واکسن ضداعتیاد

واکسن ضداعتیاد اعتیاد

ایرنا-چندین مرکز تحقیقات دارویی غربی برای اولین بار تصمیم دارند آزمایشات تازه‌ای را برای استفاده از واکسن ضد اعتیاد به کوکایین در اسپانیا انجام دهند. “خوسه پرز” رییس انجمن معتادان اسپانیا به شماره امروز جمعه روزنامه “آب‌ث” چاپ مادرید گفت: توسعه این واکسن جدید به معنای داشتن اولین دارو برای درمان افراد معتاد به کوکایین […]

ایرنا-چندین مرکز تحقیقات دارویی غربی برای اولین بار تصمیم دارند آزمایشات تازه‌ای را برای استفاده از واکسن ضد اعتیاد به کوکایین در اسپانیا انجام دهند. “خوسه پرز” رییس انجمن معتادان اسپانیا به شماره امروز جمعه روزنامه “آب‌ث” چاپ مادرید گفت: توسعه این واکسن جدید به معنای داشتن اولین دارو برای درمان افراد معتاد به کوکایین است. وی افزود: این واکسن از مولکولی مشابه با کوکایین تشکیل می‌شود اما در آن تغییراتی ایجاد کرده‌اند تا سیستم ایمنی بدن، آن را به عنوان یک ماده بیگانه، شناسایی و پادتن علیه آن را تولید کند تا به این صورت، از ورود آن به مغز جلوگیری شود.
به گفته پرز، این واکسن ضدکوکایین، ماده مخدر مزبور را جذب خود می‌کند و از ورود آن به سیستم عصبی و تاثیر لذتبخش در افراد جلوگیری به عمل می‌آورد.
مایه بکار رفته در واکسن به گونه‌ای است که افراد معتاد تاثیر این ماده مخدر را احساس نکنند و به این صورت، به تدریج دست از مصرف آن بردارند.
این واکسن ضد کوکایین که هنوز مدت بسیاری باقی مانده است تا وارد بازار مصرف شود، جنبه درمان پیشگیرانه ندارد بلکه در طول درمان معتادان در کنار کمکهای روانی مورد استفاده قرار خواهد گرفت.
پرز تصریح کرد که آزمایش واکسن مزبور بر روی معتادان اسپانیا از طرف چند مرکز تحقیقات پزشکی خارجی که نامی از آنها نبرد، در دست مطالعه است.
برنامه توزیع این واکسن به صورت آزمایشی روز گذشته در دوازدهمین کنگره ملی انجمن معتادان اسپانیا و دومین همایش اختلالات ناشی از اعتیاد در ایبروآمریکا در شهر بارسلونا واقع در شمال شرقی این کشور اعلام شد.

هم‌اکنون افرادی که برای ترک استعمال کوکایین تلاش دارند از حمایت روانشناسی برخوردار هستند اما بیشتر معتادان پیش از پایان یافتن دوره درمان، بار دیگر به مصرف مجدد این ماده مخدر رو می‌آورند.

اسپانیا و انگلیس بالاترین مصرف کوکایین را در میان کشورهای اروپایی دارند.

تاریخ بروزرسانی : 2007-02-24 / گردآوری :
/
برچسب ها:
اخبار مرتبط :
هم سامدکتر تاجبخشدکتر بتول طاهریویدئو