هستند؛ درواقع در مقایسه با ۳۳ هزار نفری که هرساله در انگلستان به علت بیماری‌های حاصل از سیگار می‌میرند، تنها کمتر از ۳ هزار نفر در تصادفات جاده‌ای کشته می‌شوند.
انتهای پیام/ر

تاریخ بروزرسانی : 2009-07-31 / گردآوری :
/
برچسب ها:
اخبار مرتبط :