پم چيزك و نور چيزك يك نوع مخدر - اعتیاد

پم چیزک و نور چیزک یک نوع مخدر

پم چیزک و نور چیزک یک نوع مخدر اعتیاد

پم چیزک ترکیب دارویی است که در واقع اسم تجاری داروی بوپره نورفین بود که هندو پاکستان به عنوان محصول دارویی و شبه مخدر وارد بازار سوء مصرف کردند. دکتر شاهین شاد نیا سر پرست بخش مراقبت های ویژه مسمومان بیمارستان لقمان در گفتگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران افزود: پم چیزک و نور چیزک به […]

پم چیزک ترکیب دارویی است که در واقع اسم تجاری داروی بوپره نورفین بود که هندو پاکستان به عنوان محصول دارویی و شبه مخدر وارد بازار سوء مصرف کردند.
دکتر شاهین شاد نیا سر پرست بخش مراقبت های ویژه مسمومان بیمارستان لقمان در گفتگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران افزود: پم چیزک و نور چیزک به دلیل داشتن ترکیبات مخدر وارد بازار سوء مصرف شده و حتی به غلط برای درمان اعتیاد مورد استفاده قرار گرفت. و گستردگی و رواج مصرف بین معتادان باعث شد عده ای سودجو این دو نوع آمپول را وارد بازار مصرف کرده در صورتی که از سوی کارخانجات دارویی تولید نمی شود و قسمت عمده آن را هروئین تشکیل داده و بخشی را نیز کورتون تشکیل می دهد.

وی ادامه داد: به دلیل وجود کورتون در این آمپول ها به عنوان مسکن از آن استفاده شده و عملا نه تنها بیماری درمان نشده بلکه اعتیاد به آمپول ها نیز در فرد ایجاد می شود و علائم جانبی بیماری کوشینگ که با علایمی چون بزرگ شدن شکم، حالت کوهان ایجاد می شود و فرد دچار افزایش وزن شده و در قسمت های فوقانی اندام نوارهای قرمز رنگ دیده می شود.

وی تصریح کرد: عمدتا این آمپول ها را در سنین جوانی به عنوان یک دارو مورد مصرف قرار دادند که وابستگی به آن پیدا کردند و باید گفت این آمپول ها روان گردان نیست بلکه یک نوع مخدر شبیه مرفین است و در صورت مسمومیت مرگ را به دنبال خواهد داشت و حتی مصرف مرفین آن مشکلات عدیده ای برای فرد به دنبال دارد./ل

رقص و آواز شاد در بیمارستان میلاد اصفهان
سانسور عجیب صداوسیما در بازی فوتسال ایران و آمریکا
تاریخ بروزرسانی : 2008-02-11 / گردآوری :
/
برچسب ها:
اخبار مرتبط :