پيشگيري از اعتياد در ادارات دولتي - اعتیاد

پیشگیری از اعتیاد در ادارات دولتی

پیشگیری از اعتیاد در ادارات دولتی اعتیاد

مدیر کل پیشگیری ستاد مبارزه با مواد مخدر، از آغاز اجرای طرح پیشگیری از اعتیاد کارمندان خبر داد. دکتر هومان نارنجیها در گفت‌وگو با خبرنگار «اجتماعی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با بیان این که در چندین مکان از دوایر دولتی به عنوان مکان‌های پایلوت طرح پیشگیری از اعتیاد در محیط کار پیش‌بینی شده است، هدف […]

مدیر کل پیشگیری ستاد مبارزه با مواد مخدر، از آغاز اجرای طرح پیشگیری از اعتیاد کارمندان خبر داد.
دکتر هومان نارنجیها در گفت‌وگو با خبرنگار «اجتماعی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با بیان این که در چندین مکان از دوایر دولتی به عنوان مکان‌های پایلوت طرح پیشگیری از اعتیاد در محیط کار پیش‌بینی شده است، هدف از این اقدام را، تحقق پیشگیری از اعتیاد در محیط کار با یک پروتکل اجرایی مشخص در مجموع ادارات و نهادهای دولتی کشور خواند. وی این برنامه را شامل چند راهکار موفق و تجربه شده در دنیا توصیف و تست تصادفی اعتیاد، مشاوره روانشناسی و ارتقای سطح فرهنگ، استفاده از مشاوره و همچنین آموزش ضمن خدمت در زمینه اعتیاد و مسایل پیرامون آن را از جمله این راهکارها دانست.

مدیر کل امور فرهنگی و پیشگیری ستاد مبارزه با مواد مخدر همچنین با اعلام این که مرحله پایلوت پیشگیری از اعتیاد در محیط کار در تهران به اجرا در می‌آید، اظهار کرد: طرح پیشگیری از اعتیاد در محیط کار، ابتدا در ادارات دولتی به اجرا در می‌آید، هر چه هم که اکنون نیز برخی سازمان‌های عضو ستاد مبارزه با مواد مخدر از جمله سازمان بهزیستی، برنامه‌های پیشگیری از اعتیاد در سازمان‌های خصوصی را در دست اقدام دارد و اعتباری نیز برای این کار دریافت کرده ‌است.

وی در مورد جزییات طرح پیشگیری از اعتیاد در محیط کار، عنوان کرد: متخصصان امر با حضور در مراکز شغلی، یک تیم از اعضای مشخص نهاد مورد نظر اعم از کارمند، مدیر مسوول، حراست و غیره تشکیل می‌دهند و با آموزش متمرکز آن تیم، به پیشگیری از اعتیاد در اداره مورد نظر می‌پردازند.

نارنجیها غنی‌سازی اوقات فراغت، آموزش و مشاوره مستقیم را از برنامه‌های مورد نظر برای آموزش تیم منتخب پیشگیری از اعتیاد در ادارات ذکر و تاکید کرد: با توجه به نتایج مثبت قابل پیش‌بینی این طرح، قطعا طرح پیشگیری از اعتیاد در محیط کار به زودی از مرحله پایلوت خارج شده و به صورت سراسری به اجرا در خواهد آمد.

انتهای پیام

ترفندهای فوق العاده برای تزئین سبزیجات
تست شنوایی : مقابل چه عددی صدا را میشنوید؟
تاریخ بروزرسانی : 2008-09-08 / گردآوری :
/
برچسب ها:
اخبار مرتبط :