پس از ترک سیگار

پس از ترک سیگار اعتیاد

ایرنا:پژوهشگران می‌گویند شمار باکتریهای مفید داخل بینی و حلق پس از ترک سیگار به حد طبیعی بازمی‌گردد. این کشف نشان می‌دهد که ترک سیگار خطر بروز عفونتهای تنفسی را کاهش دهد. به گزارش سرویس خبرهای بهداشتی رویترز از سانفرانسیسکو، میکربهای بی‌ضرر که داخل مجاری بینی و حلق زندگی می‌کنند مانع از آن می‌شوند که باکتریهای […]

ایرنا:پژوهشگران می‌گویند شمار باکتریهای مفید داخل بینی و حلق پس از ترک سیگار به حد طبیعی بازمی‌گردد. این کشف نشان می‌دهد که ترک سیگار خطر بروز عفونتهای تنفسی را کاهش دهد.
به گزارش سرویس خبرهای بهداشتی رویترز از سانفرانسیسکو،
میکربهای بی‌ضرر که داخل مجاری بینی و حلق زندگی می‌کنند مانع از آن می‌شوند که باکتریهای بیماری‌زا جای پایی در بدن پیدا کنند. در سیگاری ها میزان این باکتریهای مفید کاهش می‌یابد.
یافته‌های جدید که در کنفرانس بین علوم شیمی درمانی و عوامل ضدمیکربی ارایه شد برای اولین بار نشان می‌دهد شمار بالای میکربها و شمار پایین باکتریهای مفید در بینی و حلق سیگاریها پس از ترک کامل سیگار به میزان طبیعی بازمی گردد.
دکتر “آلن گوبر” و دکتر “آیزاک بروک” از دانشگاه جورج تاون در واشنگتن می‌گویند سواب بینی و حلق ‪ ۲۰‬سیگاری قبل از ترک و دوباره ‪ ۱۲‬تا ‪۱۵‬ ماه بعد از ترک سیگار کشت شد.
محققان ابتدا ‪ ۱۱‬میکرب بیماری‌زا را در ‪ ۹‬تن از شرکت‌کنندگان مشاهده کردند. اما این میزان حدود یک سال پس از ترک سیگار به دو میکرب در دو شرکت‌کننده کاهش یافت.
محققان همچنین ‪ ۳۵‬مورد مقابله باکتریهای مفید با چهار میکرب بالقوه را قبل از ترک مشاهده کردند. این میزان یک سال پس از ترک سیگار به ‪۱۱۶‬ مورد مقابله باکتری مفید افزایش یافت.
این شواهد حاکی از آن است که به دنبال ترک سیگار، میزان ابتلای افراد به عفونتهای تنفسی کاهش می‌یابد.

تاریخ بروزرسانی : 2006-10-01 / گردآوری :
/
برچسب ها:
اخبار مرتبط :
هم سامدکتر تاجبخشدکتر بتول طاهریویدئو