هیچ قرص مخدری شادی آور نیست

هیچ قرص مخدری شادی آور نیست

جام جم آنلاین: قرصهای روانگردان میزبان جنون و مرگ خاموش جوانان یک متخصص علوم رفتاری و آسیب شناسی اجتماعی گفت: گسترش روز افزون ورود مصرف قرصهای روانگردان درکشور که طیف وسیعی از جوانان ۱۵ تا ۲۰ سال را نشانه رفته آخرین حربه مقابله با نظام جمهوری اسلامی است. دکتر مجید ابهری در گفتگو با مهر […]

جام جم آنلاین: قرصهای روانگردان میزبان جنون و مرگ خاموش جوانان یک متخصص علوم رفتاری و آسیب شناسی اجتماعی گفت: گسترش روز افزون ورود مصرف قرصهای روانگردان درکشور که طیف وسیعی از جوانان ۱۵ تا ۲۰ سال را نشانه رفته آخرین حربه مقابله با نظام جمهوری اسلامی است.
دکتر مجید ابهری در گفتگو با مهر افزود: قسمتی از این قرصها بدلیل تقاضای مصرف ، بوسیله افراد سودجو در دخمه های غیر بهداشتی به صورت تقلبی تهیه می شود و واضح است که آثاری را بر مغز و اعصاب فرزندان ما می گذارد.
وی خاطر نشان کرد: روانگردان ها که از خانواده آمفتامین ها هستند اثر مستقیم به مغز و اعصاب داشته و با پشتوانه تبلیغی دروغ و فریب با عناوین شادی زا و انرژی زا به جوانان عرضه می شود.
وی ادامه داد: فروشندگان با شایع کردن اینکه این قرصها اعتیاد ندارند مصرف کنندگان بی خبر را فریب می دهند. فقط یکبار مصرف از این قرصها میلیونها سلول مغزی را کشته و آثار جبران ناپذیری به جای می گذارد.
این متخصص علوم رفتاری و آسیب شناسی اجتماعی تاکید کرد : همچنین مصرف قرصهای روانگردان علاوه بر ضایعات مغزی و عصبی سیستم دفاعی بدن را نیز متلاشی کرده و فرد را مستعد انواع بیماریها در دستگاههای مختلف بدن می کند.
ابهری با اشاره به اینکه خانواده ها و مسئولین باید بدانند خطر قرصهای روان گردان بسیار جدی است و اندک غفلت موجب زیانهای هنگفت می شود گفت : این قرصها به شکل آدامس، ژله، کپسول، با نامهای فریبنده مانند مرسدس، لاو و با رنگهای گوناگون قرمز، نارنجی و آبی آسمانی وارد بازار می شود.
وی تنها راه مقابله با قرصهای روانگردان را اطلاع رسانی به خانواده ها دانست و افزود: آموزش جوانان درباره عواقب شوم مصرف و گفتن حقایق درباره ضایعات مغز و اعصاب به آنها یکی از این راههاست.
وی با اشاره به اینکه اغلب استفاده کنندگان از قرصهای روان گردان ۱۵ تا ۲۰ ساله هستند، تصریح کرد: آموزش نیروهای بازدارنده اعم از نیروهای امنیتی و انتظامی درباره شکل و نوع این قرصها می تواند بسیار کارساز باشد.
این متخصص علوم رفتاری و آسیب شناسی اجتماعی با اشاره به اینکه درحال حاضر بیش از ۱۶۰ نوع قرص روانگردان با محصولات وابسته موجود می باشد ، گفت: تولید کنندگان به محض آشنایی ما با محصولات شوم و ویرانگرشان ، به سرعت رنگ، نام و شکل قرصها را تغییر داده و در قالبی جدید تر به کار خود ادامه می دهند.
وی افزود : رسالت رسانه های گروهی به خصوص تلوزیون و رادیو و تهیه برنامه های جدی از ابزار اصلی مقابله با این قرصها می باشد البته ساختن یک یا دو فیلم کارساز نبوده و خطر بسیار بزرگتر از این اندازه می باشد.

آگهی استخدام همکار در سایت های نیک صالحی و پرشین وی
مناسب ترین کفش برای دویدن و پیاده روی + عکس
2008-01-06
امتیاز بدهید
امتیاز : 4 تعداد رای : 5
برچسب ها:
اخبار مرتبط :
بازار سهسامسونگکفش پاشنه مخفیتور استانبول
دکتر تاجبخشدکتر بتول طاهریمهر پرواز
شمار معتادان افیونی در ایران
شمار معتادان افیونی در ایران
احتمال خفگی در نوزادان والدین سیگاری
احتمال خفگی در نوزادان والدین سیگاری
غربالگری دانش‌آموزان در معرض خطر اعتیاد
غربالگری دانش‌آموزان در معرض خطر اعتیاد
روش های ترک وآنچه خانواده ها باید بیا موزند ……
روش های ترک وآنچه خانواده ها باید بیا موزند ……
شخصیت، روانشناسی و اعتیاد
شخصیت، روانشناسی و اعتیاد
آگاه‌سازی جامعه نسبت به مواد مخدر جدید
آگاه‌سازی جامعه نسبت به مواد مخدر جدید
خوشبختی شیشه‌ای
خوشبختی شیشه‌ای
۶ باور رایج غلط و خطرناک درباره اعتیاد
۶ باور رایج غلط و خطرناک درباره اعتیاد
بازار سهسامسونگکفش پاشنه مخفیتور استانبولدکتر تاجبخشدکتر بتول طاهریمهر پرواز