هنوزمعتادان به ترامادول دسترسی دارند

هنوزمعتادان به ترامادول دسترسی دارند اعتیاد

هنوزمعتادان به ترامادول دسترسی دارند Reviewed by Afshari on Jun 21Rating: معاون غذا و داروی وزیر بهداشت اعلام کرد: در سال ۸۷ داروخانه‌ای کمتر از چهار بار نظارت نمی‌شود و حتی در برخی استان‌ها بازدید از داروخانه‌ها به طور ماهانه صورت می‌گیرد. دکتر رسول دیناروند در گفت وگو با خبرنگار «بهداشت و درمان» خبرگزاری دانشجویان […]

هنوزمعتادان به ترامادول دسترسي دارند Reviewed by Afshari on Jun 21Rating:

معاون غذا و داروی وزیر بهداشت اعلام کرد: در سال ۸۷ داروخانه‌ای کمتر از چهار بار نظارت نمی‌شود و حتی در برخی استان‌ها بازدید از داروخانه‌ها به طور ماهانه صورت می‌گیرد.
دکتر رسول دیناروند در گفت وگو با خبرنگار «بهداشت و درمان» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با اذعان به این که نظارت برعملکرد داروخانه‌ها تاکنون ناکافی بوده است، درعین حال به اقدامات وزارت بهداشت برای کنترل فعالیت‌های این مراکز درمانی اشاره کرد .و گفت: متاسفانه در سال‌های گذشته نظارت‌ها بسیار اندک بوده و حتی از داروخانه‌های برخی استان‌ها یک بار در سال هم بازدید صورت نمی‌گرفت.

وی بر این اساس با اعلام افزایش نظارت برعملکرد داروخانه‌ها در سال جاری افزود: همچنین از این پس کنترل نسخ دارویی نیز به صورت جدی‌تر صورت می‌گیرد.

کاهش رشد ۴۰ درصدی مصرف ترامادول

کنترل جدی تولید، توزیع، تجویز و مصرف ترامادول

معاون غذا و داروی وزیر بهداشت همچنین با اعلام توقف رشد۴۰ درصدی مصرف ترامادول در کشور، تصریح کرد: از سال گذشته با اعمال کنترل جدی بر میزان تولید، توزیع، ‌تجویز و عرضه این داروی مسکن، رشد مصرف آن کاهش یافته و حتی تا حدودی متوقف شده است.

دیناروند در پاسخ به سوال ایسنا که آیا همچنان معتادان به راحتی به ترامادول دسترسی دارند، ‌گفت:‌ این دارو تنها باید از طریق نسخه تهیه شود و عرضه آن بدون وجود نسخه پزشک ممنوع است.

وی افزود: اما همچنان امکان بروز تخلف وجود دارد و به طور قطع معتادان می‌توانند این داروی مسکن را از برخی داروخانه‌ها تهیه کنند.

معاون غذا و داروی وزیر بهداشت اظهار کرد: البته این دارو هنوز در خیلی کشورها تحت کنترل نیست، حال آن که از سال گذشته تاکنون درج آن در نسخه بیماران نیز با شرایط خاص انجام می‌شود و در حال حاضر تولید و توزیع ترامادول به صورت سهمیه بندی انجام می‌شود.

انتهای پیام

کد

تاریخ بروزرسانی : 2008-06-21 / گردآوری :
/
برچسب ها:
اخبار مرتبط :
هم سامدکتر تاجبخشدکتر بتول طاهریویدئو