پوشش درمانی۶هزارمعتاد پرخطر تزریقی

پوشش درمانی۶هزارمعتاد پرخطر تزریقی اعتیاد

مدیر کل درمان و بازپروری ستاد مبارزه با مواد مخدر از اجرای برنامه گسترده اشتغالزایی برای معتادان بهبود یافته خبر داد. سعید صفاتیان در گفت‌وگو با خبرنگار «اجتماعی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، ضمن اعلام این خبر، در پاسخ به این پرسش که چه برنامه‌هایی برای حمایت اجتماعی از معتادان بهبودیافته به ویژه در زمینه اشتغال […]

مدیر کل درمان و بازپروری ستاد مبارزه با مواد مخدر از اجرای برنامه گسترده اشتغالزایی برای معتادان بهبود یافته خبر داد. سعید صفاتیان در گفت‌وگو با خبرنگار «اجتماعی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، ضمن اعلام این خبر، در پاسخ به این پرسش که چه برنامه‌هایی برای حمایت اجتماعی از معتادان بهبودیافته به ویژه در زمینه اشتغال و حرفه آموزی در نظر گرفته شده است، گفت: یکی از عمده نگرانی‌های معتادان بهبود یافته و پاک شده، مشکل اشتغال و کسب درآمد آن‌هاست که این مشکل هم اکنون با همکاری و تفاهم به عمل آمده با سازمان فنی و حرفه‌ای حل شده است. وی از حرفه آموزی و کارآموزی دو هزار معتاد رهایافته در راستای تفاهم با سازمان فنی و حرفه‌ای خبر داد و یادآورشد: معتادانی که در طرح نجات یا جمع‌آوری معتادان پرخطر تزریقی، به چرخه درمانی وارد شده و بهبود یافته‌اند، تحت پوشش طرح اشتغالزایی از طریق سازمان فنی و حرفه‌ای قرار می‌گیرند.

مدیر کل درمان ستاد مبارزه با مواد مخدر همچنین با اشاره به این که از ۲۰ هزار معتاد جمع‌آوری شده در طرح «نجات» تاکنون ۳۰ درصد، معادل شش هزار نفر تحت پوشش درمانی قرار گرفته‌اند، تصریح کرد: اشتغالزایی برای این جمعیت قابل توجه، گام بسیار مهمی در جهت کاهش احتمال عود اعتیاد معتادان بهبودیافته است.

وی در عین حال این موضوع را نیز یادآورشد که ایران در حال حاضر در رتبه پنجم دنیا در درمان معتادان قرار دارد.

انتهای پیام

تاریخ بروزرسانی : 2008-06-22 / گردآوری :
/
برچسب ها:
اخبار مرتبط :
هم سامدکتر تاجبخشدکتر بتول طاهریویدئو