هشدارشیوع استعمال دخانیات در میان مردان

هشدارشیوع استعمال دخانیات در میان مردان اعتیاد

ایرنا-کارشناس مسوول دبیرخانه دخانیات وزارت بهداشت، درمان وآموزش پزشکی گفت : تحقیقات نشان می‌دهد شیوع استعمال دخانیات در میان مردان درکشورهای در حال توسعه درحال افزایش است. “خدیجه محصلی” روز سه‌شنبه درآستانه برپایی هفته ملی بدون دخانیات در گفت وگو با خبرنگارایرنا خاطرنشان کرد: درحال حاضر دخانیات درصدبالایی از درآمد خانواده‌ها را در دنیا به‌خود […]

ایرنا-کارشناس مسوول دبیرخانه دخانیات وزارت بهداشت، درمان وآموزش پزشکی گفت : تحقیقات نشان می‌دهد شیوع استعمال دخانیات در میان مردان درکشورهای در حال توسعه درحال افزایش است.
“خدیجه محصلی” روز سه‌شنبه درآستانه برپایی هفته ملی بدون دخانیات در گفت وگو با خبرنگارایرنا خاطرنشان کرد: درحال حاضر دخانیات درصدبالایی از درآمد خانواده‌ها را در دنیا به‌خود اختصاص داده‌است و هزینه‌های مربوط به دخانیات بیش از هزینه‌های مراقبت‌های درمانی در میان خانواده‌ها است. هفته ملی بدون دخانیات امسال به مناسبت روز جهانی بدون دخانیات ( ‪ ۳۱‬مه مصادف با دهم خردادماه) از پنجم خردادماه به مدت یک هفته در سراسر کشور برپامی‌شود.

وی گفت : سازمان بهداشت جهانی امسال شعار روز جهانی بدون دخانیات را با عنوان “محیطهای عاری از دخانیات” نامگذاری کرده است.

محصلی افزود: ایران نیز با هدف ارتقای آگاهی عمومی از آثار سو مصرف مواد دخانی و پیشگیری از ابتلای نوجوانان به مصرف آن در هفته بدون دخانیات برنامه‌های متنوعی را برگزار خواهد کرد.

وی خاطرنشان کرد: وزارت بهداشت با همکاری نهادهای مربوط در هفته‌ملی بدون دخانیات برنامه‌هایی را با موضوع “حمایت‌های سیاسی واجتماعی برای اجرای قانون کنترل و مبارزه ملی با دخانیات”،” محیطهای آموزشی عاری‌از دخانیات “و” محیط خانه و خانواده عاری از دخانیات” برگزار می‌کند.

این کارشناس افزود : در این هفته موضوعاتی دیگر همچون “محیطهای عمومی عاری از دخانیات”،”دخانیات و سازمان‌های مردم نهاد” و”محیطهای ورزشی عاری از دخانیات” مدنظر مسوولان و کارشناسان قرار می‌گیرد.

وی تاکید کرد: طی چند دهه‌اخیر، تولید جهانی دخانیات به صورت وحشتناکی به ویژه در کشورهای درحال توسعه افزایش یافته‌است چنانچه در حال خاضردر ‪ ۱۰۰‬کشور جهان توتون کشت می‌شود.

محصلی گفت : این رشد وسیع در کشت توتون که توسط صنایع دخانیات تشویق و حمایت می‌شود ، موجب ناپایداری قیمت‌های جهانی توتون شده است.

این کارشناس یادآور شد براساس آمار جهانی ، ‪ ۱۲/۵‬درصد از افراد ‪۱۵‬ ساله کشورهای با درآمد پایین و متوسط در اثر مصرف دخانیات در دوران میانسالی جان خود را از دست می‌دهند و ‪ ۱۲‬درصد هم درسنین کهنسالی می‌میرند.

به گفته محصلی ضرورت کنترل دخانیات باید به‌عنوان یک امر مهم درکشورها مورد توجه قرار گیرد و در این راستا باید در نظر داشت که دخانیات چیزی بیش از یک مشکل بهداشتی است.

آگهی استخدام همکار در سایت های نیک صالحی و پرشین وی
بهترین و سریعترین روش مهاجرت به استرالیا
تاریخ بروزرسانی : 2007-05-22 / گردآوری :
/
امتیاز : 1 تعداد رای : 1
برچسب ها:
اخبار مرتبط :
یونیک ویزاهم سامتور کیشکفش پاشنه مخفی
دکتر تاجبخشدکتر بتول طاهری
شمار معتادان افیونی در ایران
شمار معتادان افیونی در ایران
احتمال خفگی در نوزادان والدین سیگاری
احتمال خفگی در نوزادان والدین سیگاری
غربالگری دانش‌آموزان در معرض خطر اعتیاد
غربالگری دانش‌آموزان در معرض خطر اعتیاد
روش های ترک وآنچه خانواده ها باید بیا موزند ……
روش های ترک وآنچه خانواده ها باید بیا موزند ……
شخصیت، روانشناسی و اعتیاد
شخصیت، روانشناسی و اعتیاد
آگاه‌سازی جامعه نسبت به مواد مخدر جدید
آگاه‌سازی جامعه نسبت به مواد مخدر جدید
خوشبختی شیشه‌ای
خوشبختی شیشه‌ای
۶ باور رایج غلط و خطرناک درباره اعتیاد
۶ باور رایج غلط و خطرناک درباره اعتیاد