همه دودها به یک اندازه برای قلب مضرند

همه دودها به یک اندازه برای قلب مضرند

به گفته عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران استعمال دخانیات چه به صورت سیگار، قلیان و پیپ برای سلامت قلب بسیار مضر است. دکتر “مهرداد صالحی” فوق تخصص جراحی قلب و عروق در گفت و گو با خبرنگار علمی ایرنا گفت تصور اینکه قلیان یا پیپ آثار مضر کمتری در مقایسه با سیگار دارند […]

به گفته عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران استعمال دخانیات چه به صورت سیگار، قلیان و پیپ برای سلامت قلب بسیار مضر است.
دکتر “مهرداد صالحی” فوق تخصص جراحی قلب و عروق در گفت و گو با خبرنگار علمی ایرنا گفت تصور اینکه قلیان یا پیپ آثار مضر کمتری در مقایسه با سیگار دارند تصوری کاملا اشتباه است و حتی برخی معتقدند در مواردی اثرات قلیان یا پیپ از سیگار بیشتر است. عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران با اشاره به اینکه همچنین مصرف مواد مخدر و اعتیادآور برای قلب زیان‌آور است افزود یکی از آثار منفی این مواد تاثیر آنها در دیر تشخیص دادن مشکلات قلبی است.
وی گفت یکی از علایم مهم در بیماری‌های قلبی احساس درد است که اغلب موارد فرد با احساس آن درد برای درمان به پزشک مراجعه می‌کند ولی استفاده کنندگان از مواد مخدر چون این درد را احساس نمی‌کنند همین عامل باعث دیر تشخیص دادن بیماری در آنها می‌شود.

دکتر صالحی تصریح کرد علاوه بر استعمال دخانیات، زندگی ماشینی، تغذیه نامناسب، چاقی، بی‌تحرکی، استرس‌های زیاد در زندگی و محل کار و همچنین آلودگی هوا از دیگر عوامل ایجاد بیماری‌های قلبی است که در سال‌های اخیر افزایش یافته است.

این متخصص قلب با اشاره به اینکه ورزش مداوم یکی از عوامل موثر در افزایش سلامت قلب است افزود ورزش‌هایی همچون پیاده‌روی، شنا و دوچرخه‌سواری از جمله ورزش‌های مناسب در افزایش سلامت قلب هستند.

دکتر صالحی اضافه کرد: ورزش‌های سنگینی همچون کوهنوردی و وزنه‌بردای و سایر ورزش‌هایی که فشار زیادی بر بدن وارد می‌آورد به هیج وجه برای سلامت قلب توصیه نمی‌شوند.

دکتر صالحی با اشاره به اینکه بیماری‌های قلبی شایعترین علت مرگ و میر در دنیا و همچنین شایعترین علت مرگ ومیر در ایران است افزود: علاوه بر این موضوع، مهمتر این است که سن ابتلا به بیماری‌های قلبی در ایران کاهش یافته است.

دکتر صالحی که فوق تخصص جراحی قلب است در گفت و گو با ایرنا افزود در کشور ما ابتلا به بیماری‌های قلبی و نیاز به جراحی قلب در سنین زیر ‪ ۵۰‬سال افزایش یافته است که این آمار در مقایسه با کشورهای صنعتی که سن ابتلا در سنین بالای ‪ ۵۰‬سال است متفاوت است.

دهم خرداد ماه به عنوان روز جهانی بدون دخانیات نامگذاری شده است.

مناسب ترین کفش برای دویدن و پیاده روی + عکس
آگهی استخدام همکار در سایت های نیک صالحی و پرشین وی
2007-05-26
امتیاز بدهید
امتیاز : 4 تعداد رای : 1
برچسب ها:
اخبار مرتبط :
بازار سهسامسونگکفش پاشنه مخفیتور استانبول
دکتر تاجبخشدکتر بتول طاهریمهر پرواز
شمار معتادان افیونی در ایران
شمار معتادان افیونی در ایران
احتمال خفگی در نوزادان والدین سیگاری
احتمال خفگی در نوزادان والدین سیگاری
غربالگری دانش‌آموزان در معرض خطر اعتیاد
غربالگری دانش‌آموزان در معرض خطر اعتیاد
روش های ترک وآنچه خانواده ها باید بیا موزند ……
روش های ترک وآنچه خانواده ها باید بیا موزند ……
شخصیت، روانشناسی و اعتیاد
شخصیت، روانشناسی و اعتیاد
آگاه‌سازی جامعه نسبت به مواد مخدر جدید
آگاه‌سازی جامعه نسبت به مواد مخدر جدید
خوشبختی شیشه‌ای
خوشبختی شیشه‌ای
۶ باور رایج غلط و خطرناک درباره اعتیاد
۶ باور رایج غلط و خطرناک درباره اعتیاد
بازار سهسامسونگکفش پاشنه مخفیتور استانبولدکتر تاجبخشدکتر بتول طاهریمهر پرواز