واکسن جدیدی برای کمک به ترک سیگار

واکسن جدیدی برای کمک به ترک سیگار اعتیاد

ایرنا:پزشکان برای کمک به سیگاریها در ترک این عادت شیوه جدید و بنیادی را بر روی این افراد آزمایش می‌کنند. در این روش با تزریق واکسن افراد سیگاری در برابر تمایل به نیکوتین که عامل اعتیاد به سیگار است مصونیت می‌یابند. به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس از مدیسن، این واکسن آزمایشی در حال حاضر بر روی […]

ایرنا:پزشکان برای کمک به سیگاریها در ترک این عادت شیوه جدید و بنیادی را بر روی این افراد آزمایش می‌کنند. در این روش با تزریق واکسن افراد سیگاری در برابر تمایل به نیکوتین که عامل اعتیاد به سیگار است مصونیت می‌یابند.
به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس از مدیسن، این واکسن آزمایشی در حال حاضر بر روی ‪ ۳۰۰‬تن در سراسر آمریکا آزمایش می‌شود. این واکسن دستگاه ایمنی بدن را وادار می‌کند همانگونه که با یک میکرب خطرناک مبارزه می‌کند به نیکوتین حمله کند.
این روش درمانی مانع رسیدن نیکوتین به مغز می‌شود و لذت سیگار کشیدن را کمتر کرده و ترک سیگار را آسانتر می‌کند.
این واکسن که هنوز تایید نشده است درصورتی که موثر شناخته شود می‌تواند در نسل جدید درمان‌های ترک سیگار بکار گرفته شود.
این واکسن بجای جایگزینی نیکوتین در سیگار، وابستگی به نیکوتین در مغز را مورد هجوم قرار می‌دهد. در روش جایگزینی نیکوتین از فراورده‌هایی مانند آدامس‌ها، قرص‌های مکیدنی، برچسب‌ها و افشانه بینی ترک سیگار استفاده می‌شود.
پس از اینکه چهار آزمایش کوچک اثربخشی و ایمنی این واکسن را نشان داد، آزمایش جدید و بزرگتری در “مدیسن”، “ویسکانسین”، “اوماها”، “نبراسکا”، “سانفرانسیسکو”، “لس آنجلس”، “بوستون” و “نیویورک سیتی” آغاز شد.
دکتر “فرانک وکسی” مدیر تهیه داروها در موسسه فدرال گفت: این واکسن روش بسیار خوبی برای جلوگیری از بازگشت مجدد عادت سیگار کشیدن پس از ترک است.

بزرگترین مشکلی که این افراد با آن مواجه هستند بازگشت مجدد به سمت سیگار است.

از ‪ ۴۸‬میلیون سیگاری در آمریکا سالانه ‪ ۴۰‬درصد آنها هر ساله برای ترک سیگار اقدام می‌کنند، اما کمتر از پنج درصد موفق به ترک سیگار در درازمدت می‌شوند.

فراورده‌های جایگزین نیکوتین همراه با مشاوره می‌تواند میزان موفقیت ترک سیگار را به دو برابر برساند، اما بیشتر افرادی که سیگار را ترک می‌کنند از این روش‌ها استفاده نمی‌کنند و دو سوم آنها در عرض یک ماه دوباره سیگار کشیدن را از سرمی‌گیرند.

هنگامی که فرد اولین سیگار را می‌کشد درصورتی که از آن واقعا لذت ببرند خطر بازگشت به سیگار بسیار زیاد می‌شود. اما اگر بتوان کاری کرد که سیگار کشیدن دیگر لذت بخش نباشد، ترک سیگار به نتیجه خواهد رسید.

تاریخ بروزرسانی : 2006-08-01 / گردآوری :
/
برچسب ها:
اخبار مرتبط :
هم سامدکتر تاجبخشدکتر بتول طاهریویدئو