یک چهارم مردان قزوینی سیگاری‌اند!

یک چهارم مردان قزوینی سیگاری‌اند!

معاون امور بهداشتی استان قزوین گفت: بیماری‌های قلبی و عروقی عامل ۳۵ درصد مرگ‌ و میرهای استان است و استان قزوین رتبه دوم سکته قلبی را در کل کشور دارد. دکتر منوچهر مهر‌ام در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، ادامه داد: ۸/۲۲ درصد از مردان استان یعنی حدود یک چهارم این جمعیت سیگاری‌اند، ضمن آن‌ که […]

معاون امور بهداشتی استان قزوین گفت: بیماری‌های قلبی و عروقی عامل ۳۵ درصد مرگ‌ و میرهای استان است و استان قزوین رتبه دوم سکته قلبی را در کل کشور دارد.
دکتر منوچهر مهر‌ام در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، ادامه داد: ۸/۲۲ درصد از مردان استان یعنی حدود یک چهارم این جمعیت سیگاری‌اند، ضمن آن‌ که ۴۵ درصد مردم استان کم‌ تحرک‌اند که این عوامل زمینه‌ساز بسیاری از بیماری‌های قلبی و عروقی است. وی در خصوص فرهنگ غلط تغذیه، مصرف سیگار و عدم تحرک در استان اظهار کرد: نیاز طبیعی مردم استان به نمک در حدود دو تا سه گرم است که این مقدار در حال حاضر حدود ۱۵ گرم گزارش شده است.

این در حالیست که طبق آمار دریافتی از بیمارستان بوعلی قزوین در سال گذشته سه هزار و۹۲ نفر در بخش قلب بیمارستان بوعلی و CCU بستری بودند و ۳۶۴ مورد سکته قلبی تنها در این بیمارستان گزارش شده است.

دکترفیض‌الله عسگری، متخصص قلب نیز در گفت ‌وگو با ایسنا، بیماری عروق کرونر را بیماری روز دنیا و به خصوص ایران معرفی کرد و عنوان کرد این بیماری می‌تواند به صورت سکته‌های قلبی تظاهر یابد.

وی از فشار خون بالا، دیابت، بالا بودن کلسترول خون، مصرف دخانیات، عدم تحرک و وزن بالا به عنوان ریسک فاکتورهای ابتلا به بیماری‌های قلبی نام برد.

دکتر عسگری از درد در ناحیه قفسه سینه، تعریق و بی‌قراری به عنوان مهمترین علائم سکته قلبی اشاره کرد و افزود:‌ در این شرایط اطرافیان بیمار علاوه بر اطلاع اورژانس باید بیمار را حرکت نداده و وی را در معرض هوای تازه قرار دهند.

دکتر مرتضی ابراهیمی متخصص قلب نیز مصرف سیگار را از مهمترین علل ناهنجاری‌های قلبی خواند، گفت: برخلاف باور عامه سیگاری‌های سبک (light) علی‌رغم آن ‌که به علت کم بودن ماده نیکوتینشان حجم کمتری از دود را وارد ریه می‌کنند، اما اگر به تعداد زیاد استفاده شوند مضرات ناشی از آن تفاوتی با سایر سیگارها نخواهد داشت.

وی استفاده از قرص‌های روان گردان را نیز از علل مهم سکته قلبی دانست و گفت: این قرص‌ها نیز می‌توانند موجب تحریک سیستم عصب سمپاتیک و در نتیجه افزایش فشار خون و ضربان قلب شوند که مصرف این قرص‌ها درافرادی که سابقه بیماری قلبی دارند می‌تواند باعث بروز سکته قلبی شود.

ابراهیمی از کوکائین به عنوان ماده‌ای که می‌تواند موجب انقباض رگ‌های قلب شود نام برد و افزود: این ماده حتی بدون وجود سابقه ناراحتی قلبی در فرد می‌تواند منجر به سکته قلبی شود.

وی در رابطه با تشخیص ناراحتی‌های قلبی از مشکلات گوارشی گفت: در ناراحتی‌های گوارشی درد بعد از خوردن غذا به وجود می‌آید و با خوردن قرص‌های معده بهبود می‌یابد، همچنین این عوارض رابطه‌ای با فعالیت بدنی درفرد ندارد در صورتی که در بیماران قلبی، عوارض و ناراحتی‌های قلبی، دقیقا در هنگام فعالیت بدنی تظاهر پیدا می‌کند و در هنگام استرحت از بین می‌رود.

انتهای پیام

مناسب ترین کفش برای دویدن و پیاده روی + عکس
آگهی استخدام همکار در سایت های نیک صالحی و پرشین وی
2007-10-29
امتیاز بدهید
امتیاز : 4 تعداد رای : 1
برچسب ها:
اخبار مرتبط :
بازار سهسامسونگکفش پاشنه مخفیتور استانبول
دکتر تاجبخشدکتر بتول طاهریمهر پرواز
شمار معتادان افیونی در ایران
شمار معتادان افیونی در ایران
احتمال خفگی در نوزادان والدین سیگاری
احتمال خفگی در نوزادان والدین سیگاری
غربالگری دانش‌آموزان در معرض خطر اعتیاد
غربالگری دانش‌آموزان در معرض خطر اعتیاد
روش های ترک وآنچه خانواده ها باید بیا موزند ……
روش های ترک وآنچه خانواده ها باید بیا موزند ……
شخصیت، روانشناسی و اعتیاد
شخصیت، روانشناسی و اعتیاد
آگاه‌سازی جامعه نسبت به مواد مخدر جدید
آگاه‌سازی جامعه نسبت به مواد مخدر جدید
خوشبختی شیشه‌ای
خوشبختی شیشه‌ای
۶ باور رایج غلط و خطرناک درباره اعتیاد
۶ باور رایج غلط و خطرناک درباره اعتیاد
بازار سهسامسونگکفش پاشنه مخفیتور استانبولدکتر تاجبخشدکتر بتول طاهریمهر پرواز